şükela:  tümü | bugün
 • mağazacılık denen boktan sektör de hemen her marka da yaşanan durumlardan birisidir. hele bu avm denen boku memlekete getiren orospu çocukları cehennemde yansın.
 • fazla haklı bir yazar beyanıdır.
  içyüzünü pek bilmiyorum ama avm’lerde
  çalışanların yüzünden okunuyor zor şartlar altında çalıştıkları
 • öğrencilik hayatı boyunca çeşitli firmalarda satış danışmanlığı yapmış biri olarak söylüyorum her firma böyle. donanımsız mağaza müdürleri mi arasın, manyak müşteri mi, mobbing mi anlat anlat bitmez. mecbur kalanlara allah sabır versin.
 • bu ülkede insanlık öleli aşağı yukarı 15 yıl ya oldu ya olmadı şimdi tam bi rakam veremiyorum..
 • avm ve mağaza emekçileri prekarya denilen ve tanımlanması pek de eskiye gitmeyen prekarya denilen bir sınıfa aittir. bu konuda guy standing'ten prekarya yeni tehlikeli sınıf adlı ktabı tavsiye ederim.
 • allah yardımcınız olsun.ekmek derdindeki insanlara saygı duyan bir devlete sahip olamadık . toplum düzeni yasayla korunur.bizim devletin yasaları sermayenin beklentilerini karşılamaktan öteye gidemiyor. çare de yok.. bildiğin yok..
 • (bkz: kpss'ye giren 6 milyon kişi)

  sonra neden herkes kendini kamu kurumlarına atma derdinde oluyor. e al işte, en basit cevaplarından birisi. ben de yaklaşık 3 ay kadar bir yapı firmasında çalıştım görmediğim saçmalık kalmadı. milyonlar indiren adamlardan haftalarca para göremedim. yarım saatlik ek işler saatlerce surebiliyordu.

  hülasa, özel sektör işçiye acımaz.
 • bir gün sırf sinirimi atmak için çalışıcam böyle bir yerde. böyle mesai yazan müdürü de sikicem dövüp gün sonunda çıkıcam o olacak.
 • şaşırtamıştır. daha önce ki entrylerimde de belirttiğim gibi yurtiçi kargo, burger king gibi sözde kurumsal şirketlerin genel özellikleri bu. sattıkları maldan değil de insan emeğinden çalarak para kazanıyorlar resmen. asıl merak ettiğim devlet neden teftiş etmiyor buraları ya da ediyorda görmezden mi geliyor? bu ülkede sözde işçi hakları var ama kimsenin umrunda değil. devlet kendi getirdiği kanunu denetleyemiyorsa devlet midir? neden vergi alır? işçiden neden vergi keser, hakkını savunmuyorsa? resmen muz cumhuriyeti başka bir şey değil.
 • haklı olabilirsin ama bu sektörde çalışmak herkesin harcı değil.perakende böyle işine gelirse mantığı var çünkü paraya ihtiyacı olan çok kişi var çok ayrıntılı bilgi verip şirketi de zan altında bırakmamalısın.deponun amacı ise yemek için değil avm içinde oturup yemeğini yiyebilirsin.emeğini çalıyorlarsa çalışma bakanlığı var.size tavsiyem başka işlere bakın hem psikolojik olarak daha iyi gelir.sürekli ön yargılı olduğunuz yerde mutlu olamazsınız.

  not:özelden yazıyorsan selam ver düzgün konuş o sektörde bende çalışıyorum malesef şartlar acımasız.hakkını araması gereken yer belli onu yazdım.yok ben puştluk yapar entry tam okumam diyorsan yaz cevabını alırsın.sonuçta o çalışan haftanın kaç günü kaç saati çalışıyor günlük 3 saat çalışıp şikayet ediyorsan çalışacağın mutlu olacağin işe yönelmelisin.genelde işçinin hakkını yiyenler üslup sınırını zorluyor.siz gidin önce yanınızda çalışan işçinin hakkını verin.
95 entry daha