2436 entry daha
  • “maruz kalınan musibetler çeşitlidir. bünyevi olabilir. kalbi olabilir. insanlardan gelen sıkıntılar olabilir. kulun allah ile arasındaki durumdan kaynaklanan sıkıntılar olabilir. musibetlere maruz kalıp eza çekmemiş ve cefa görmemiş kişilerde hayır yoktur. belalar, musibetler aziz ve celîl olan allah’ın çengelleridir ki, maruz kalanlar onlarla nimetler toplarlar…”

abdülkâdir geylânî
  • 'insanın kendini bulduğu an, tüm ümidini yitirdiği andır çünkü o zaman ancak kendine güvenebileceğini bilir.'
    (bkz: jean paul sartre)
  • sen rahat oll
  • "grant me the serenity to accept the things ı cannot change, the courage to change the things ı can, and the wisdom to know the difference."
    (bkz: serenity prayer)
  • kurt kışı geçirir ama yediği ayazıda unutmaz
  • büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, ülke için gerçek amaç ne ise onu görecek ve o hedefe yürüyeceksin. herkes senin aleyhinde bulunacaktır, herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. fakat sen buna karşı direneceksin, önüne sonsuz engeller de yığacaklardır; kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu engelleri aşacaksın. bundan sonra da sana büyük derlerse, bunu söyleyenlere güleceksin. - mustafa kemal atatürk

bu sözler latinceye çevrili olarak kaburgamda yazıyor anıt gibi. sadece ülke için bölümünü yazdırmadım, gerçek amacın ne ise diye çevirttim orayı. bence bu vecizeden daha sağlam bir motivasyon vecizesi yok.
  • en dibi görmeden en tepeye çıkamazsın
5074 entry daha
hesabın var mı? giriş yap