• biblo, cerceve.. hic bi boka yaramian, ustune ustluk bi de cirkin olan bok pusur..
  • on kat paket yapıp içine minicik bi şi koymak suretiyle yapılan hedayeler :)
  • hediyenin verildiği kişiyi de zor duruma düşürenleri vardır. kız arkadaşımın bana şemsiye alacağını sittin sene tahmin edemezdim. tepki veremedim lan o derece yani. yalnız bir şey ima etmiş olabilir...

(bkz: göte giren şemsiye açılmaz)
  • bir insana ihtiyaç duyduğu büyükçe bir şeyi (ör. mobilya, pc, telefon) kalitesiz veya o kişinin ihtiyaçlarına hitap etmeyecek türden almak.

misal: "bebek doğacak ben de bebek arabasını alacağım, teyzesinden/halasından olsun" diye tutturan akraba gider en kalitesiz, en ucuz, en özelliksiz bebek arabasını alır. yahu doğru düzgün bir şey almayacaksan hiç alma. araştırıp kalitelisini bulma kabiliyetin yoksa, ya bu işe girişme ya da illa girişiyorsan bilen birilerine danış. ha eğer bütçen o kadarına yetiyorsa, bebek arabası almaya kalkışma. çünkü böyle büyük hediyelerde ucuza kaçılmaz. git bebek minderi al, bebeğe oyuncak al. hem senin bütçen zorlanmaz, hem de karşı tarafı gelen kötü hediyeyle ne yapacağını bilmez bir halde bırakmazsın.
  • (bkz: otomatik pilav makinesi)
    en iyi arkadaşım, teeee japonya'ya gidip bana bundan almış. ulan neon genesis evangelion manyağı olduğumu biliyorsun, hiç değilse iki tane asuka figürü alırdı insan.

hediyenin iyisi kötüsü olmaz; ama ai çip var bu saçma sapan aletin üzerinde. oda sıcaklığı ve önceki pişirme alışkanlıklarına göre kendini programlayabiliyor ama ne tereyağı koyabiliyorsunuz ne de şehriye kavurabiliyorsunuz. hediyenin fiyatına da bakılmaz ama kendimi tutamadım, zojirushi diye bir markanın nvc10 modeli. bana bir gülme geldi. 350 dolara pilav makinesi mi olur! ben bu japonlar'ın kafasını sikeyim.

neyse, sahibinden sadece iki defa kullanılmış, iot ve ai çipli pilav makinem ihtiyaçtan satılıktır. son fiyat 600 tl. ilgilenenler yeşillendirsin.
  • kıvırcık saçlıya küçük şapka
    sevimli olduğu düşünülen ayıcıklı kupa
    el işi ile yapılmış özelliği olacağı düşünülen dandik nesneler
  • ilkokuldayken yılbaşı çekilişi sonrası kareli defter yaprağına çizilmiş galatasaray amblemi hediye gelmişti.

ek bilgi:kuru kalemle çizilmişti,kağıdın solundaki defterden yırtıldıktan sonra kalan kısım hala duruyordu.

btw:hediyeyi alan arkadaşın durumu iyiydi,unuttuğu için böyle bir şey geldi büyük ihtimal :(
  • kullanılmayan ancak hediye olduğu için! atılamayan, oldukça yer kaplayan hediyeler bütünü. biblo da en sevilen türü olsa gerek...
  • bayanlarin erkeklere aldigi kiravatlar. kesinlikle umursamaz bi ifade belirtirler.
  • kiz arkadas tarafindan alinan,üzerinde "acil durumlarda kullanmak için" yazan,camekan içindeki prezervatif...
    etrafta birçok kız görüyorum bu hediyeyi alan,sanki aktif bir cinsel yaşamları varmış gibi...
hesabın var mı? giriş yap