şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sagopa kajmer'in merakla beklenen yeni solo albümünün ismi.
 • an itibariyle vesselam isimli parçasını mic-beatzde dinlediğim sagopa kajmerin yeni albümünün adı. diğer parçalarının da nasıl olacağını tahmin etmek zor olmasa gerek.
  (bkz: olsa da yesek)
 • az önce kolera tarafından specialist #3 programında vesselam isimli parçası çalınmış ve dinleyenlere "sago yine yapmış" dedirtmiştir.

  "...üzgünüm hayli vesselam, vuslatım gelmez mihman, beklerim..."
 • 6. bandrollu solosu olacak kafkef'in. bpg'nın be$te biri kalitede bir albüm olsun, yani son solo romantizma kadar bir albüm olsun beklentilerimi yine fazlasıyla kar$ılayacak. sago yine güzel bir $eyler yapacak gibi, heycanlanmıyor değil insan. bir parça da olsa silahsız kuvvet'ten bir $eyler bekliyorum açıkcası. albüm gelmeden üzerinde uzun uzun konu$maya gerek yok, farklı olacağı kesin ama sago yine en iyisini yapacaktır.

  ele$tirilere yönelik olarak kısa ve net olarak; sagopa kajmer'in biti$i! inanın gerçekten sagopa kajmer dinleyenlerin umrunda bile değildir.

  ek olarak sago derki;

  "şimdi baştan çıkacak dedikoduları hemen yazayım”dini müziğe alet ediyor,dini sömürü yapıyor,kendi gibi değil,kendisi olsun vs vs..” bu tür yorumlara hazır olun.inanın kimse umrumda değil benim.gerçekten kimse umrumda değil.tekrar söylemek istiyorum hiçkimse benim umrumda değil.herkes bir fırtınaya kapılmış dünya zevkleri içerisinde bir yerelere esiyor.ben tam 1 senedir manevi dünyamda yaşıyorum.bildiklerinizi belki bilmiyorum,ama benim bildiklerimi de sizler eminim ki bilmiyorsunuz.müzik bir paylaşımdan ibaret,ama artık benim için bir ibadet." nokta kafkef
 • vesselam'ı dinledikten sonra sago'nun "beğenme garantisi" sözünü tuttuğunu cem-i cümlemizin gördüğü albüm. tam da türkçe rap adına dinleyecek yeni bir şeyler kalmamışken.
 • beklentilerimizi boşuna çıkartmayacağını gösteren bir albüm, en azından vesselam ile bunu öğrendik. heyecanla bekliyoruz, özellikle bu dini etkileşim nasıl olacak merak ediyoruz
 • albüm bitmi$tir, yakın zamanda piyasaya sürülecektir. sago'nun deyimiyle; "nihayetinde albüm gibi bir albüm. beni sevenler daha da sevecek sevmeyenler daha da sevmeyecek:)" ba$ka söze ne hacet. muhtemelen vesselam'a klip çekilecek, albüm gelmeden klip müzik kanallarına servis edilecek.
 • diğer sago albümleri gibi yine güzel bir kapağa sahiptir. ayrıca melankolia müzik etiketiyle çıkacak ilk solo albümüdür rapin oğlunun.

  http://melankolia.com.tr/…uploads/2008/02/kits4.jpg
 • bu sabah limited edition'u elime geçen, introsu sagopa'nın bir önceki solo albümünün bitiş şarkısının*müziği ile başlayıp insanı şaşırtan, genel olarak şarkılara alışması biraz zaman alacak sagopa albümü