• tek başınalığın yolcusu, ben hüsrana komşuyum, iki tanık, beyaban,düşersem yanarım gibi yapıtlarla insanı başka dünyalara götüren bir sago yapımıdır.
  • deli gibi karamsar, deli gibi arabesk bir sagopa kajmer albümü. dinlemeye başladığın anda seni içine çekip dünyayla bağını koparmana neden oluyor.
  • bu hafta şubat dizinin klibinde kullanılan sagopa kajmer şarkısıdır
    diziden cok guzel görüntülerle daha da etkileyici olmuştur
  • (bkz: #12828616)
    yıllar sonra bile hala aynı tadı veren, tüm şarkıları içinde bambaşka bir yere konulması gereken sagopa şarkısı. bir sarayım olsa bu şarkıya ayrı bir oda açardım o derece.
  • türün pek hakimi değilim onun için şahsi oynayacağım.

batuhan karadeniz mode on

albüm bazında düşünürsek dinlediğim en iyi rap albümü bu. çok güzel rap şarkılar dinledim daha önce. mesela bence en güzel rap şarkılarından birisi ceza ve sagopa kajmer'e ait olan neyim var ki şarkısıdır. sıralama yapsam ikiye saian'ın al sevgilim anne ol bununla ve ceza'nın annem'e şarkılarını koyarım. üçüncü sıraya da yine sagopa kajmer'den baytar'ı yerleştirdim mi benim işim tamam olur.

ama bu kits albümü komple bi forvet gibi. beyaban var, kötü insanları tanıma senesi var, gölge haramileri var, bir kulaç daha atsam karadayım var. ne ararsan var işte. tek tek düşününce biraz zayıf gibi geliyor insana ama tüm şarkılar bir araya gelince voltron gibi oluyor.

batuhan karadeniz mode off

bu albümde tek bir şey eksik o da baytar şarkısı. aslında tam bu albüme gidecek cinsten bir şarkıymış.
  • 5 sene sonra dinlenince aslinda ne kadar iyi bir albüm oldugu tekrar anlasilan sago albümü.

"bu gece uykumda göreceğim farklı rüyalar var
    yarın sabahki kalkışımda vereceğim yepyeni bir karar
    kendime hatırlatıp sonra unutturduğum hatıralar
    atacakları bol çamur batacağım çok batak var
    hoşuma gitmedi hayata kattıkları bu sert aroma
    düzelebilmek için başvurduğum her tedavinin sonu koma"

(bkz: tek başınalığın yolcusu)
  • türkçe rap'in en iyi 2. albümüdür. bpg gibi şaheserin yanına ancak bu kadar güzellikte ve dinlendirici albüm gelebilir, sago'nun son yıllardaki en iyi albümü ve çıtayı en yüksekte tuttuğu albüm.

bundan sonrası işte malumu sago bu seviyeye gelemedi bir daha.
  • neredeyse bir bpg. mükemmel. kaç yıldır ara ara dinlerim,yine dinliyorum.
    sagopayı dönem dönem ayırmak istemiyorum her şarkısını dinlerim ama bazılarını az dinlerim bazılarını çok,son zamanlarda az dinlediğim şarkılar çıkarmaya başladı o kadar,yalnız bırakmam dinlemeyi yani.
  • içinde (bkz: tek başınalığın yolcusu) ve (bkz: beyaban) gibi muhteşem şarkılar bulunan sagopa kajmer'in muhteşem albümü.
  • sagopa kajmer in bir pesimistin gözyaşları ve romantizma albümlerinden sonra yaptığı en müthiş albümdür. 2008 yılında çıkmıştır.
hesabın var mı? giriş yap