şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: tom)

  aga, hayvancağız ne çekti şu jerry'den.

  (bkz: coyote)

  abi, düşün bak, sürekli bi ibne tepende, meep meep ediyor. gel de kötü olma amua goyim.
 • (bkz: komutan logar)

  büyük büyük büyük babasına yapılanları unutursak kalbimiz kurusun.
 • (bkz: hades)

  selena'dan örnek verdim amk.
 • (bkz: gargamel)

  üstü başı yama içinde, üflesen yıkılacak bir şatosu var ve büyücü meslektaşlarının tümü tarafından dışlanıyor. azman gibi bir kediyi bile sahiplenmiş adam ki içindeki iyi burdan belli. mutluluk kumkuması şirinler yüzünden de iyice kafayı yemiş. iyiye dair hiçbir şey yok hayatında, kötü olmayı bile adamakıllı beceremiyor garibim. miskin de olmasa çok yalnız.
 • (bkz: joffrey baratheon)

  tam bir orospu cocugu. o yuzden hak verdim piçe.
 • (bkz: yılan hikayesi'ndeki kürşat)

  idolümdür.
 • (bkz: ferhunde)

  ferhunde, sadece romandaki diğer karakterler yüzünden ferhunde olmaz. en başta yazar reşat nuri'nin kendisi ferhunde'ye çok kötü davranmıştır.

  memlekette bireysel özgürlükler ve bireysellik sadece imtiyazlı zengin sınıfın sahip olduğu bir lüks olsun, ona ses etme, ondan sonra ferhunde'yi aileyi dağıtan hayırsız gelin ilan et.

  işte bu yüzden benim adamım reşat nuri değil, hüseyin rahmi.

  hüseyin rahmi'nin "ha! hayt! kıçımın kenarının türk ailesi" triplerini seviyorum.

  yalnız dikkatinizi çekerim, her iki yazarın da yazdığı olaylar nerede ise yüzyıl öncesinde geçiyor. osmanlı'nın son yılları, cumhuriyetin ilk yılları.

  yahu bir toplum, yüz yıl içerisinde hiç mi değişmez? hiç mi sorunlarını, çatışmalarını çözmez?
 • (bkz: dexter)
 • elbette ki darth vader.
  nitekim anakin skywalker olduğu zamanlarda tek istediği ölümün önüne geçebilmekti.
  annesini kaybetti, ne idüğü belirsiz yaratıklar tarafından kaçırıldı ve öldürüldü annesi. padme amidala'nın da öleceği rüyasına girmek sureti ile kendisine defalarca malum oldu.
  palpatine de ölümün çaresini biliyorum diyerek aklına girince adamcağız kendisini karanlık tarafta buldu ve geri dönüşü olmadı.
  kendisini gayet iyi anlıyorum ben.
  hoş çoluk çocuk jediları öldürmesine, obi wan kenobi ye kafa tutmasına, saldırmasına, kin beslemesine hiç gerek yoktu, hoş da karşılanamaz ama özünde iyi bir insan olduğunu da unutmayalım lütfen. içinde iyilik var senatör amidala ile bu konuda hemfikirim.
  ha bir de mace windu'ya çok ayıp etti, öyle böyle değil.
  ama fena dolduruşa geldi. yoksa ona da mümkün olduğunca saygılıydı.
  yani tam o esnada aslında palpatine ve mace windu arasında bir seçim yapmadı, o esnada ölüme çare bulmak ve mace windu arasında bir seçim yaptı. aklı sıra padme'sini kurtaracaktı. ancak işler hiç de tahmin edildiği gibi gitmedi tabii. zaten ne olduysa tam o sırada oldu. palpatine'i kurtardığı anda artık kötü biri olmuştu zaten.
 • (bkz: pembe)

  cennet mahallesi dizisindekinden bahsediyorum. kadın yıllarca gün yüzü görmemiş. her gece sarhoşları eğlendirmekle geçmiş ömrü. 3 kuruş alatura toplayacak diye gece yarılarında polis merkezlerine düşmüş. kızının zengin bir koca bulmasını; hem kendisi hem de kızı için istiyor. çok mu?