şükela:  tümü | bugün
  • plastic grubunun dinlendikçe sevilesi parçası

bırak gelsin sana anlamsız sözlerim
    kalbim kırılmaz kanar yine ellerim
    kendine bir baktın bozuldu yine tüm yeminler
    şimdi korkuyorsun siyah bütün perdeler

şimdi ne haldesin ne benimsin ne kendinin
    şimdi ne haldesin saklandığın yerdesin
    şimdi ne haldesin bıraktığım yerdesin

bırakıp artık bir de kalan her şeyi
    pençemize taktık vakti dolan her şeyi
    bırak gerçek olsun bütün o kötü şeyler
    terk edilen kim olsun siyah bütün perdeler

şimdi ne haldesin saklandığın yerdesin
    şimdi ne haldesin bıraktığım yerdesin
  • tedbirli olmak adına bile olsa asla akla getirilmemesi gereken, korktuğum başıma geldi tribine sebep olabilecek, hayatı karartabilen, durum, olay, yer veya kişiler silsilesi. şimdi hemen beynimizi temizliyoruz ve karşıt iyi şeyleri düşünüyoruz, hadi hoppaaa...
  • "kötü kötü şeyler geliyor aklıma..
    şeytan dürtüyor resmen..
    sanki hala kelimelerinin arkasında bir "şey" varmış gibi..
    onu bulup çıkarmalıymışım gibi..
    yapamazsam sonum olacakmış gibi..

kötü kötü şeyler..

bütün bu senaryoyu yanlış anlamışım gibi..
    "ha" desem bütün yüzü değişecekmiş gibi..

şeytan dürtüyor resmen..
    ağız aramalara başlayasım geliyor,
    saçlarım yine yaramaz bukleler bırakıyor.. gözlerimde o tanıdık ışıltı..
    daha çok sormak istiyorum, daha çok gülmek, nereye gitsem sen de "gel" demek..

sonra aklıma geliyor..
    tüm bunları yaptım ben zaten?
    elime geçen?
    kötü kötü şeyler.."
  • hep iyi insanların başına gelen.
  • olması istenmeyen, olmasından kaçınılamayan....
    yıllardır hiç olmadığım kadar deli ve sakinim. ne kadar da rahatım aslında böyle. kimse bana bulaşmıyor. ilaçlar, olduğum yerde bırakıyor beni. hayatımı donduruyor. üzerimde kalan acınmışlık örtüyor beni; karışıklığımı, aydınlığımı, renklerimin tümünü. böylece kimse anlamıyor en çok hangi masalı sevdiğimi, en çok hangi adreste yaşadığımı, en çok kimi düşündüğümü...
    bakıyorlar bana, ben bakmıyorum... yardım istemekten ve yardım etmeye çalışanlardan sıkıldım. öyle, hiçbir şey, daha iyiyiye gitmiyor. dilim söndükçe söyleniyorum sana, ayakta kalabildiğimce. çok ağlardım dizlerimin üstünde eskiden. şimdi ağlayamıyorumda, gözlerimin içine yaş düşüyor, orda kalıyor, daha fazlası yok.

hiçbir şey birbirini tutmuyor ama şaşırtıcı şekilde birbirine bağlanıyor sonra. hiçbir şey bana özgü olmuyor. neden hep kendimi kandırılmış gibi hissediyorum? parçalar yeni mi birleşiyor beynimde yoksa. yeni bir şeyler yapmak lazım. en baştan başlamak, kimseye inanmamak, korkmamak ve baskılara boyun eğmemek. bir parçam gitti mi benim? kimsesizliğim hep bendeydi, ne gitti ki o halde? sana bıraktıklarım, yanıma aldıklarımdan fazla. yolum nereden geçiyor, neye, ne kadar hazırım umrumda bile değil. karanlık kuyunun içine kafamı uzattım. sonu karanlık, ortasına azıcık ışık vuruyor. deliklere su birikmiş, sonra donup, erimiş. güneşin beyazın üzerinde oynaşması gözümü alıyor. kendime kaldığım en dar zamanlarda kanımın üstünde iz kalsın istiyorum. her adımda buzlar kırılsın. göz kapaklarım hissizleşsin istiyorum. bana dokunmasınlar, bana bakmasınlar, benimle konuşmasınlar, hiçbir şey sormasınlar artık ne olur. sözün sonunu sana bağlamayacağım bu kez....
  • hep iyi insanların başına gelir.
  • son feci bisikletin yeni albümünün adı
  • bu gece çıkmış olan son feci bisiklet albümüdür.

https://open.spotify.com/…um/6t2h7vzo0l0afymhsalur5

edit: isminin hakkını vermiştir. 10 adet kötü şey.
  • sfb'nin yeni albümü. sabah heyecan ile açtım dinlemeye başladım. bakalım nasılmış.