şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: odtü) (bkz: bilkent) anadolu’da değil mi? yoksa senin kriterlerine göre boktan üniversiteler mi?
  • 'karabük'te üniversite mi varmış lan' tepkisini bünyemde uyandıran ve ürperten bir başlık. böyle insanlardan soğumak değil, direk koşar adım uzaklaşmak her üstün zekalı insanın yerine getirmesi gereken kutsal bir vecibedir. böcek gibi ayak altında dolaşan barajı zor aşmış kişilerle aynı ortamda nefes teneffüs etmek kuşkusuz ki bir odtü öğrencisine yapılmış en büyük işkencedir. derhal odtü'lü mühendisleri göreve çağırıyor, bu soruna çözüm getirecek bir icat yapmalarını kendilerinden istirham ediyorum.
  • küçük yerde büyüyüp bir de üstüne henüz tam bir kurum kültürü ve deneyimi oluşturamamış, bulunduğu şehir kısıtlı imkanlara sahip bir üniversitede okumuşsa bir insan -tabii ki istisnaları olabilir- maalesef “görmemiş” oluyor. aşağılamak için kullanmadım bunu. güzel bir kafeden tutun da bir kıyafet markasına, büyük bir kütüphaneye vs. görmemiş oluyor. bir de üstüne bunu belli ediyorsa, mesela hala şiveyle konuşuyorsa bence rezillik. öğretmen arkadaşlarım var bir sürü hala şive ile konuşan.
    tekrar ediyorum istisnalar olabilir elbette. ayrıca çok önemli bir durum değil.