şükela:  tümü | bugün
 • sağlam bir anime olacak gibi:

  trailer 1

  konu: kabane ismiyle tanınan, çelik kalpli, zombi benzeri canlılardan korunmak amacıyla insanların kendilerini station “istasyon” olarak adlandırdıkları kalelere hapsettiği hinomoto adasında geçen ve istasyonlar arasında sadece hayajiro isimli zırhlı lokomotiflerle seyahat etmenin mümkün olduğu steampunk bir evreni konu alan hikayesi ile değişik bir distopik evren sunuyor.

  yönetmen koltuğunda death note, highschool of the dead, guilty crown ve son olarak da shingeki no kyojin gibi serilerin yönetmeni tetsuro araki var. senarist olarak code geass’in yaratıcısı ıchiro okouchi’yi katmasıyla dikkat çekici bir yapım olacağının sinyallerini veren anime görsel olarak shingeki no kjojin' e çok benziyor.

  2.ci fragman: şuradan
 • şimdi afili girişleri bir kenara bırakayım; bu anime beni heyecanlandırdı.

  evet, özet geçecek olursam bu anime beni heyecanlandırdı arkadaş.

  ha tedirginlik yaşıyor muyum? en alasından.

  yaptıkları başarılı işlerle tanıdığımız tetsuro araki ve ichiro okouchi var projenin başında. haliyle iyi bir şeyler bekliyorsunuz. ama şimdiden shingeki no kyojin'e benziyor-benzemiyor tartışması başlamış bile. son yayımlanan fragmanı izlerken öyle düşünmedim açıkçası. konusu çok daha ilgi çekici ve meraklandırıcı bana sorarsanız.

  tedirginlik yaşadığım kısım ise beklentiyi çok da yükseltip kendimi gaza getirmemeye çalışmak. fakat bu isimlere de güveniyorum ya. yaptıkları işleri severek izledim-izliyorum. buna istinaden ortaya çıkacak işin kötü olma ihtimali, iyi olma ihtimalinden daha düşük gözüküyor. az kaldı zaten. şunun şurasında iki ay sonra göreceğiz ne olup olmadığını.
 • anime sitelerindeki değerlendirmelere göre oldukça overrated geldi bana.

  ısırılınca insanları dönüştüren bir çeşit virüs.
  korku, kaos.
  dünyayla bağını koparmış duvarlı şehirler.
  mekanik silahlar ve eşyalar.

  shingeki no kyojin ve resident evil karışımı özgün olmayan bir anime aslında.

  steampunk fanları çok sevecek ama.

  http://myanimelist.net/…623/koutetsujou_no_kabaneri
 • 2013'ten beri 3 yıldır shingeki no kyojin'in 2. sezonunu bekleyen bünyelere ilaç gibi gelen anime serisi.

  efendim, attack on titan'ın yönetmeni ve tüm prodüksiyon ekibi, code geass'ın senaristi ve guilty crown ile aldnoah zero'nun kompozitörünü bir araya getirince 3 yılda ortaya çıkan bu olmuş. (malum, shingeki no kyojin'in mangası aylık çıkıyor ve çok yavaş ilerliyor; 2017 yazına anca 2. sezon için yeterli malzeme yetişecek.)

  dünyaya bir çeşit zombi virüsü bulaşmış, dönüşen zombilerin kalplerinin etrafında kızgın demirden bir örgü dokusu oluşuyor ve kalplerinden vurulmadıkça ölmüyorlar; ama önce o demir dokuyu geçmek gerek. sorun da burda, çünkü setting "steampunk", yani buharlı makina teknolojisi ve silahların üretebildiği kuvvet sınırlı. tabi bu durumda hikayenin ortasına da o kuvvet sınırını aşan bir silah geliştiren bir tren teknisyeni giriyor.

  ama asıl başrol gizemli bir kız çocuğunda, adı da mumei. müzikleri, çizimleri, hikaye şahane.
 • bu haftaki bölümü, japonya'da meydana gelen 6.4 büyüklüğündeki deprem dolayısıyla ertelenmiştir ve bu sebeple malum ortamlara daha düşmemiştir.

  shingeki no kyojin'in stüdyosunun ağırlığı animede çok net hissedilmektedir. zira shingeki no kyojin'in ambiyans müziklerini yapmış ve kanımca sektördeki en sağlam müzisyenlerden olan hiroyuki sawano yapmaktadır bu animenin de müziklerini.

  umarız bizi hayal kırıklığına uğratmaz.

  --- spoiler ---
  kabane'lerin kalpleri karanlıkta ateş gibi parlamaktadır. bu bile başlı başına ürkütücüdür. üstüne bir de kalplerinin etrafının demir/çelik gibi çok sert bir maddeyle sarmalanmış olması onların öldürülmesini çok zorlaştırmaktadır. nitekim insanların silahları kabane'leri yavaşlatabilmektedir fakat öldürememektedir.

  hatta bu sebeple enfekte olan insanlar, kabane'ye dönüşmeleri halinde insanların onları öldüremeyeceğini bildikleri için derhal intihar etmektedirler. kabane tarafından ısırıldıklarında basınçlı bir torbayı kalplerinin önüne koyup pimi çekerler. halen insan oldukları için kalpleri basınca dayanamayıp patlar.

  esas oğlanımız kabanelerin kalplerinin önündeki zırhı bile geçebilecek ilk silahı ilk bölümde yaratmıştır.

  bu arada, esas oğlanımızın ısırıldıktan sonra enfeksiyonu önlemek için kendi kendini boğmaya çalıştığı sahne, ilk bölümün en akılda kalan sahnesiydi denilebilir.

  --- spoiler ---

  önümüzdeki bölümleri merakla bekliyoruz efendim.

  dipnot: bu sene çok güzel anime yaptı.

  (bkz: boku no hero academia)
 • bu sezonun tartışmasız en iyi animesi.

  edit: gerçi boku no hero academia da var lan. deli gibi severim ama yine de kabaneri diyorum. gyakuten saiban ise, her ne kadar fevkaladenin fevkinde bir oyun serisi olsa da, animesi yavan geldi biraz. şimdilik izlemeye devam edeceğim bakalım.

  sezonun diğer güzel animesi için: (bkz: bungou stray dogs)

  edit: dediklerimi yedirdiler, bu da böyle kalsın. kusra bakmayın boku no hero ve re: zero, değerinizi bilememişim.
 • başarılı bir anime olmuştur. özellikle görsellik açısından göz doldurur. müzikleri de ayrı bir şaheser. her ne kadar snk ile korkunç benzerlikler olsa da, steampunk tarzı hoş olmuştur. ilk bölümüyle de geçer not almıştır.

  izleyin izletin. sezonun başarılı animelerinden. http://www.saklikumanda.com/…ri-1-bolum-incelemesi/
 • şimdiye kadar çıkan 3 bölümü olmuş anime havası vermekte, umarım git gide bozmaz seri.
 • izlenebilir, kalburüstü bir anime ama bunun yüzünden shingeki no kyojin'in yeni sezonu yayınlanamadığı için bir miktar gereksiz geliyor. hali hazırda efsane bir anime yarattıktan sonra bu yeni arayışın sebebi neydi ki?