şükela:  tümü | bugün
 • pek uyumlu degilmi$ gibi gozuksede cok heyecanli, guven uzerine kurulu ve bir o kadarda ba$ina buyruk bir ili$ki olabilir. yuuyebilirde, yurumiyebilirde. kova duzenli, boga daginiktir. kova realist, boga surrealist tir. kova ciddi, boga oyuncudur. kova asbi, boga keyiflidir. bazen zit kutuplar uyu$ur * bazende uyu$maz.
 • "boğa tutucudur, kova ise oldukça yenilikçi. dolayısıyla kova’nın, bir boğa’nın ihtiyaç duyduğu güveni, tutarlılığı ve kalıcılığı sağlayabilmesi doğasına aykırıdır. sahip olmak isteyen ve sahiplik haklarını kullanmaktan hiç çekinmeyen boğa ile özgürlük ve kayıtsız şartsız bağımsızlık arzusu içinde olan kova ancak, kısa dönemli birliktelikler kurabilirler. bu beraberlik zaman zaman bir irade savaşına da dönüşebilir. başlangıçta birbirine çok çekici gelen bu çift, zaman geçtikçe, minimum ortak noktaları bile bulmakta zorlanmaya başlarlar. ilişkinin yürütülebilmesi için, gerçekten ciddi anlamda bir çabaya ihtiyaç vardır. her ikisi de sabit nitelikte oldukları için esneklikleri ve toleransları da düşüktür. dolayısıyla sık sık yaşanan anlaşmazlıklar ve kavgalar olağandır. boğa’nın bireysel hedefleri ile kova’nın toplumsal faydalara odaklanmış hayatı da çelişkilerin diğer bir kaynağıdır. kova kendi özel ihtiyaçlarını ve isteklerini bir kenara bırakabildiği için, cinsellik de çok belirgin bir ihtiyaç olarak ortaya çıkmaz. sonuçta bu alanda da boğa’nın tatmin olabilmesi pek olanaklı değildir." tüm genellemeler yanlıştır tabii
 • "bu iki burçta doğanların bakış açıları yaşamın her alanında karşı karşıyadır, öyle ki aralarında bir ilişki olması ve bunun yürümesi olanaksız gibi görünür. örneğin boğa kadınının daima gerçekçi bir kişiliği vardır, kovanın ise tam tersi.
  boğanın ayakları yere sağlan basar. kova romantik ve hayalcidir, rüyalara dalar ve dünyadaki haksızlıklardan şikayet eder. dünyanın nasıl olması gerektiği hakkında düşünür. bununla ilgili düşünceleri vardır, ama bunları sadece düşünür. kendisinin gerçeğin vadilerine çekilmesine kolay kolay izin vermez.
  eğer kendiniz hayalci, aklı havalarda, hesapsız bir adama kaptırmak istiyorsanız, bir kovayı na zaman yakalayabileceğinizi hesaplayın.
  kovaya, tek bir insanla yaşamak zor gelir. bu davranışını sizin için değiştirmek istemeyecektir. bunun için kendinizi dikkatli olmaya hazırlayın ve kıskançlığınızı saklayın, yoksa bir kovanın yanında hayatınız boyunca mutlu olamazsınız. bu, azimli boğa kadınına göre bile zor bir iştir. yine de maceraları yüzünden ona sitem etmezseniz, anlayış gösterip küçük şeyleri fazla büyütmezseniz, her zaman size geri dönecektir."
  yine tüm genellemeler yanlıştır.
 • kova burcu erkeği boğa burcu kadını ilişkisini bizzat annem ve babamdan biliyorum,
  bitemeyen aşk - bitemeyen kavga, ilişkide sürekli tansiyon, anladığım kadarıyla bir o kadar da cinsi çekim falan derken ömür geçiyor.
  biz boğa burcu kadını olarak erkeğimizin etrafında fır dönmeye bayılırız, ama karşımızdakinin de bunu takdir etmesi gerekir en azından, bu durumu normal bir durummuş gibi karşılayıp bir de üstüne fazlasını beklemeleri çok acayip - aşk da bir yere kadar nihayetinde.
  bir de bu çiftin bakış açıları çok değişkenlik gösteriyor, biri bir olay karşısında oturup ince ince plan yaparken -bu tabii ki boğa kadınıdır-, kova güler geçer ve "nasıl olsa kıvırırım zamanı gelince ben bunu" tavrını takınır, ve zamanı gelince kıvırır da. ama boğa öyle mi? son dakika işlerini sevmez, aceleye gelmez, planı-programı olacak, kafası rahat olacak, olacak da olacak..
  hal böyleyken ortada aşk olunca boğa kadını uyum sağlamak ister -isterken de tükenir, tükenir ve en sonunda biter.
 • boğa kadınının kova erkeğine anlamsız bir zaafı vardır.
 • fazla söze gerek yok. zor birlikteliktir, zor iştir. ancak zor olmayan iş yavan iştir.
 • anlaşmalı boşanırlar.
 • kova erkeği aşık olmamışsa, boğanın duyguları incinecektir. kova hayalperest, boğa gerçekçidir. kova eğlence, mutluluk, heyecan arar boğa sakinlik ve huzur. zira anlaşamazlar.
 • yürümez efendim. yürümediğini bile bile de her seferinde boğa burcu kadını gider ısrarla kova burcu erkeğini bulur. ya da bende bir sorun var.
 • pek parlak bir sonla bitmeyecek ilişkidir. olacak gibi görünse de olmuyor. yine de deneyin bakalım. belki olur..