şükela:  tümü | bugün
 • bu, birbirine dunyayi zehir edecek iki insanin olusturacagi turden bir iliski olacaktir. hic tavsiye edilmez.
 • bu tür mevzuların güneş burcu'yla çok da bir bağı olmaması sonucu, üzerinde çok da tahmin yürütülemeyecek bir ilişki..
 • analiz edilmesi zor bir beraberlik.
  karşılıklı ortak noktaların çok az olması, kırılganlık.
 • kova burcu erkeği toplumsal olarak dünyanın en duyarlı insanı olmasına rağmen bireysel anlamda egoları tavan yapmış bir çeşittir. o toplumsal duyarlılığını bireye de indirgemeyi başarıp, egolarından sıyrılarak kafasını çevirdiğinde gördüğü oğlak kadının elinden tutarsa birlikte dünyayı kurtarabilirler. böylece hem kova erkeği toplumsal ideallerine kavuşmuş hem de oğlak burcu kadını yarım kendini tamamlamış olur.. ama kova erkeğinin cıva gibi yapısı buna müsaade etmeyecektir.. oğlak kadınına da asla tamamlanamayacak yarım ruhlu hayatında başarılar dilerim..
 • harika bir keşiftir.
 • bu ilişkide iki birbirini tamamlayan burcun iyi anlaşması muhtemeldir. birisi geçmişi analiz ederken, diğeri geleceği planlar. öte yandan kova, oğlak burcunun statüye olan düşkünlüğünü anlayamaz. oğlak ise kova burcunun sadece sabit fikirlerini saygısızlık olarak nitelendirebilir. ancak farklılıklarının kıymetini bildikleri sürece kuvvetli ilişkileri olabilir.

  oğlak burcunun ciddiyeti ve dengeli tavırları bir ilişki için olumlu özelliklerdir. değerli olan her şeyi ellerinde tutmayı isterler, bu yüzden onlar için değeri olan ilişkileri de kolay bırakmayacaklardır. ellerindekini en iyi şekilde kullanmak için zaman kısıtlıdır. bu yüzden arkadaşlarına vakit ayırsalar da onlarla boşuna zaman öldürmeyi sevmezler. her zaman bir plan ve programları vardır ve bu programın dışına sosyalleşmek adına çıkmayı sevmezler.

  oğlaklar için yakın arkadaşlarının kalplerindeki yeri farklıdır, onlarla olan ortak anıları ve paylaşımlarının yeri ayrıdır. oğlak burcu ayrıca profesyonel alanda birbirlerine yararlı olabilecekleri arkadaşlıklar kurmak ister. romantik ilişkilerinde bile bu birbirlerine faydalı olma olgusu önemlidir. kendilerine yük olduğunu düşündükleri kişilerle beraberlikleri uzun sürmez. beraber olduklarında yalnız olduklarından daha fazla bir şeyler paylaşıp, kazanıyorlarsa bu beraberlik sürecektir. beraber hedefledikleri tepenin doruğuna çıkarken arada bir durup birbirlerini ile iyi vakit geçirmeyi de hatırlayabilirler.

  aile oğlak burcu için önemlidir, sadece kariyerlerine odaklanmayı daha faydalı görseler de, aile gibi somut ve sabit bir değer için harcadıkları zamandan rahatsız olmazlar.

  kova burcu arkadaşlığın burcudur, hayatlarının içinde diğerlerinin de olmasından hoşlanırlar fakat onlarla evli olmak konusunda bazı çekinceleri vardır. daha doğrusu onlar için arkadaş olabilmek diğer bağlardan daha üstündür. eğer eşleri ile, anne babalarıyla, çocukları ile arkadaş olabilirlerse doğru aile bağları kurduklarını hissederler.

  kafaca anlaşabilecekleri kişilerle yakınlaşırlar, kendilerine uymayan biri ile karşılaştıklarında ise onu kendi doğruları yönünde değiştirmeyi kendilerine görev edinebilirler. arkadaşları ile oturup, ilgilendikleri konularda sohbet etmeyi başka bir şeye değişmezler.

  burç olarak pek romantik değillerdir, hisleri vardır ama onları çiçeklerle, şiirlerle ifade etmeyi tercih etmezler. bir ilişki bitince, eski partnerleriyle arkadaş kalabilip, yollarına devam edebilirler, hatıralara takılı kalmak veya dramalar onlara göre değildir. bu yüzden haritalarında aksi bir etki olmadıkça kovaların kıskançlığına veya sahiplenmesine pek rastlanmaz.

  kaynak: (bkz: elle)
 • seksli.
 • normal insanlardan farkları yoktur. tıpkı bir terazi ile bir kovanın da bir farkı olmayacağı gibi.
  burçlar gerçeği yansıtmaz...
 • oğlak burcu kadını için sonu hüsran olacak ilişkidir. oğlak burcunun kıskanç ve dominant yapısı hiç kimsenin lafını dinlemeyen gerizekalı kova burcu erkeğini bunaltıcaktır. kova yalan söyledikçe zeki oğlak yakalayacak ve dahada kıskançlaşıcak ve olay bir kısırdöngüye döneceketir. kova baskıdan kurtulmak için yalan söyleyecek oğlak yalan yakaladıkça şüphelenecektir. aman aman. evlerden ırak.
 • hava ve toprak ilişkisidir.