• bu kadın akıllıdır. bunu sinsi,çakal, fesat (!) anlamında söylemiyorum. bu kadınlar zeki oluyor bunu anlamak lazım artık. tanıdığım hepsinin de hisleri gerçekten çok kuvvetli.
    yani siz ne derseniz deyin sonunda gerçekten hep onun dediği çıkar.
    genelde yaratıcı ve pratik zekalıdırlar.
    mantıklıdır duygusal degildir denir genelde ama aslında sadece gerçekten olması gereken durumlara duygusal olurlar.
    kova kadınlarını kandıramazsınız. hir kez kaybederseniz bir daha kazanamazsınız.
  • ikizler erkeğini kafaladım sanırken hiç ummadığı anda aynı burcun erkeği tarafından çok pis tufaya getirilen sonra da pişman olan kadındır
  • o özgürlüğüne çok düşkündür lafları var ya, ha o özgürlük çemberini birinin çizmesine en çok ihtiyacı olan kadındır. çünkü sınır koyamaz, nerede duracağını bilemez, deneyseldir, korunması gerekir. onu gerçekten seven biri o sınırı koymalı ama o çemberde özgürce hareket etmesine izin vermelidir. mesela ajda pekkan ın sınırlarını semiramis koyar, ajda parladıkça parlar. ama mesela harika avcı ya kimse sınır koymaz, gelen sömürür, giden istismar eder, öyle bir güzellik ziyan olur gider. dedik ya bu dünyayla bağlantıları tam değildir. bu dünyanın kurallarını ve kötülüğünü tam kavrayamazlar, aklı beş karış havada gezerken çok kolay hata yaparlar. hayatınızda özellikle genç ve güzel bir kova kadını varsa onun hayatında olduğunuzu iyi hissettirin, yoksa o anlayamaz. siz onu özgürlük budalası sanırsınız ama o hissedemediği şeyin farkında da olamaz, onun için gider veya tuhaf davranır. mesela koç gibi farkındalık, boğa gibi geleneksellik, yay gibi bilinçli başına buyrukluk, akrep gibi ego, başak gibi tutarlılık falan yoktur onlarda. helyum dolu bir balon gibi düşünün. iyi tutmazsanız uçar gider, siz onu özgürlüğüne uçuyor sanırsınız. halbuki felaketine uçuyor. kısa bağlarsanız ışığını gösteremez. en iyisi siz onu şöyle uzunca ama sağlam bir yere sıkıca bağlayın. hayatınıza keyif katar çok da mutlu olur.
  • inandığımdan değil ama eğlence olsun diye bu gece uyuyamayınca ideal matchlerine baktım. tüm sitelerde ortak olanları topladım. amme hizmeti olsun yazıyorum:

terazi: ikisi de entelektüeldir, sohbetleri dolu dolu geçer, iyi arkadaş olurlar diyor.

valla benim babam terazi. babam gibi bir adamla beraber olmak... allah korusun.

koç: koçtaki hayat tutkusu, kovanın tutkusuzluğunu tamamlar, onu çeker diyor. ikisi de birbirinin özgürlüğüne bağımsızlığına saygı gösterir diyor. çok eğlenceli ve heyecanlı bir birliktelik olur diyor.

ah koç erkeği en büyük fantezimdir zaten. beni gaza getirmeyin çünkü kendimi zaten zor tutuyorum. bence kovanın koç’un yanında hissettiği yüksek rahatlık ve coşku hissi çok acayip bir şey. eşi benzeri yok. çok tehlikeli çok.

ikizler: ikizler tam bir muhabbet adamıdır. bu yönüyle kovayı çeker, diyor. kova da zekası, yaratıcılığı ve bağımsızlığıyla ikizleri büyüler. derin bir bağları olur diyor.

bak ikizler deyince bile tüylerim diken diken oldu. bahsini açmayalım bir daha rica ediyorum. soyları kurusun, adam değiller.

yay: heyecanı ve maceracılığıyla kovanın ilgisini uzun süre çeker, diyor. ikisi de sosyaldir ve beraber çok arkadaşları olur, uzun süre eğlenceli derin ilişkileri olur, diyor.

vay vay iyiymiş. benim radarıma niye girmedi şimdiye kadar bir yay? kulağa güzel geliyor.

sonuç: ikizleri direkt geçin. teraziye babamdan dolayı olumsuz önyargım var. fikir anlamında anlaşılabilir evet ama bence terazilerin bireysellikleri ve bencillikleri kova için bile aşşşırı. yay’a da gözünüzü açın. iyi bir koç bulursanız da bırakmayın.hadi bakalım herkesin beline kuvvet.
  • kova burcu kadını olarak; tanıdığım bütün kova burcu kadınları hakkındaki tek ortak noktanın “arkadaş canlısı” olması diyebilirim.

bir sürü benim gibi kova burcu kadını arkadaşım oldu. genel tepkimiz “aaa sen de mi kova burcusun?!” oluyordu. sonra kafamdan bu arkadaşlarımın özelliklerini ayrı ayrı incelemeye kalktığımda hiçbirimiz birbirimize benzemiyordu. sadece arkadaş canlısı ve ortamların sevilen kadınları oluyorduk.

yakın bir kova burcu arkadaşım bana göre çok umursamaz ve rahat bir kadın. ben öyle değilim. benim yükselen burcum balık belki de o etkiliyordur.

yükseleni balık olan kova burcu olarak şunu diyebilirim ki; olumlu yönlerimiz: sohbetimizi herkes çok sever, akıllıyız, genellikle pozitif insanlarız ve çoğu zaman insanları yargılanmaz oldukları gibi kabul ederiz. olumsuz yönlerimiz; zaman zaman üşenmek, egoist tavırlar, dedikodu ve insan sevememek.

ben genellikle arkadaş canlısı olmama rağmen insanların büyük bir çoğunluğunu sevmiyorum. ha bunu insanlara belli etmiyorum. çünkü onları olduğu gibi kabul etmemiz lazım.
  • amaaaaaaaaaaaan yarabbi.
    demeyin lütfen.
    kova biriyle sevgili olmadım ama lise hayatımdaki en yakın arkadaşımdı kendisi.

her gün buluşur gezer, okeyler oynar takılırdık.
    yüz yüze allahı var her şeyi güzeldi. zaten yüz yüze konuşulur. o yüzden azı çoğu yok.

ama olay telefona geldi mi maşallahı var sabah uyandın mıııııı berrrrk
    gece 2lere kadar devam ederdi.

sadece arkadaştık bu arada hiç başka gözle bakmadık. birbirimizin ilişkilerini bilirdik vs.
    ama okul bitince araya mesafe koymak zorunda kaldım. yazdıkça kısa cevapler vere vere. ayda bir görüşmeler derken gittikçe susmaya başladı.

rahatım yalan yok ama arada özlerim susmak bilmez deliyi.

neyse özete gelir isek.
    lan susmuyor amına koyayım yav susmuyor bunlar
  • tembel. olmasını ister ama kendi yapmaz, başkasına yaptırır. o bu işin kaymağını yiyen taraftır.
  • herhalde bu burca sahip olup burçları saçma bulan tek kişiyim,genel olarak özellikleri güzel ama hepsi gibi uydurmaca.
  • bu burcun kadını ile alakalı kurulmuş en doğru cümleye rast geldim demin bir yerde;

"kova kadını herkese ve hiçkimseye aittir."

aynen öyle işte.
  • paranoyak..
hesabın var mı? giriş yap