şükela:  tümü | bugün soru sor
  • pek arkadaşı olmayan ya da başka bir deyişle mantığı limitlerde seyreden sıkıcı * oğlak erkeği, kova burcu kadınının sayesinde ortamlarda sekebildiği için şanslı sayılır. pek kıskançlıkla işi olmayan, ya da kıskançlığını belli etmeyen oğlak erkeği sayesinde, kova burcu kadını da özgür yaşamına devam edebilir hatta özgürlüğün sınırlarını zorlayabilir. bunlar birbirine paralel giden tren rayları gibidir. pek kesiştikleri nokta olmadığı gibi kavga da etmezler. öyle mal mal geçinip giderler. kimine göre zaman kaybı olabilieceği gibi, bu iki burcun ilişkisi bazen bir çok ilişki çeşidine tercih edilebilir. oğlak mantığı, duygusal patlamalar yaşayan kova kadınını dengeler. kova kadını asla tutkusuz bir oğlak erkeğine aşık olmaz. en güzel mantık ilişkisidir bu.
  • "sakın ha, denemeyin bile" denecek bir ilişki türüdür. kovanın havai tavrı oğlağın disiplinli yapısıyla çelişir ve oğlağı gerer; "bir yaptığın bir yaptığına uymuyor" dedirtir. oğlağın sükuneti ise kovanın fevri duygusal ifadelerine ayak uyduramaz ve kovayı gerer; "ne hımbıl adamsın biraz kendini ifade et" dedirtir.

gerilen her tel eninde sonunda kopar.
  • artık nasıl facia bir birliktelikse kimsenin gelip buraya analiz edecek mecali kalmamış. üzerimizden tren gibi geçen günler sonucu buraya yazacağım tek şey; olmaz olsun böyle adam olmaz olsun böyle aşk. ne seninle ne de sensiz derler ya aynen öyle bir durum. allah düşmanıma yaşatmasın bakın o kadar net söylüyorum. aşık olduğunda kendini kaybeden, "bu ne ki ben senin için şu dağın tepesinden uçar şu dağın tepesine konarım" diyen kova burcu kadını(ki bilirsiniz kendisi en asil duyguların insanıdır) karşısında aşık olsa bile mantığını elinden bir saniye dahi bırakmayan bir oğlak görünce çıldırır. kendini yer bitirir. ilişkinin olmazları oğlaktan, hallederizleri kovadan sorulur. muhtemelen burayı okuyacak zavallı burçdaş bacılarım, aşık olduğunuzda ne kadar takıntılı davrandığınızı emin olun en iyi ben anlıyorum ama boşuna yanıp kül olmayın. anlatamazsınız. bu adamın kuru inadını kıramazsınız. mantık kumkumalığından bir nebze olsun sıyrılabilse ne kadar güzel seviyor biliyorum ama huylu huyundan vazgeçmez. saçı başı yolarsın da buna peygamber dedirtemezsin. ömründen ömür gider be kızım. yorma kendini. yol yakınsa bulaşma. bak orda terazi var, ikizler var en olmadı kavga gürültü diyosan aslanı var akrebi var. bırak bunu otlasın kendi dünyasında. ot gibi yaşayıp ot gibi ölsün. inan senle olmadı bu senle de değişmeyecek. değmiyor kendini parçalamaya.

parçalarını birleştirmeye çalışan bir kova kadınından hepinize öpücükler.
  • sürekli kendine odaklı yaşayan bi kadın ile maço erkeğin bana göre fazla mekanik görünen sıradan ilişkisidir. oğlak bu ilişkide sinirli olur çünkü kovanın umursamazlıkları onu deli eder gibi geliyor.
  • arkadaşlıktan öteye geçmemeli.