şükela:  tümü | bugün
 • "mutluluk, güven, aydınlanma, barış, gelişme, uyum, anlayış, sevgi, huzur, hümanizm, hak, hukuk, adalet, teknolojik gelişmelerin önem kazanması ve beraberinde entelektüelliği getirmesi..."

  yazılanlar, çizilenler gerçek olamayacak kadar güzel. biz yine de amin diyelim. duydum ki 200 yıl sürecek gönlü zengin bir çağmışsın. araya birkaç yeni yıl dileği sıkıştırmak isterim; lütfen artık bir işim bir gücüm olsun, sevdiklerim sevmediklerim sağlıklı ve mutlu olsun. kara gün dostu olmasıyla ün salmış burcumu çok seviyorum. lütfen insanlığa yardım et.

  heil aquarius!*

  umudumuz şaban edit'i: entry'm pek bir sevilmiş. istemeden yaralara dokunduysak bir dua niyetine kabul edilsin, allah hepimizin gönlüne göre versin gondorlular, rohanlılar, kardeşlerim!! eheh...
  ***achtung***
  (bkz: 2021 kuraklık ve susuzluk tehdidi)
 • bir üst seviyesi bong çağı olacaktır.
 • kova burcu olduğumdan kelli, götümü kaldıran gelecek çağdır. kendi burcum diye söylemiyorum ama kova çağı, cennet hayali gibi bir şey. zira kova'nın karakteristiğinden ötürü, herkese cenneti getirmeyi ister.
 • 21. yy şamanları bu başlıkta toplanmış, ee akşam alevin etrafında oturuyor muyuz aq
 • kova burcu olanlara bi kıyak geçilmesi beklenen çağdır.
 • hemen hemen bütün inanışlarda (buna semavi dinler bile dahil) kıyamet ve türevi şeklinde lanse edilmiş yeni çağdır.

  bazı inanışlar bunu kıyamet ve sonrasındaki hayatı cennet olarak tasvir ederken, bazı inanışlar insanlığın yeni çağı der, kimi komunizm der, kimi aydınlık çağ der, kimi yokoluş der. der de der.

  ama hepsinin özetinde bu yeni çağda insanoğlu para hırsından sıyrılmış, mutlak huzura kavuşmuştur. tabi nüfus şimdiki ile kıyaslanmayacak derecede azdır.

  detayları yazamayacağım kadar büyük.
 • can havliyle sığındığım tutunduğum umut. mayıs ayında teke tekte izlediğim astrolog toplantısında birilerinin devrileceğini söylediler. malum kişi de içlerindeydi. banane buna inanancağım dalga geçmeyin. satürn ve jüpiter'in talimatıyla hümanizma gelecek. i can't breathe bir başlangıçtı. protestolar yılı hayırlı olsun.
 • (bkz: astroloji fetişizmi)

  bir grup malın uydurduğu çağ.
 • 21 aralıkta geliyormuş. artık bir an önce gelebilir mi? bıktık maddiyat ve garanticilik usulü çalışan hayat perperişanlığına ön ayak olan bu dönemden. döneme gel; paranın sembolize ettiği her şeyi fazlaca yüceltme, bununla beraber bitik parite, kıtlık, çekirge istilası, müthiş bir küntlük, oldur-a-mama, yokluk, bir işe bir aşa ciddi ihtiyaç, salgın hastalık ve kapanış. hani ikili ilişkileri saymıyorum bile.

  yemin ederim dünyanın hiç olmadığı kadar ihtiyacı var kova çağına. maddi dünya ile manevi dünya arasında farkındalığı bol bir köprü ve çok sistemli düşünebilen insanlık için düşünen kendi ve kendi bencil dünyası haricinde bir şeyler düşünebilen gerçek kovalar, kova çağı, biricik gezegen uranüs vallahi bekledik çok bekledik.

  direkt google'dan yapıştırıyorum şu cümleyi:

  "uranüs . dostları, umutları, arzu ve dilekleri, sosyal değerleri, yardımlaşmayı ve zihinsel özgürlüğü etkiler. onbirinci ev kisinin arkadaş edinme, topluluk kurma, görüşme ve evrensel konularda çalışma yeteneğini belirler."

  yeterli bence ihtiyacımız olan tek şey kaknem toprak döneminden sonra ihtiyacımız olan her şey... gel kova çağı gel. yiğit muhtaç oldu kuru soğana. asdfgh. yeter ki alın şu kapital piçleri başımızdan. bittik olm. yeter yani.
 • balık çağının kapanmasıyla açılan yeni çağdır.

  hümanizm, hak, hukuk, adalet ve teknolojik gelişmelerin önem kazanacağı, beraberinde entelektüelliği getiren bir bilgi çağıdır.

  presesyon döngüsü 25.800 yıl sürüyor ve zodyak 12 takımyıldızdan oluştuğu için mart ayındaki güneşin konumu yaklaşık 2150 yılda bir ilkbahar ekinoksunda başka bir burca hareket ediyor.

  2150 yılda bir güneşin vernal ekinoks (ilkbahar noktası yeni bir zodyak takımyıldızının önünde hareket eder. bu nokta, balık takımyıldızı dışına çıkıp kovaya geçtiğinde kova çağının başlayacağı düşünülmektedir.
  en son mö. 68 de koç takımyıldızından, balık takımyıldızına geçiş olmuştur. mistik balık çağından aydınlık kova çağına geçişin 2000-2500 yılları arasında olacağı düşünülmektedir. bu presesyondan kaynaklı kaymalar dünyanın kaderini değiştirmektedir.

  kova çağı'nın gelişi aydınlanma, barış, gelişme, uyum, anlayış, sevgi ve güven ile ilgilidir. kova burcunun enerjisi evrensel hümanizmi temsil eder. hümanizm, hiçbir dogmanın veya politik doktrinin sizi kurtaramayacağını varsayar. diğer bir deyişle, insanoğlunun dünyadaki tek ve en yüksek değer olduğuna inanmaktadır. insanlığa yapılan yatırımın topluma yatırım olacağını bilir ve inanır. amacı, bu olguyu ortaya çıkarmak ve genişletmektir. bu, kendini kurtarma, toplumu kurtarma, ülkeyi ve dünyayı kurtarma mantığıdır. benim hakkımda konuşmuyor, bizden bahsediyor. bu nedenle, "evrensel hümanizmin" değer kazanacağı yeni bir çağ kapıdadır.

  kova çağı, eşitlik ve demokrasi konularını vurgulayan bir dönemin kapılarını aralayacaktır. eski sosyal kuralların yavaş yavaş değişmeye başladığını, insanların reformlar yaptığını, insanların insanlığa daha çok değer verdiğini göreceğiz. kova, mevcut ve gelecekteki gelişme eğilimlerini temsil etmektedir.

  21 aralık 2020'de kova burcunda jüpiter-satürn kavuşumu olacak. bu nedenle, jüpiter-satürn döngüsü hava burcuna geçecek ve yaklaşık 180 yıl orada kalacaktır. bu döngü materyalizmin sonunu ilan edecek ve yüce toplumsal değerler giderek daha fazla önem kazanacaktır. 2020 yılına kadar bu kavuşum hava elementinde gerçekleştirilecek ve hava elementi serisinde 2159'a kadar devam edecektir. bu kombinasyon gerçekleşeceği tarih itibariyle de karanlıktan aydınlığa geçişin bir işareti olacaktır.

hesabın var mı? giriş yap