şükela:  tümü | bugün
 • şehir insanı ve doğa arasındaki kopuklukları ve aslında bu kopukluğun çok da mümkün olmadığını bizlere tekrar hatırlatan bir eylem kaftan filmi kovan. aynı zamanda nasıl bireyselleştiğimizi bu aşırı bireyselleşmenin bize olan fayda-zarar denklemlerini de gözler önüne seren, künyesinde meryem uzerli, feyyaz duman , hakan karsak, burcu salihoğlu gibi kıymetli oyuncular olan bir ilk film.

  edit: netflixten izlenebilir hale gelmiştir.
 • uzun çok uzun bir aradan sonra sinemaya giderek izlediğim arthouse film.

  bence işi gücü bırakıp köye yerleşelim diyenlere ki ben de dahilim bu gruba mutlaka izlettirilmesi gerekilen film. görüntü biraz karanlık idi, belki izlediğim sinemadan dolayı bilmiyorum belki de karadeniz'den dolayı. insanı içine çeken oldukça güzel bir film. karadeniz doğasına, yağmuruna hayran olurken aslında orda yaşamanın ne kadar zor olduğunu anlatıyor film. spoiler vermek istemiyorum ama izlemenizi tavsiye ederim.

  bir de söylemeden geçemeyeceğim. meryem üzerli sen ne kadar güzel bir hatunsun yahu. hayran kaldım resmen.
 • chelsea film festival'den en iyi film, en iyi kadın oyuncu dahil 6 ödülle dönen film. posterini bile gördüğümde oldukça merak etmiştim, iyi bir işe benziyordu. bu tarz yöresel filmlerimiz ile yurtdışında adımızı duyurmamız gerçekten güzel bir başarı. yalnız hangi salonlarda vizyona girdi bir öğrenebilsek. çoğu yerde yok gibi film. festival filmlerinin de maalesef en büyük problemi bu. yönetmen nuri bilge ceylan olana kadar hiçbir filminden haberimiz bile olmuyor.
 • 26 mart 2021 tarihinde netflix'de yayınlanacak olan film. izlendikten sonra bu entari muhtemelen güncellenecektir.
 • 25 eylül 2020 tarihinde gösterime girmiş eylem kaftan filmi. kadrosunda meryem uzerli, hakan karsak, feyyaz duman gibi isimlerin bulunduğu film görüntü yönetmeni serdar ünlütürk.
  film netflix üzerinden izlenenibilir.
 • nefis bir film.
  görüntüleri, müziği, oyunculuğu... en çok bizden olmasına bayıldım.
  o yağmurlar benim çocukluğumun da kabusuydu.
  oysa şimdi özlüyorum. en azından benim yurdumda, orta karadeniz'de artık eski yağmurlar yok.
  insanın doğa ile ilişkisi, aile bağları, kopuşlarımız çok güzel işlenmiş.
  finali de iyi bağlanmış.
 • bugün yanlışlıkla netflixte izlediğim çok kötü film. yönetmeni eylem kaftanmış. festival filmlerini severim fakat uzun zamandır bu kadar suni, samimiyetsiz, yapmacık bir film izlememiştim.
 • izmir alsancak'da bulunan, hoş bir ortama ve denk gelinirse uygun fırsatlara sahip * * bir restoran/bar hibriti mekan. umarım pandeminin etkisi azaldığında tekrar arkadaşlarımla ziyaret edip güzel ortamına dahil olabileceğim.
 • bugün netflixte izlediğim güzel film. karadenizin muhteşem güzelliklerini görmek çok iyi geldi. konu güzel ve meryem uzerli çok çok güzel. görüntü yönetmeninden başlayarak tüm ekibe tebrikler valla güzel iş çıkarmışlar.
 • günün beğendiğim filmi oldu.

  tema güzel.

  her şey doğasına uygun olmalı. doğa ile uyum sağlanmalı. doğa ile iyi geçinmeli, inatlaşmamalı.