şükela:  tümü | bugün
  • muhteşem tahinli çörekler yapan fırın. biraz kocaman ama. ya iki kişilik, ya da tek kişi yenecekse iki kerede/günde/öğünde yemelik, ama enfes, tahini bolca, öyle hamur yiyor hissi vermiyor insana.
  • ay çekirdekli galetaları muhteşem ötesi olan fırın. az yemek için 100er gram alıyorum kaldı ki bu 5-10 taneye falan geliyor heralde, o akşam hepsi bitiyor. ben mi çok ayıyım, onlar mı çok güzel bilemedim.
  • osmanbey'deki fırının önünde her sabah kuyruk vardır. sırf "kuyruk varsa iyidir" diye düşünerek sabahları poğaça almaya başladım iyi mi...
  • açması, özellikle de zeytinli açması dünyanın en iyi açmasıdır. ancak sabah saatleri dışında gittiğinizde bu açmaları bulmanız zordur. sebebi ise tamamen iş bilmezlik ve tüketiciye saygısızlıktır. geçen hafta iki şubesinde de çıldırdım. birinde akşam birinde öğleden sonra zeytinli açma yoktu ve açtım ağzımı yumdum gözümü. iki şubedeki elemanlar da kabul ediyor ki açma en çok satılan ve sevilen ürünleri. "e kardeşim o zaman neden yok satıyorsunuz" diyince gak guk.

muhtemelen işi ustalara bırakıyorlar ve ustalar da kafalarına göre iş yaparak bütün gün hamal gibi tanesini bir tl'den sattıkları ve tepside 15 adet bulunan açmalarla uğraşmak istemiyorlar.

buradan patronlarına da seslenmek istiyorum.

hey dostum ya bu mereti hiç satmayın ya da adam gibi adette üretin de insanın canını sıkmayın. bak yine canım çekti lanet olsun. hadi hayırlı işler.
  • portakallı kurabiyelerini tek geçtiğim fırındır.

fiyat olarak diğer fırınlardan da uygundur.

http://www.kovanfirin.com/
  • istanbul'da son bir iki yılda patlak veren "fırın" furyasında farklılaşmayı başarmış; buğday, kakao, tahin gibi malzemelerden sihir yaratan işletme. bahsedilmiş ama tekrarlamakta fayda var; benim diyen fırının altında kalkamadığı tahinli çörek olayında aşmışlar. enfes.
  • börekleri anne böreğini özleyenlere ilaç gibi gelir.
  • minnacik şubesinin yanı sıra bir de şişli etfal sapağının sırasında açılmıştır ki sandviçler şunlar bunlar...

dukan diyeti 'ne girmeden önce son çıkıştır kendisi.
  • böreklerinin ve kurabiyelerinin hastası olduğum, osmanbey şubesinden düzenli olarak alışveriş yaptığımız, ailecek sevdiğimiz fırın.
  • bunun kadıköy şubesi mamülleri lezzetli olsa da totalde boktan bir yerdir. porselen fincanda çay içersiniz, çay azaldıkta görürsünüz ki bardakta lekeler var sanki hiç yıkanmamış gibi. bir de buranın kasasında duran sezen aksu'ya sezen diye hitap edecek potansiyelde hafif kilolu bi kız var, kasanın önünde bir bardakta duran kullan at mantığındaki dondurma çubuğuna benzer tahta çay karıştırıcılarına eli çarptı ve karıştırıcılar yere döküldü, evet bildiğin zemine dağıldı ve hatun bunları toplayarak tam ben çöpe mi atacak acaba derken gitti lavaboda bir suya tuttu ve tekrar o bardağa geri koydu.

bir daha adımımı atmam.