• ay çekirdekli galetaları muhteşem ötesi olan fırın. az yemek için 100er gram alıyorum kaldı ki bu 5-10 taneye falan geliyor heralde, o akşam hepsi bitiyor. ben mi çok ayıyım, onlar mı çok güzel bilemedim.
  • geçen seneye kadar elmalı kurabiyesini ayıla bayıla yerken bu sene 2 denememde de sınıfta kalan fırın. n'aptınız lan güzelim kurabiyeye? eskiden olsa 1 kiloyu tek başıma gömerdim, şimdi 1 tanesini bitiremiyorum.
  • bir dönem osmanbey şubesinin müdavimi olmuştum. yaklaşık 2 senedir hiç uğramadım.hem lezzeti bozdular hem de fiyatlar normalin üstünde. mekik denilen güzel bir kek vardır bilen bilir. her yerde kilo ile satılan bu keki arkadaşlar adet olarak satıyorlar. küçük uyanıklıklar beni çok sinirlendiriyor.
  • kadıköyde yayılmaya başlayarak çarşı durağına bir tane daha şubesini açmış fırın-cafe. acayiptir ki şu ana kadar aldığım bütün ürünleri taze çıktı. ama taze derken, fırından yeni çıkmış anlamında. geniş ürün yelpazeleri var. tatlıdan tutunda, sandviçe kadar üretim yapıyorlar ve gayet kaliteli ürünler. kadıköy şubesini bilemem de beşiktaş/akaretlerdeki şubesindeki çalışanlar da gayet güler yüzlüler.
  • lezzeti görüntüsüyle ters orantılı şeyler yapan fırın. tatlılarını yemedim ancak, pizza, börek, dereotlu poğaça dahil yediğim tüm tuzlular lezzetsizdi. bunun dışında şişli şubesin de mekan temiz, çay oldukça iyi, fiyatlar fahiş.
  • minnacik şubesinin yanı sıra bir de şişli etfal sapağının sırasında açılmıştır ki sandviçler şunlar bunlar...

dukan diyeti 'ne girmeden önce son çıkıştır kendisi.
  • mecidiyekoy subesini iki tane cocuga emanet etmisler. sakin gidip pazar kahvaltisi falan yapmaya kalkmayin. rezil olmayin paranizla.
  • tahinli çörekleri tek kelimeyle efsane. ne ağza gelen kıtır kıtır şeker var, ne hamur yiyormuş hissi. yıllardır süren tahinli çörek arayışıma son verdi diyebilirim.
  • osmanbey şubesinde bir şeyler atıştırayım derken birden çalmaya başlayan ezel müziği ile sabah sabah derin düşüncelere gark eden fırın.

sigara içiyor olsam yakmıştım iki tane..
  • sabahlarımın kurtarıcısı. poğaçalarını o kadar seviyorum ki vapur kaçırmamak için uğrayamadığım günler bir eksik hissediyorum. börek ve poğaça çeşitlerinin hepsi birbirinden güzeldir ama dereotlu poğaçası benim için bambaşkadır. 4 yıldır başka bir fırından yememeye özen gösteriyorum. kovan'dan yedikten sonra insanın başka bir fırına gidesi gelmiyor. şiddetle tavsiye ediyorum!
hesabın var mı? giriş yap