• doğru seçilirse spor bir ayakkkabı veya bot kadar rahat olan ayak koruma aparatıdır. doğru seçim önemlidir, çünkü en az 5 burun tipi, en az 10 topuk tipi, en az 3 genişlik tipi olmak üzere en az 150 olanak sunar, buna deri tipi ve yumuşaklığı, konç uzunluğu, taban yapısı, iç tekstür, iç taban ve topuk destek özellikleri gibi etmenleri eklerseniz ayağınıza ve size uygun çizmeyi mutlaka bulacağınız anlamına gelir. ne kadar garipsenirse garipsensin ve dahi eleştirilsin giyilmeye değerdir... ne demişler "dost başa, düşman ayağa bakar!"
  • 10 sene kadar önce çok trendy idi ..
    sivri burun, domuz burun gibi çeşitleri vardı ..
    bi ara işin ucunu kaçıran insanlar yaz sıcağında bile kovboy çizmelerini ayaklarından çıkarmaz olmuşlardı..
    etek altına kovboy çizmesi olayı ise bazı bayanlara yakışsa da olmamasını dilediğim bi tarz idi .. neyse ki geçti .
  • (bkz: ciak)
    (bkz: durango)
  • has kovboy çizmesinin kiçinda mahmuz vardir. olmalidir.
  • cocukluk hayalimdi.
    cunku izledigimler hep amerikan yapimiydi ve mavi kot pantolon, kahverengi domuz burunlu cizme, kirmizi gomlek ve fotr sapka modelinde takilmak ve bir harley davidson surmek istiyordum.
    kot pantolon, kirmizi gomlek falan vardi ama domuz burnu cizme 90'larda yeniden moda olunca babami ikna etmek ancak 2000'i buldu ve karakoy'deki amerikan pazari'ndan 150 dolara bana bir cift harley davidson domuz burnu cizme aldi.
    allahim nasil bir sevinç.
    aradan geçen 23 yilda halen o cizmeleri zevkle giyiyorum.
    hayalini kurdugum harley surme olayini da sevgili kumdan kale sayesinde 2011'de yapinca muradima ermis oldum.

topuklu cizme formatina alisik olmayan bunyeye ilk baslarda tuhaf gelse de aslen uzun sure ayakta durmak, yurumek islerinde biraz yorucu olabiliyor.
    ama kışın guzel yünlü corapla gayet usutmeden giymek kolay oluyor.
    duzenli bakim istiyor.
    deri catlamamasi, yumusak kalmasi icin senede bir kere ilgilenmek gerek.

yillardir severek giyiyorum.
    simdilerde bir de sivri burunlu mu alsam diye de kurtlanmiyor degilim.
    bize pompalanmis amerikan kulturunun simgesi olsa da deri cizme yinede kendi tarzi ve durusu ile insana iyi hissettiriyor.
  • dönüşü muhteşem olmuş ayak giyeceği. o kadar muhteşem ki ayakları 3 numara büyük gösteriyor.
  • illa sivri burunlu ve ayağı 2 numero büyük gibi gösteriyor olması gerekmez. aslında zaten 1850'lerden kalma gerçek kovboy çizmeleri yuvarlak burunludur, ne zaman hangi dönemde geçildi bu palyaço pabucu gibi duran sipsivri burun olayına da "kovboylar bunu giyiyordu" diye yutturuldu belirsiz, öylesi yaramaz zaten. ya yuvarlak olacak ya da optimal sivrilikte olacak.
  • hayatımın pabucu ünvanını kazanmış ayakkabı. serisini yaparım domuz burunlu olanlarını daha bir severim bir ara moda olup geçmişti arayıp arayıp bulamıyordum şimdilerde yine moda. bir çizme hem topuklu olup hem rahat olabilir mi bu oluyor arkadaş. çizmenin yapısı münasebetiyle burnu hafif yukarı doğrudur tırnak batması gibi iğrenç bir sorunu olan insancıkları huzura erdirir.
    yanlız bu amerikan varisi çizmenin yerini sallayabilecek zeybek çizmeleri var ki onlar dünya çapında bir üne kavuşamasalarda benim çizme dünyası favorilerim arasında. kendisi daha rahat daha karizmatik.
    http://img85.imageshack.us/…5/1218/hlkoyunu1xl6.jpg
  • kac yildir almaya niyetlendigim ama ya ucuk kacik modellerin arasinda 'ise/okula giderken giydigimde ayakkabi muamelesi gorecek sadelikte' olanini bulamadigim ya da cok sevdigim modeller buldugumda da fiyatlarinin en az 600 liradan basladigi cizme turu. o cizmeye 600 lira verirsem giyemem ki, icim gider..

boyle boyle arastirirken istanbulda bulunan iki kisinin bu cizmelerden yaptigini ogrendim. baya guzel modeller vardi ama tabi ki cok pahaliydilar cunku her biri el yapimiydi. * * cirak bulamamaktan yakiniyorlarmis. cirak olsam bir ay, bana da bir cift cizme yapar misiniz acabaaa?
  • en güzel kombini şudur. tarzın dibidir.
    görsel
    görsel
hesabın var mı? giriş yap