şükela:  tümü | bugün
  • soz ve bestesi sıla'ya ait buram buram sarki.
    tum kovduklarimiza selam cakmak gibi adeta.
  • (bkz: kovmirem)
  • bu şarkıda "çok yakalım kendimi seni düşünürken" derken, tam "derkeeeeen" de sesi bir hoşlaşıyor ceylan ertem'in. içim gidiyor.

zaten sonra da "kovdum ama hala, ama hala buradasın" diyor. oy dağlar.

bir de "hayatımın olmaz olmaz bir yerindesin. ama olmazsa da olmaz gibisin." diyor ki; bence bu konuya hiç girmeyelim.

en iyisi atın beni denizlere, yalan dünya size kalsın.
  • ceylan ertem'in, sıla gibi söyleyerek söz yazarı'nın hakkını verebildiği şarkı.

--- spoiler ---
    korsan'da da cihan mürtezaoğlu söylüyor gibi hissedilebiliyor, geriye hiçbirşeyimsin'in yıldız tilbe yorumunu dinlemek kaldı. (ki aynı tilbe'nin kış güneşi ve kandıramazsın beni yorumlarını dinleyen ne demek istediğimi anlayabilir)
    --- spoiler ---
  • 2017'nin bize getirdiği güzel şarkı.sıla sesinden de dinlemek isterdim açıkçası şöyle bi heybeden .of.
  • buram buram sıla kokan güzel şarkı. belki de o yüzden ceylan ertem'in yorumunu pek beğenemedim bu şarkıda ben. umarım sıla'nın sesinden dinleme şansımız da olur. çok yakışacağına eminim.
  • sıla'ya (yalnızca düşüncelerini paylaştığı için) 15 temmuz döneminde yapılan baskıyı hatırlarsınız. ceylan ertem oldukça samimi bir şekilde bu videoyu çekmişti, kalben sıla'nın yanında olduğunu duyurarak. "bu efelikler sadece şarkılarda değilmiş, heyt!" notunu da düşerek.
    bu durumdan etkilenen sıla şarkıcıyı aramış ve desteğinin çok değerli olduğunu söyleyerek teşekkür etmiş kendisine, hatta bu paylaşımdan da görebileceğiniz üzere bir araya geldiler sonrasında.
    heh işte sıla bu şarkıyı o dönemde yazıp ceylan'a hediye etmiş, ondan sonra da esmer'i yazmış ceylan hiç beklemiyorken.

ne güzel şeyler bunlar!

şarkı da bu hikâye, hikâyenin içinde birbirini bulan iki güzel insan kadar kıymetli ve özel. yine de amin'in en güzellerinden.
  • şöyle bir zaman olmadı
    oturup konuşmaya
    sende bir kadeh, bende bir kadeh
    hasreti yatıştırmaya

derdim oldu söylemedim
    dedim vaktimiz dar
    onda da üzülmeyelim
    ondan da üzülmeyelim

halimi anlatsam anlar mısın?
    ipin ucu bir kaçarsa beter yanarsın
    yanlış bir şey düşünme nolur
    bende ahın kalmasın

hayatımın olmaz, olmaz bir yerindesin
    ama olmazsa da olmaz gibisin
    çok yakaladım kendimi seni düşünürken
    kovdum ama hala hala burdasın
  • ilk defa ceylan ertem'in söylediği bir şarkıyı beğendim ve tekrar tekrar dinleme isteğine büründüm. meğersem sıla parmağının dokunmasından ötürüymüş bu tekrar tekrar dinleme isteği.
  • hızla çarpılıp dar zamanlarda harala gürele yaşayanların, bir şeyler paylaşmaya vakit bulamayanların, derine inemeyenlerin şarkısı.
    comfort zonedan bir kez çıktım geri dönemiyorum. gelmeyin arkadaşlar gelmeyin, tünelin ucu iyi bi yere çıkmıyor.