şükela:  tümü | bugün
  • arkadaşlar merhaba!

dün köy okullarındaki çocuklarımız üşümesin kampanyasının aldığı desteği gördükten sonra bir konuda yardım isteyen öğretmen arkadaşım adına yazıyorum. kendisi 2 senedir muşta zor şartlarda öğretmenlik yapmakta. çocuklar için her ay maaşının hatırı sayılır bir bölümünü harcıyor. bulduğu her fırsatta çevreden kitap, kıyafet topluyor fakat tek başına bu işleri idare etmesi oldukça zor. kendisinin bizden, bu entryi okuyan herkesten bir ricası var. lütfen destek olun.

"inanırsak olur mu bilmiyorum ama olmasını çok istiyorum. çünkü bir çocuğun diğer bir çocuktan farkı olmadığına inanıyorum. bu yüzden bir köy okulundaki çocukların da atletizm, güreş, voleybol, futbol gibi alanlarda yetenekli olduğunu; desteklenirlerse çok şey başaracaklarını göstermek istiyoruz. fakat inanın karşı takım spor ayakkabısı,eşofmanı ile sahaya çıkınca çocuk psikolojisi 1-0 geride başladığına inanıyor ve başlamadan pes etme yoluna gidiyor. “iyi de öğretmenim baksana ayakkabılarına,üzerindeki eşofmanına, kot pantolonla oynanmıyor top”sesleri yükseliyor…işte bizde bu durumda ne yapabiliriz diye çok çabaladık ve aklımıza sizlerin yapacağı yardımlar geldi.20 kız ve 20 erkek öğrencimiz için eşofman takımı ve spor ayakkabı ihtiyacımız var. eğer ki toptan hepsini tam takım olarak halledersek, bir takım olarak düzenli çıkabileceğiz sahalara. para toplarsak bir yerle anlaşıp yaptırabileceğiz ve ya aracı olmak isteyen, varsa tanıdığı bildiğiyle şahane olur. her fikrinize açığız, aldığımız madalyaları, kupaları da sizin güzel kalplerinize ithaf edeceğiz ve inanın vaktimiz çok kısıtlı 5 aralıkta turnuvalara yetişmemiz lazım.ufak az demeden desteğinize ihtiyacımız var. muşta bir köy okulu, içindekilerde çalıkuşları ve kardelenler... ihtiyacımız;
    kızlar için: 10adet 12 yaş, 5 adet 13 yaş, 5 adet 14 yaş eşofman takımı. erkekler için:10 adet 12 yaş, 5 adet 13 yaş, 5 adet 14 yaş eşofman takımı. kızlar için:3 adet 35 numara, 5 adet 36 numara, 5 adet 37 numara, 5 adet 38 numara, 2 adet 39 numara spor ayakkabı
    erkekler için:5 adet 38, 5 adet39, 5 adet 40, 5 adet 41 numara spor ayakkabı.

okul: muş güven ilköğretim okulu / güven köyü korkut/muş /il merkeze 30 km ,ilçe merkeze 25 km

hadi bu çocukların gülümsemesini sağlayalım . umarım bunu hep birlikte başarırız. yardımcı olabilecek arkadaşlar benimle iletişime geçerse ben de kendisini öğretmene iletebilirim.

edit: sevgili rxoflife yarın çocuklarımıza 11 çift ayakkabı yollayacak. ne kadar teşekkür etsek az. ayakkabı için kalan ihtiyacımız;
    kızlar için: 35 numara 3 adet, 36 numara 3 adet, 37 numara 2 adet , 38 numara 3 adet
    erkekler için: 38 numara 5 adet, 39 numara 5 adet, 40 numara 4 adet, 41 numara 4 adet

son gelişmeler: arkadaşlar merhaba! dün uygun fiyata eşofman ve ayakkabı bulabilmek için bana yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. eşofman takımını 25 tl'ye ayakkabıyı da 25 tl'ye bulabildik. kampanyayı duyunca toptancı firmalar çorbada bizim de tuzumuz olsun deyip yardımcı olabilmek adına çok güzel fiyatlara düştüler. kalan ayakkabılar ve eşofman takımları için yaklaşık 1900-2000 tl gibi bir rakama ihtiyacımız olacak. yardımcı olmak isteyen arkadaşlar mesaj kutumu yeşillendirirse ne iyi olur! eşofman ve ayakkabıları bu cumaya kargolamamız lazım ki yerine ulaşsın. daha sonra burada fotoğrafları paylaşacağım. ilgilenen, yardımcı olmaya çalışan, güzel mesajlar atan herkese minnetlerimi sunuyorum. kucak dolusu sevgiler!

ekleme: çocuklardan selam var. heyecanla desteklerinizi bekliyorlar. bir de takım olunca fotoğraf ekleyeceğiz, öylesi çok daha güzel olacak. selam ve sevgiyle!

mutlu son: merhaba arkadaşlar, an itibariyle parayı tamamlamış bulunmaktayız. maddi manevi destek olan herkese sonsuz teşekkürler. sözlükten toplamda 995 tl destek geldi. sözlükten görüp destek olmak isteyen eş, dost, çevreden ise 1200 tl toplandı. sözlükten;
    s.u:50 tl
    h.a:100 tl
    e.k:50 tl
    s.t.e:150 tl
    s.n.b:50 tl
    e.d:50 tl
    h.k:195
    s.t:100
    ç.y:150
    a.a: 100 tl destek sağladı. toplamda 2195 tl para denkleştirmiş bulunmaktayız. 44*25=1100 tl ve 31*25=775 toplamda 1875 tl eşofman ve ayakkabı için toplam ödememiz. kalan 320 tl'yi öğretmene göndereceğiz. kendisi bu parayı eşofmanlara okulun adını bastırmak ve diğer ihtiyaçlar yada eksikler için kullanacak. bu süreçte en uygun toptancıyı bulmak için bana destek olan, paranın toplanması için seferber olan can e.h.g iyi ki varsın. güvenip yardımcı olan, maddi manevi destek çıkan herkes; çok tatlısınız. dünya dönüyorsa sizin hatrınıza. bugün ürünleri kargolayacağız. ellerine ulaştığında ve turnuvalarda çekilen resimleri de buraya editleyeceğim. hepinizi mutlulukla kucaklıyorum!

sevgi dolu edit: arkadaşlar, kargolar köye ulaştı. resimler geldi. büyük mutlulukla paylaşmak istiyorum. 1 , 2 , 3 , 4, 5
    bu süreçte yanımda olan, güvenip, inanıp destek olan herkese tekrar tekrar teşekkürler. çok kısa sürede ürünleri temin edip, yollayabildiysek sizlerin sayesinde. kampanya sayesinde bir sürü güzel insanla tanıştım, hala iyi insanların var olduğunu ve bir olursak neler neler başarabileceğimizi gördüm. türkiye'nin dört bir yanına dağılmış, çaresizlere çare olmak için didinen çok güzel öğretmenler olduğunu ve çoğunlukla kendi çabalarıyla bir şeyler başardıklarını öğrendim. bu ülkede güzel insanlar var. bu ülkede yüreği aydınlık öğretmenler var. bu ülkede güzel bir geleceği hak eden binlerce kardelen var. iyi ki..
  • destek olunması gereken kampanya.
  • güzel yürekli insanlar yorulmuyor.
  • desteklenmesi gereken kampanyadır.
    eskiden "herşeyi devletten beklemeyin kardeşim" denirdi.
    malesef artık her şey vatandaştan beklenir oldu.
    sosyal devletin görevlerini bu iyi yürekli insanlar yapıyor.
  • spor yapmak isteyen çocukla okumak isteyen çocuk denince içi burkulan bir insan olarak çocuklar koliyi açtığında sevinçlerini gösteren bir fotoğrafı bu başlıkta paylaşmanız şartıyla emnaetleri yarın istanbuldan kargoya vereceğim kampanya.

gönderdiğim ayakkabılardan birini ben orta 1 de babama aldırabilmek için 3 ay tatilde çay bahçesinde çalışmıştım. hiç bir çocuk yaptığı spora gerekli ayakkabı için tatilini harcamasın:-)
  • benzer yardım entyleri çoğalınca, acaba organize olup birşeyler yapabilir miyiz diye birkaç dosta ulaştım. yapılan iyi niyetli organizasyonların çevredeki kötü niyetli kurum-kuruluş ve kişilerce nasıl sabote edildiğini, insanların artık aman uzak duralım dediğini üzülerek öğrendim.
    belki ekşisözlük yetkilileri konuya el atabilir.
    tek tek tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşmak ve herkesin mutlu olabilmesi için belki de hepbirlikte hareket etmemizin zamanıdır.
    yoğun tempoda çalışan biri olarak elimden geldiğince, gücümüz yettiğince.
    haydi (bkz: up)
  • guzel bir planlama ve insan gucuyle istenilen sonuca ulasabilecegimiz, cok guzel bir kampanyadir.

(bkz: takipteyim)
  • çocuklar yardıma kavuşunca elbette fotoğraflar burdan paylaşılacak. hatta umarım o güzel yürekleriyle kazandıkları madalyalar, kupalar olacak. onlar da sizlere ithafen olacak! iyiki varsınız. boş kalmasın nolur bu sayfa. destek yerini bulsun.

(bkz: up)
  • bir çocuğun gülümsemesi, her şeye bedel. o nedenle desteklenmesi gereken güzel kampanya.

hep destek, tam destek.
  • elden geldiği, sakarya taraflarından bir şeyler yapmaya çalışacağız. bir takım eşofman bile yollayabilirsek ne mutlu bize.