şükela:  tümü | bugün
 • günümüze kadar anadolu rock adı altında yapılmış enstrümantal bestelerin doruğu olan bu çalışma 21inci peron isimli progressive rock grubuna aittir.
 • köy meydanına boydan boya renkli ampuller taktıran aktivite.
 • "köyümde şenlik var köyümde düğün
  kalbimde çalıyor davullar bugün
  köyümde şenlik var köyümde düğün
  allandı pullandı köyümüz bugün

  sarı sarı liralar
  ellerinde kınalar
  kızlar gelin olunca
  hem gider hem ağlar

  köyümde şenlik var köyümde düğün
  kalbimde çalıyor davullar bugün
  köyümde şenlik var köyümde düğün
  sesimiz çınlıyor dağlarda bugün

  sarı sarı liralar
  ellerinde kınalar
  kızlar gelin olunca
  hem gider hem de ağlar"

  gibi sözleri olan kartal kaan şarkısı...
 • hazırlıkları imeceusulü tamamlanmış,protokolde ihtiyar heyetinin olduğu düğün çeşidi..
 • belki bu entry'de ilginç bir şeyler vardır konu hakkında (bkz: #7566949)
 • bu şarkı, seksenlerde özel radyolardan yoksun fm bandında polis radyosu sayesinde, günde yirmibeş defa çalınarak beynimize mıhlanmıştır.
 • ucube eğlencelik. gelenekçilik ve modernizm dayatmasının sakat çocuğu. köylü milletin efendisi olsaydı köy düğünü de kutlamaların efendisi olurdu. ne köylü milletin efendisi ne de düğünü bi boka benziyor bu bağlamda.

  murphy yasalarının ayak basmadığı bu geçim kaygılı kurnaz zihinlerin şatafatına birkaç kez ortak olduğumu hatırlıyorum. hatırladıkça da aklıma gelen köylü katliamının faydalarından söz eden şiirlere selam ediyorum.

  neymiş?

  oğuz yılmaz, ankaralı turgut, sincanlı filiz, ankaralı namık vs klonlarının sarhoş ettiği köylü kardeşlerimizi öldürmeliymişiz. sürmesin geleneklerinin soyu. sürmesin ki hemen akşamında gelinle damadın kapısında kanlı çarşaf beklerken dedikodu malzemesi aramasın kimse. dağ yollarındaki köprüleri de havaya uçuralım ki tamam olsun.

  lafın kısası arkadaşım; sonunda bir köy düğünü varsa evlenmenin hiç gereği yok.
  kız kaçırmak ne güne duruyor?

  erken edit: bir arkadaşıma adadıydım aklıma gelmişken belirteyim.
 • semiramis pekkan şarkısı

  düğün günün geldi çattı ceylan kız ceylan
  yarın kavusur yarine ceylan
  artık bitti sabır sebat gelinsin ceylan
  ağlar gider ahmet'ine
  başlık istemem dedin
  tarla da var verdi ahmet'in
  olmaz dedin kalbini de istedin
  verdi sana yağız ahmet'in
  telli duvak taktın kına yaktın ceylan
  yarın gelin oluyorsun kız ceylan
  kendin işledin elinle urbalar ceylan
  mintanlar oyalar yazmalar ceylan
  çeyizin de hazır artık günlerin doldu
  çağır gelsin yavuklunu
  başlık istemem dedin
  tarla da var verdi ahmet'in
  olmaz dedin kalbini de istedin
  verdi sana yağız ahmet'in
  telli duvak taktın kına yaktın ceylan
  bugün teksin yarın çiftsin kız ceylan
 • kafayı fazlasıyla bulmuş bulaşmamanız gereken köy delikanlılarını içerebilecek düğün. olay izmir'e bağlı bir köyde geçmektedir, psikologunuz mahdumları ve zevcesi denize çimmeye giderken hadi bir köy yolunu kullanalım derler. ancak kader ağlarını örmektedir ve olay alfred hitchkok filmlerini andıran bir hal almak üzeredir. köye geldiklerinde yolun düğün alayı tarafından kapatılmış olduğu görülür, davullar çalmakta delikanlının biri oynamakta ama 15 dk. geçmesine rağmen yol bir türlü açılmamaktadır. kornaya basıldığında gözler umursamaz bir şekilde kısa bir süre taşıta döner ancak, değişen bir şey olmaz yol isteyemeye çalışan psikologunuza tehtidkar bakışlar fırlatılır tam bu sırada başka bir araba arkaya yanaşır, psikologunuz "aha şimdi sıçtık lan bu ne lannn" der ama nafiledir, düğün alayı hareket etmez (meğerse oyanayan bitirmeden gitmez miş alay, alayınızı...neyse gelenek ve görneklere saygılı olaım değil mi efenim) 10 dk. daha geçer bir araba daha 10dk. bir araba daha kornalar artar ki psikologunuz yalnız olmadığını anlar, karşı taraf bakar ki araba sayısı artmış oynayan delikanlıyı ikna etmeye çalışır ama delikanlı araçların üzerine yürümeye başlar, öfkelenir debelenir neyse ki açılan aralığa yarma harekatı düzenleyen psikologunuz arabasıyla aynayı da acık sürterek geçer. diğer arabalara ne oldu hala da bilmemektedir. aman diyim sakın ha yazın 40 derece sıcağında ege'de köy yollarına takılmayın ne olur ne olmaz.