şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sonrada görme, aslını, köklerini ve geldiği yeri unutan bir milleti yeri gelir, otlu peynirle ve tereyağıyla siker kapitalizm. müstahaktır. evet.
 • iki kez köy kahvaltısına gittim bimden alınmış hazır ve ucuz ürünlerle bi masa hazırlanmış gördüm..yalnızca sıcak sac ekmeği olunca o masada köy kahvaltısı olmuyor..taze peynir taze yoğurt ev pekmezi ve reçelleri kırma yeşil zeytin,köy yumurtası,ev sucuğu,patates kızartması,sac böreği,domates ve yeşillik,acılı siyah zeytin,süt kaymağı,yayık tereyağı olmalı
 • 2015 yılında kaz dağları'nın eteklerinde bir köyde mola vermiştik. köyü gezerken bir işletmeye rastladık. köy kahvaltısı yazısını görünce de kahvaltıyı orada yapmaya karar verdik. kahvaltı için masaya iki çeşit peynir, iki çeşit zeytin, zeytinyağlı salça, haşlanmış yumurta, domates-salatalık, bal ve tereyağı geldi. kafamızdaki kahvaltı bu olmadığı için adama kahvaltı bu kadar mı? dedik. köy kahvaltısı böyle olur; yetmediyse gözleme yaptırayım cevabını aldık. şunu da belirtmekte fayda var; getirdiği ürünler çok lezzetliydi, halen tatları aklımdadır ve yakınlarından geçersek mutlaka orada tekrar kahvaltı yapmak isterim.
 • ayni urunler kahvalti diye menuye eklenirse 25tl köy kahvaltisi olarak eklenirse 35tl. arabada 5 evde 15 gibi bir şey yani. cok da şe yapmamak lazim :)
 • katıldığım önerme.
  hangi köyde sucukla, pastırmayla, bilmem kaç çeşit zeytin, peynirle kahvaltı yapılıyor allah aşkına.
  kapitalizm ve pazarlama böyle bir şey işte.
 • on numara keriz silkeleme olayı. özellikle şehirler arası yollarda karşımıza çıkar.
  hala buna inanıp oralara giden enayiler var bizim memlekette.
 • anne-babası köylü olan bir birey olarak diyebilirim ki köy kahvaltısı bizim köyde ilk olarak “tarhana çorbası” ile başlar. tarhana çorbası pişmeden kahvaltı yapma mantalitesi olmaz. sonrasında ise maşınga üzerinde kızartılmış sert ve ekşi köy ekmeğin üzerine havanda dövülmüş köy tereyağı sürülerek yapılır. az buçuk yine keçi peynirinden ve tuzlu zeytinden birkaç parça alınarak kahvaltı bitirilir.

  zaten köylü insanlar fakirdir, yine bu şeytan reklamcıların millete retro güzel diye sunduğu ve hepimizin bunu yiyip 1 kişilik kahvaltıya 50 tl verdiğimiz saçma yapan bir şey. hepsi yanlış algılar işte...
 • iç anadolu köylerinin çoğunlukla güne başlama öğünü tarhana çorbasıdır. sizi ağır sikiyorlar haberiniz olsun.

  bizim köyde güzel et de pişer, süt de kaynar ama yirmi çeşit peynir, nutella falan sunmazlar.çorbanı içer işinin başına gidersin.
 • köy kahvaltısının şehirde olmaması desek daha doğru olur. zira gittiğim her köyde kimi zaman zengin kimi zaman fakir her türlü kahvaltı sofrası kurulur, ortak özellikleri doğal ve lezzetli olmaları.
  şehirlerde sunulan "köy kahvaltısı" adı altındaki min 50 tl'lik karın doyurmayan, görsel çeşitlilikle göz doyurmaya çalışan ise, bir o kadar da lezzetsizdir. evde iki yumurta kırmak daha mantıklıdır.
  bir de köy kahvaltısına mutlaka bir yaşlı eli değmiştir, zeytin-peynir yapan dedeler, süt sağan, ekmek yapan nineler.. emek vardır. hazır ürünleri alıp getirmezler önünüze.

  ananemi özledim, nurlar içinde uyu..
 • bu mekanları işletenlere ait ticari araçları zincir marketlerin önünde defalarca gördüğüm için katıldığım önerme.

  bari şirket aracının üstüne logo, adres filan yazdırmasaydınız, zincir marketin önünde komik duruyor.