• işin kolayına kaçılıp layıkıyla sunulmadığı için her yerde rastlanabilecek bir riyakarlıktır.

yoksa, köy kahvaltısı deyince aklınıza hemen pek çoğusu gibi van gelmesin.
    her yerde doğal yapılan reçeller var, tulum peyniri bu kahvaltıların olmazsa olmazı zaten. onu da temin ederseniz işin yarısı tamam.

yoksa sizin şehirde hala köy yok mu?
  • metro toptancı marketten teneke teneke alınan peynirin reçelin zeytinin kakalanmasından başka bişey değildir.
  • bunun en güzelini , bursa'da yaşamıştım.adamlar bir yumurta bir çeşit peynir ve domates koymuşlardı önümüze . baya bir gülmüştük bu nedir abi ya , bari bir gözleme koysaydınız filan diye. iyi para almışlardı bir de adiler.
  • menüsünde nutella olan bir sahtekarlıktır.
  • aslında durumun yanlış anlaşıldığını fakettim.

bazı durumlar vardır marka ürünün önüne gecer. gazlı içeceklerin siyah olanlarının tamamının adının kola olması gibi. bu durumda o şekilde sanırım açık büfenin ismi köy kahvaltısı oldu sanırım. adı üstünde köy kahvaltısı köyde olur.
  • geçen gün bi köye kahvaltıya gittik. allahın dağı öyle bi yer. haritada en batıda ama güneydoğunun köylerinden daha ücra bi yer. adamlar kahvaltı hazırlamış. önümüze gelen ev yapımı pekmez , taze sağılmış süt, köy yumurtası , köy ekmeği , kasap sucuğu ve zeytin.

piyasada köy kahvaltısı denilip jambon servis edilmeyen yer görmedim. ya bu köylüler kahvaltı hazırlamayı bilmiyor ya da şehirde ayak üstü adam sikiyorlar.
  • bizim köyde kimse taze sıkılmış portakal suyunu içmeden tarlaya tapana gitmez. mozarellasız kahvaltı yapana adam dimezler, ha bir de krepsiz asla olmaz.
  • dedem tam bir köylüdür. hatta dedem vaktiyle köyün sahibiymiş. kendisini hayatım boyunca hiç kahvaltı ederken görmedim. kahvaltıda ya çorba içer, ya akşamdan kalan yemeği yer. pehlivandır kendisi. aslanlar gibi adamdır, 5 dk sürmez onun kahvaltısı. içer, kalkar gider işinin başına.

ancak köy kahvaltısı diye bir şey vardır. ananem hazırlar. kime? çocuklara ve misafirlere... çünkü onların yetişeceği bir iş yoktur. onlar öğlene kadar yer, kahvaltıdan kalkar, 2 saat sonra öğle yemeği yer.

tabii ki dedem sabah 6'da çıkar gider evden.

velhasıl köy kahvaltısı dediğin şey sanırsam dedeminki değil, orada misafir olan bizlerinkidir.
  • köy kahvaltısımı! lan köylümü kaldı kahvaltısı olsun.

köydekiler şehir kahvaltısı deyince akıllarına ne geliyor acaba.

tabelaya köy yumurtası yazan dükkanlarla aynı sahtekalık amk,tavuklar bile şehirli oldu kümes avm işine girdiler hala bık bık "ay ama köy yumurtası" yok lan kòy degil bizim evin bodrumunda halvet oluyorlar.

ibne diyemediğine bakımlı de gitsin.
  • bu konu 11/04/2013 tarihinde cahil farkındalık kapsamına alınmıştır. bilgilerinize.
hesabın var mı? giriş yap