şükela:  tümü | bugün
 • öğretmen ve aynı zamanda fotoğraf sanatçısı olan mehmet özcan tarafından ığdır'da başlatılmış ufak bir kampanya. kampanya baya ses getirmiş ve türkiye'nin her yerinden ayakkabı, bot, mont hatta çikolata gönderenler bile olmuş. günlerdir sosyal medyada tüm sayfalar bu ve bu fotoğrafı paylaşıp duruyordu.. en sonunda fotoğrafları çekenin kampanyayı başlatan kişi olduğunu görünce ayrı mutlu oluyor insan. bu fotoğraflara bakıp insanın içinin ısınmaması elde değil. çocukların ayakları ısınırken bizim de yüreğimiz ısındı bu fotoğraflarla.

  'orada bir köy var uzakta, o köy bizim köyümüzdür.' orada uzakta bir köy ve o köylerde yüreği öyle güzel öğretmenler var ki. elleri üşüyen ama yürekleri sımsıcak öğretmenlerle dolu köyler var. yüreklerinde ki sıcaklık öğrencilerini ısıtmaya yetiyor. ayakları da üşümesin demişler ve kolları sıvamışlar.

  var olsun sizin gibi yüreği güzel öğretmenler.

  edit: basında oldukça yer bulmuş ayrıca:

  cnntürk

  onedio

  vatan
 • güzel şeyler de oluyor dedirten kampanyadır. yeni nesil böyle öğretmenlerin eseri olsun. teşekkürler öğretmenim.
 • dibine kadar desteklediğim günümüzün en güzel kampanyalarından biridir.

  bizler sıcak araçlarımızla, salomon botlarımızla eğlence amaçlı üşümeye giderken bazı insanların üşümemek gibi bir seçenekleri olamıyor.

  kampanyaya destek olanlar mutlaka olacaktır.

  iyi insanlar iyi ki hala varlar.
 • botlarıyla mutluluktan uçan çocukları gördüğümde keke benim de katkım olsaydı demiştim. hala fırsat varmış ne güzel.
  üşümesin çocuklar.
 • suistimal örneklerine bakmadan, yürekleri bozmadan destek çıkılmalıdır.

  (bkz: iyilikte ısrar)
 • nevşin mengünün mayolu fotoğrafı yerine gündemde yerini alması gereken kampanya. çocukların yüzlerindeki gülümsemeye bakarak yardımın doğru yere gittiğini söyleyebilirim.

  kampanya ile ilgili destek linki eklense daha güzel olur ama sanki.

  edit: destek için instagram
 • hiçbir şey bir çocuğun tebessümünden daha değerli değildir. böyle güzel yürekli insanların hatrına dönüyor bu dünya, var olun siz.
 • ilk zorunlu hizmet kuramda urfa’ya atandım, urfa hilvan’da ovacık ( hasenik) adında bir köye. sağlık ocağının yanında derme çatma bir lojmanda 3 sene kaldım ki hayatımın en güzel zamanlarını geçireceğimi tahmin edemezdim. 3 sene boyunca eyyüp, ali, hacı, halil, ibrahim, uğur ve daha nice arkadaşlar edineceğimi de. o güzel köylerde insanlar kendi hallerinde yaşayıp gidiyorlar, senin aklına onlar düşmezse, onlar asla ama asla senin yakana yapışıp bir şey istemezler, onlar bilmez şehirlinin ağlamayana meme yok lafını. o yüzden sen bileceksin, orda o güzel köylerdeki güzelim çocukların ayağındaki terliğin karda çıkardığı gacır gucur sesi
 • okuma hevesi içerisinde okula giden her çocuğun yüreği gibi sımsıcak olsun...

  boş keyfi harcamalar bir kez olsun doğru şekilde harcansın!
 • yok arkadaş bende bi tuhaflık var.
  hemen gözlerim doldu.
  seve seve, daha çok gözlerim dolu dolu yardımda bulunmak istediğim oluşum.