• öğretmen ve aynı zamanda fotoğraf sanatçısı olan mehmet özcan tarafından ığdır'da başlatılmış ufak bir kampanya. kampanya baya ses getirmiş ve türkiye'nin her yerinden ayakkabı, bot, mont hatta çikolata gönderenler bile olmuş. günlerdir sosyal medyada tüm sayfalar bu ve bu fotoğrafı paylaşıp duruyordu.. en sonunda fotoğrafları çekenin kampanyayı başlatan kişi olduğunu görünce ayrı mutlu oluyor insan. bu fotoğraflara bakıp insanın içinin ısınmaması elde değil. çocukların ayakları ısınırken bizim de yüreğimiz ısındı bu fotoğraflarla.

'orada bir köy var uzakta, o köy bizim köyümüzdür.' orada uzakta bir köy ve o köylerde yüreği öyle güzel öğretmenler var ki. elleri üşüyen ama yürekleri sımsıcak öğretmenlerle dolu köyler var. yüreklerinde ki sıcaklık öğrencilerini ısıtmaya yetiyor. ayakları da üşümesin demişler ve kolları sıvamışlar.

var olsun sizin gibi yüreği güzel öğretmenler.

edit: basında oldukça yer bulmuş ayrıca:

cnntürk

onedio

vatan
  • up

ayrıca; köy okullarında neden hala çocuklarımız üşüyor. o kadar zengin ülkeyiz, ekonomimiz coşmuş, suriyelilere yetecek evimiz, barkımız, aşımız var, havaalanlarımız, çılgın projelerimiz var ama bizim çocuklar üşüyor. önce kendi poponu giydir ey devlet.
  • cumhuriyetin imkanlariyla, doguda ikibin nufuslu bir beldenin ilkokulundan bugun bulundugum noktaya gelmis bir vatandas olarak destekledigim kampanyadir.

eminim o cocuklar da yarin okuyup mezun olduklarinda kendilerinden sonra gelen nesillere destek olacaklardir.
  • yok arkadaş bende bi tuhaflık var.
    hemen gözlerim doldu.
    seve seve, daha çok gözlerim dolu dolu yardımda bulunmak istediğim oluşum.
  • botlarıyla mutluluktan uçan çocukları gördüğümde keke benim de katkım olsaydı demiştim. hala fırsat varmış ne güzel.
    üşümesin çocuklar.
  • güzel şeyler de oluyor dedirten kampanyadır. yeni nesil böyle öğretmenlerin eseri olsun. teşekkürler öğretmenim.
  • dibine kadar desteklediğim günümüzün en güzel kampanyalarından biridir.

bizler sıcak araçlarımızla, salomon botlarımızla eğlence amaçlı üşümeye giderken bazı insanların üşümemek gibi bir seçenekleri olamıyor.

kampanyaya destek olanlar mutlaka olacaktır.

iyi insanlar iyi ki hala varlar.
  • ilk zorunlu hizmet kuramda urfa’ya atandım, urfa hilvan’da ovacık ( hasenik) adında bir köye. sağlık ocağının yanında derme çatma bir lojmanda 3 sene kaldım ki hayatımın en güzel zamanlarını geçireceğimi tahmin edemezdim. 3 sene boyunca eyyüp, ali, hacı, halil, ibrahim, uğur ve daha nice arkadaşlar edineceğimi de. o güzel köylerde insanlar kendi hallerinde yaşayıp gidiyorlar, senin aklına onlar düşmezse, onlar asla ama asla senin yakana yapışıp bir şey istemezler, onlar bilmez şehirlinin ağlamayana meme yok lafını. o yüzden sen bileceksin, orda o güzel köylerdeki güzelim çocukların ayağındaki terliğin karda çıkardığı gacır gucur sesi
  • henüz öğrenci olduğum içim elimden gelen ancak buradan bu güzel kampanyaya sözlü destek verip daha büyük kitlelere ulaştırabilmek. hiçbir çocuk üşümesin. kendilerini geliştirip hepimize faydalı olsunlar inşallah.
  • ha şöyle yahu,

skindirik aşk üçgenini kenara bırakın da şöyle faydalı şeyler için meşgul edin ortamı.
hesabın var mı? giriş yap