şükela:  tümü | bugün
  • beni uyutmayan düşüncelerden sonra yazmak istediğim ve siz yazarlardan destek göreceğimi bildiğim için başlattığım kampanyadır. ben bir köy okulunda öğretmenim. maalesef ifşa olmamak adına burada alenen okul ismi vs. paylaşamam. ama isteyen olursa özelden teyit ederim.

bu sabah geç kalan öğrencilerimden biri* "hocam bu çantayla yürüyemiyorum, okulda çanta varsa bana verebilir misiniz?" dedi. çantası küçük pembe ama artık kullanılamayacak kadar açılmış vaziyetteydi. kendisi çantasını destekleyerek anca yürüyebiliyordu. çalışkan ve efendi bir çocuktu, biliyorum gerçekten ihtiyacı olmasaydı böyle günaydın demeden sabahın 8'inde bana bunu demezdi. daha önce okula kıyafet yardımı istemiştik bir siteden. (bkz: köy okulları yardım projesi) sağolsunlar ilgilendiler ve öğrencilerimizin yüzünü güldürebildik. o öğrencime o çantayı ben alacağım. ama diğer öğrencilerimizin de çanta ihtiyacı giderilsin istiyorum. sözlüğün bu konuda sessiz kalmayacağını biliyorum.

ekleme: gelen onlarca mesaj için çok teşekkür ederim. gün içinde cevap yazacak vaktim olamadı. şimdi cevap veriyorum herkese.
    öncelikle kurumsal bazda yardımcı olmak ve okulumuzu kardeş okul olarak görmek isteyen oldu. şu anda onların yardım elini bekliyoruz. bu yüzden bireysel yardımlar için kesin bir cevap veremedim. gelişmeler istediğimiz gibi olursa bireysel yardım etmek isteyenlerin başka köy okullarına yardım edebilmesi için biraz daha bekleyelim dedim.

kısacası şu an için bireysel yardımları kabul edemiyoruz. eğer kardeş okul konusunda aksilik çıkar ise bunu da belirtir, mesajlara tekrar dönüş yaparım.

edit2: bu da çanta istemeye gelen öğrencimiz. biraz daha bekle beni dedim, çok mutlu oldu. yüzünde güller açıyordu.
  • maddi durumu elverişli sözlük yazarlarının konuyla ilgilenmesini rica ediyorum. keşke durumum el verse, bütün okula ben çanta alabilsem.

genç bir öğretmen arkadaşımızın durumu olmayan öğrencilere yardım projesi.
  • öğretmenim, hocam, bana acil döner misin.
  • eğitim sistemi her ne kadar yerle yeksan durumda da olsa, o çocuk köyde yetişmiş bir öğrenci olup da okulu seven, çalışkan bir öğrenci olabilmiş. böyle mutluluk verici şeylere ihtiyacımız var.

diğer öğrenciler için yardım edemiyorsak bile gündeme oturtalım başlığı.

buna sessiz kalmayın.
  • hayret.. başlık dahil son 4 entry de ne devlete ne millete tek bir kelime bile edilmeden kimseye küfür hakaret edilmeden yardım yapılan başlık. alışkın değiliz valla elinize yüreğinize, sağlık.
  • yardımı nasıl, nereye yapabiliriz konusunda daha fazla açıklama beklediğim kampanya. bir öğretmenim ve bulunduğum okulda bunu destekleyebilecek çalışmalar yapabilirim.
  • insanların ne yapabileceğinin daha net bir şekilde açıklanmasını beklediğim kampanya.
  • sözlüğün en güzel şekilde desteklemesi gereken kampanya.
  • sol tarafta her daim durmasi gereken basliklardan biri.

umarim kurumsal olarak bir aksilik cikmaz ve kardes okul kismi tamamlanir. bir aksilik olursa da burakardayiz. kendi adima sakarya’da ne kadar tanidigim insan varsa dahil etmeye calisirim.