şükela:  tümü | bugün
  • vakayama eyaleti (japonya) sinirlari dahilinde yer alan dag. kokinvakasu bu dag uzerindeki manastirda tutulur.
  • zaman zaman garip olayların yaşandığı söylenir bu dağda. ziyaretçilerin insan dışı varlık gördüğü iddia edilir.

http://www.youtube.com/watch?v=h8uxazyqu9e
  • japonya ve özellikle koyasan, tümü ülkelerin üzerinde uçan kocaman bir ejderhadır. ancak uyarıyorum. champ elysee'den başka yerde keyif almam diyorsanız. "ama burada ne yapacağız hiç birşey yokkk." diyen bir kız arkadasınız varsa ya da kendiniz bunu kolayca diyebilecekseniz gitmeyin. çünkü çok sessiz, sakin bir budist köyüdür.

sekishoin tapınağını tavsiye ederim. ne mutludur orada sabahları gelip şarkılar söyleyen mavi kuşları dinleyerek, çam ağaçlarının altında oturup, yeşil çayınızı yudumlamak. koi balıklarının dans ettiği havuza karşı müthiş bir zen bahçesini görerek zazen yapmak.

ah oraları gören ve bunları yaşayan ruhlar bir daha nerede huzur bulabilir? ancak döneceği günün hasretiyle gezinir durur.

ruh cin peri yoktur bu arada. japon insanı müthiş batıl inançlıdır. oradaki bir shinto ormanının canına okumuşlar. içine ne kadar heykel, taş, mezar, cocuk yapmak, koca bulmak isteyen kadının adağı varsa koymuşlar. içinde efsane üretip duruyorlar. bendeniz elinde sakeyle gece gayet sevimli bir şekilde ormanda sarhoş sarhoş gezindim. birşeyler olsaydı ilk beni yerdi sanırım.

japon insanı haunt etme konusunda çok başarılı bir hayalgücüne sahip. x kişi y bardağından içtiği gün öldüyse o bardak perili falan. binlerce dedikodu döner durur.