şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eğer ki benim gibi sivasın 1500 rakımlı bi köyündeyseniz geceleri size o kadar da uzak olmadığını farkettiğiniz yıldızları seyretmek (tabi ağustos ayında bile bi taraflarınız donmazsa )

  edit : sözlükte ne çok sivaslı varmış sivasın neresindensin sorularına cevap yetistiremedim dünden beri burdan yazayım sivas gürünün bir dağ köyündenim. ayrıca ölümüne sivasizm snsjdjdj
 • valla ben internette takılıyorum.
  doğada gezinip fotoğraflar çekebilirsiniz, hayvanarı sevebilirsiniz, bahçeyle ilgilenebilirsiniz falan.
 • (bkz: agac golgesinde kitap okumak)
  (bkz: yildizlarla dolu gokyuzunu izlemek)
  (bkz: agac sulamak)
  (bkz: agaca tirmanip meyve toplamak)
  (bkz: dag tirmanisi yapmak)
  (bkz: yaylada takilmak)
  (bkz: pinar basinda cay demlemek)

  en iyi denilmis ama her bir aktivite evlat gibi, ayrim yapamadim.
 • köyde yapılan bütün aktiviteler güzeldir.zaten yakında baya bi kişi mecburen köylerine döneceklerdir
 • anadolu köylerindeyse özellikle, kerpiçten evlerin en soğuk odasında ayağınızı duvara dayayıp kitap okumaktır. çayla bayat bisküvi yemektir. duvarların köşelerindeki allah bilir kaç zamandır orda duran örümceklerin hareket etmeyişlerini izlemek de eklenebilir.
 • mars'ı, venüs'ü, yıldızları ve samanyolu'nu seyretmek.

  gökyüzünde buluşalım suserlar.
 • bir arkadaş doğu gezisinde evin damına çıkıp süryani şarabı içerek gökyüzünü izlemişti. oldukça güzel olduğunu söylüyordu. şarap yerine çay demleyip aynısını yapabilirsiniz. çay olmadı kahve oldu o da oldukça olumlu. sıcak bir kahvenin tadı apayrıdır.
 • birkaç günlüğüne değilde aylarca kalan hatta o köyde öğretmenlik vb. yapan biriyseniz radyo amatörlüğüne başlamanızı öneririm. kısadalga telsiz hışırtısının aslında ne kadar çekici birşey olduğunu anlarsınız. tabi ekipmanlar dolar üzerindendir ve kısa dalga için en az 800-1000 dolar, daha kısa mesafelerde çalışan (kısa dediysem yüzlerce km ye ulaşabilme şansınız olabilr) vhf-uhf için 350dolar ayırmalısınız. sene de 2 kez sınav yapılır zira önce lisans almalısınız.
  bu gün ve yarın göktaşı yağmuru var ve radyo amatörleri göktaşını yansıtıcı olarak kullanıp uzaklara haberleşmeyi deniyorlar.
  benimde içinde olduğum bir grup amatör ise yaklaşık 60km mesafede en az 20mbit internet ve yerel ağ bağlantısı kurmayı planlıyoruz. aslında planladık da yaklaşık 6000 doları bulamıyoruz. :-)