şükela:  tümü | bugün
 • fantastik akp icraatlarından.

  bildiğin köy, olmuş sana bilmeme ne ilçesine bağlı bilmem ne mahallesi. ilçeye asgari 30 km uzakta. resmi iş dışında ilçeye giden yok. kahvesinin önünden inekler toplu halde geçiyor. tavuklar cirit atıyor. traktörlerle ulaşım sağlanıyor. hayvanlar hala mahallede olduğunun farkında olmadan cart diye sıçıyorlar medeniyetin ortasına. bir manda gelip köy.. pardon mahalle kahvesinin önüne cameşşş diye sıçabiliyor. kimse dönüp bakmıyor. hala dışarıda tuvaletleri olan evler mevcut. sefillik diz boyu. çamurdan geçilmeyen yerler var ama ismi mahalle.

  bir çeşit kurnazlık mı, yine bir rakamlarla oynayıp bir şeyleri farklı gösterme çabası mı, istatistik aldatmacası mı bilemiyorum ama var böyle bir şey.

  akp demiş ki, bu köyler bundan sonra mahalledir.. bitmiş gitmiş. ne nedenini soran var ne de merak eden. ne yararını bilen var ne de yararını gören. köy hala bildiğin köy. cameşler daha modern olmadı. dur ahırda sıçalım demiyorlar.

  -burası mahalle bundan kelli.
  -ama efendim burası köy.
  -hayır mahalle.
  -...!
  - şu sandalye var ya bundan kelli koltuk.
  -okili dokili.
 • kanalizasyon bulunmayan köylerden atık su ücreti alınması kadar saçma değildir.
 • evimin emlak vergisini yatırmaya gittiğimde ögrenmiştim. köy olmaktan çıkarılıp mahalle yapıldıgımız için 5 yıl emlak vergisi ödemeyecemişiz. "du bakalım" diye diye bekliyorum, bu kaşığın kepçesinin büyüklüğünü anlamak için.