şükela:  tümü | bugün
  • 40 yasinda doğdum, çocukluğuma dogru buyuyorum, cocuk olarak öleceğim sözünün sahibi, bilge insan. aysun kayacının oyuyla köylü ekremin oyu bir mı, olacak is degil.
  • dünyevi hırslardan sıyrılmış, egosunu toprağa gömmüş ekrem isimli bir abimiz.

http://www.youtube.com/watch?v=lw3by5qzhlg
  • kanseri anlatan içerisinde hali hazırda tahtakuruları olan bir ağaçtan yaptığı heykeli muhtemelen milyon dolar değerinde olan sanatçı.

onun farkındalık seviyesine gelmeye "cesaret" edebilen güzel insanlara kocaman sarılıyorum. adam kültür ve sanat anlayışı ile 9 dakikada öldürdü beni, tükürdü kenara attı. recep ivedik izlemeye gidiyorum kusura bakmayın.
  • memleketi yönetsin istediğim insan.
  • dünyanın her yerinde binlerce ekrem abi var, ama modernleşme, çağın gereksinimleri zart zurt vs. derken günümüz toplumlarında bir başarı hikayesi olarak değil, aksine kaybediş hatta yer yer kafayı yiyiş hikayesi diye adlandırılmış/adlandırılacak olan hikayelerin kahramanlarından sadece biri köylü ekrem.

bizlere çook uzun zamandır başarı hikayeleri diye nasıl daha çok para kazanılacağını, kazanma hırsıyla insanlıktan nasıl çıkılırı ve yeri geldiğinde insani değerlerden nasıl uzaklaşılacağını aşılayıp duruyorlar. bizler kısa vadede kazanıyor gibi görünsekte** uzun vadede hep kaybedenler olarak kalacağız ama gerçek başarı hikayesi köylü ekrem ve onun gibilerinde.
  • ahlak ve estetik dışında hiç bir kaygısı olmayan adam. güzel adam.
  • hakettiği değeri alamıyor diye üzülmek haksızlık bence. adam önce kendini oymuş, şekillendirmiş. sen odun halinle hak biçiyorsun. varsın kimse destek olmasın, ne fark eder? güzel insan.
  • videosunu izlediğimde kendimden vazgeçtiğimi hissettiğim, resmen önünde önümü iliklediğim adamdır, sanatçıdır... 9.5dklık videoda söylediği 5 cümlenin üçünü alır battal puntolarla duvarlara yazarsın, dev kitapların satır aralarına yazarsın... bi an düşündüm çok mu abartıyorum diye, yok hayır, denildiği gibi gerçek bi aydın, gerçek bi sanatçı bu adam. ben ölümüne imreniyorum (muhtemelen özgürlüğüne), imrenmeyen kendini sorgulamalı bence...

not; evet kanserle ilgili heykeline elimde olmayan pahalar biçerim.
    not2; (bkz: vay arkadaş)
  • köy enstitüleri yok edilmeseydi, kendisinden uzaylı gibi bahsetmeyecektik. zira elleriyle varolanlarla, insanı her şeyden önemli görenlerle dolu olacaktı ülkemiz.
  • "insanın yanında heykel ne ki" diyen güzel insan, gerçek sanatçı.