• her sözünün altına imza atmak istediğim şahsiyettir. abim kabul ederim hatta, hiç tanımamış olsam da. dinler, savaşlar, siyaset, adalet vs bunca karmaşanın içinde oyunu oynamayı bırakmış ve baş tacım olmuştur.
  • yarı nesneleşmiş, yarı makineleşmiş insana benzer o canavarlar ve canavarcıklar bizleriz şüphesiz.
    her ne kadar, kabul etmek istemesek bile. cenin olarak, larva olarak ve nesne olarak...
    kurduğumuz ve geleceğe taşıdığımız bir sistemin içinde değişik bir gelişime kapılan, hatta bu gelişimi şekillendirip karabasana dönüştüren yine bizleriz.

birde tüm bunların dışında, bu seyirden kopmayı başarabilen, köylü ekrem gibi insanlar var. iyi ki varlar.

o, güzel gönlüne zeval gelmesin.
  • nice götü traşlı, boynu fularlı entellere "gerçek bir aydın nasıl olur?" dersi veren insan-ı kamil.
    kılık-kıyafet, mezuniyet, sermaye birikimi..vs ile değil, özüne dönerek bu bilice eren bir abimiz.
    insanın içini umutla doldurandır. selam olsun!

http://www.youtube.com/watch?v=7nuysxs4ocu
  • 30 yıldır eskişehir'de yaşamama rağmen varlığını ne yazık ki az önce öğrendiğim "gerçek ve safi insan". 9,5 dakikalık videosunun tüm okullarda, haftada en az bir kez öğrencilere gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum. ilk fırsatta gidip kendisini ziyaret etmeyi planlıyorum, kim bilir sohbetiyle bizi nasıl döver. böyle bir insanların hala var olduğunu öğrendiğimde mutlu oluyorum, işte bayram, şimdi bayram.
  • bugün seyredip hayran kaldığım insan, sanat adamı.
    videoda gösterdiği eserleri gerçekten harikulade. özellikle içindeki kurtların kemirdiği insan yüzü şu zamana kadar gördüğüm en sağlam analojik eser.
  • değme filozoflara ve sanatçılara taş çıkartacak bir felsefe ve yaşam anlayışına sahip, saygıdeğer bir insan evladı.
  • (bkz: siddharta)'dan fırlamış bir karakter gibi geldi doğadan öğrenme felsefesi ve iç huzuru. böyle insanlara hayat hiçbir zaman kolay gelmez. eminim yıllarca etrafındakiler onu değiştirmeye, "düzeltmeye", "yontmaya" çalışmıştır sisteme uydurabilmek için ve bunun sonucu olarak köye kaçmıştır nefes alabilmek adına. neyse ki sanat var da o yonttukça alternatif bir dünya oluşabiliyor. insanların küçücük şeyler üstünden birbirine üstünlük kurmaya çalışmadığı, paranın satın alamayacağı, cehaletin insanı küçümsemediği. belki hiçbir zaman hak ettiği değeri, saygıyı göremeyecek köylü ekrem ama bu onu avrupa'da aile parasıyla en iyi sanat okullarında okuyup galeriler açan, sanata popülerliği oranında değer veren kişilerin altına indirmeyecek sanatı anlayan kişilerin gözünde. umarım bu düşüncelerini, hayat görüşünü paylaşabileceği kişilerle de karşılaşmıştır ekrem amca çünkü anlaşılmayan insan eninde sonunda hayata ve kendisine küser, çevreyle kendini ilişkilendiremeyince kendini dışarıdaki kişilerin gördüğü şekilde görmeye mecbur kalır, ki kim bilir nasıl ruhsal yaralar açar hele de bu kadar haklıyken.
  • bir kelimeyi bile mantık dışında kullanmadan konuşan insan. uzun süredir beynindekileri diline döküp bu denli vurucu ve iyi anlatan birini görmemiştim. yemin ediyorum çok imrendim.
  • kazağın yakıştığı son insan. ya da ben sempatimden öyle görüyorum.
  • insanı -o insansa biz neyiz?- şaşkınlık ve hayranlık içinde bırakan kişidir. öylesine farkındalık sahibi bir insan.. insanın düşünebileceği şeyleri hayata geçirmeyi başarmış. kitap gibi bir adam.. onun sayesinde yeniden görüyoruz ki, ''köylü milletin efendisidir''. emekçi ellerinden sevgi ve hürmetlerimle öperim..
hesabın var mı? giriş yap