şükela:  tümü | bugün
  • etrafımda var böyle güzel insanlar. insanlığına canım kadar kefilim ama dostlar artık konuşulamıyor bile siyaset hakkında. ne desek fetöcü ne desek pkk sempatizanıyız. lan atsan atılmaz dost bunlar yani.

ülkenin bu duruma gelmesinde emeği geçen herkesin allah belasını versin!

edit: olaya tek taraflı bakmamak gerek. çok sevdiğim bir abim var, o da benim için aynı şeyi düşünüyordur belki. aslında iki taraflı da bu hale gelmiş olmak, siyasi tabloya sövmek için çok önemli bir tablo. ancak benim olduğum tarafı bir tık daha haklı bulduğumu söylemeliyim. çünkü;

(bkz: kandırıldık)
    (bkz: son ana kadar düşünmedik)
    (bkz: milletim beni affetsin)
  • sevgili babamdır. ahaber’den beynimiz yandı :(
    o değil de kendi çaplarında gerçekten harika dünyalar çiziyorlar ya, hayretle izliyorum. keşke hayal gücüm onlarınki kadar gelişseymiş.

edit:imla
  • bacanağım tam bir akpli. hemde benzini hep 50 liraya alan ve dolarla borçlanmasalarmış ozaman diyenlerden. ama kendisi daha geçengün 10000 dolar aldı.
  • öyle bir yakınım yok, olamaz. siler geçerim.
  • bir akp'li ile ancak kan bağı yüzünden yakın olabilirim.
  • amcalarım... çocukluğumdan beridir babamı hep ayrı görmüşümdür amcalarımdan... sanki bunların kardeşi değil diye... bazen siyaset konusu açıldığında uluslararası ilişkiler ve siyaset bilimi mezunu ve ülkü ocağında başkanlık da yapmış olan kardeşim hepsini susturabiliyor. ama o kadar saçma konuları savunuyorlar ki gülüp geçiyoruz. dünyaya onların gözünden bakarsak türkiye dünyanın süper gücü ve bütün dünya liderimizin(!) peşinde... arkadaşların da dediği gibi atsan atılmaz satsan satılmaz. ha dayılarım sosyal demokrattır. candır hepsi...
  • çok sevdiğim ve abi dedigim arkadaşımdır

oyunu inceye verecegini söylemiştir
  • iyi ve belki de bizden daha vatansever insanlardır.

sevdiğimiz bir insanı doğru bildiği ve bize göre yanlış olan bir düşünceye sahip diye sileceksek, dışlayacaksak batsın bu düzen.

edit: cahil akpli olur (göt kılı)
    fakir akpli olur (makarnacı)
    zengin (yandaş)
    sanatçı (yalaka)
    eğitimli (çıkarcı)
    normal bir akpli nasıl olur.(aklı olan akpli olmaz.)
    bu çıkarcı lafına da acayip kıl oluyorum. sanki desteklediğin partideki milletvekilleri çıkarcı değil veya sen, ben değiliz. hepimiz bizim için iyi olacak maddi-manevi olanaklar, haklar, iyi bir ortam veya gelecek sağlayacağını düşündüğümüz partiyi destekliyoruz. çıkarcıyız yani. onun çıkarı kısa vadede cebe girecek para, seninki uzun vadede belki para, belki özgürlük vs.
    sanki bunu yaparken de her yapılanı doğru buluyorlar.beğenmedikleri şeyler de oluyor emin ol. o adamlar senin gibi, inceldiği yerden kopsun, demiyorlar sadece.

hani siz hayvanlar ve ağaçlar için ortalığı- haklı olarak- ayağa kaldıranlardınız. bir insan onuru bir hayvanınkinden daha mı kıymetsiz? şunu anladım ki buradakilerin çoğu göstermelik hümanizm kasan tipler.

arkadaşın akpli ve senin de buna tahammülün yoksa siyaset konuşmayacaksın kardeşim. konuşsan bile biraz esprili yaklaşarak ve kırıcı olmadan düşünceni söyleyeceksin. sonra arkadaşlığın aynen devam edecek.
    "geçmişte sağcılar solcular birbirini öldürmüşler, kardeş kardeşe düşman olmuş." diye söylenirsiniz ama.
    ne farkın kaldı senin?

benim de bir teyze oğlum var. bütün akpli akrabalara tepeden bakar. böcek muamelesi yapar. sorsan ondan bilgili, medeni, eğitimli ve gerçekleri gören kimse yok.
    sen sokaktaki kediye merhamet göster ama kendi akrabana boka bakar gibi bak. kendi inşaat mühendisi akkuyu nüklüer enerji santrali inşaatında çalışmaya başladı. kardeşi de yeni savcı oldu da kurtulduk facedeki aşağılayıcı paylaşımlarından.

ben böylelerini futbol fanatiklerine benzetiyorum. bir takıma veya oyuncuya adeta tapar ama o oyuncu, takımına onun kadar bağlılık hissetmez, parayı görünce başka takıma gider.

edit 2: mesajlar aldım. teyze oğlum en iyisini yapıyormuş. harikasınız ve de iki yüzlüsünüz. ateist onurlu, gay onurlu, terörist onurlu, ağaç bile onurlu hiçbirine laf söyletme -ki bence sorun yok- ama bir akraban veya sevdiğin bir arkadaşın sırf akpli diye aşağılığın teki olsun öyle mi?
  • kan bağım olan kişiler arasında yok olana allah sabır versin,tanıdık eş dost olanlarlada mabedime kadar diyip dialoğu keseli aylar oldu.
  • bir insanın çevresinde koyu akp'li bir yakını yoksa o kişi kendisidir.