şükela:  tümü | bugün
  • teoman'ın 26 şarkıdan oluşan ve hit şarkılarını yeniden seslendireceği albümün adı; aralık ayının ilk haftası piyasaya çıkması planlanıyormuş. ayrıca "alışılmışlığın dışında daha bir damar ve daha bir ağır olacak." demiş teoman.

bugün çıkmış albüm.

spotify
    apple müzik
    youtube**
  • bu sefer çok koyu geliyor. bakalım birikmiş yıllar nasıl şekillenmiş, şekillendirmiş. yine uykusuz gecelerin ardından sabaha karşı kayıt yapılmış olabilir.
  • 12 ocak 2018'de çıkacak olan.
  • tam ben parselleyecektim başlığı ama yetişememişim olsun.teoman'ın eski bir rüya uğruna'dan sonra çıkaracağı 26 şarkılık eski şarkılarını yeniden yorumladığı albümü.sabırsızlıkla bekliyorum inşallah plak olarak da satışa çıkar.
  • iki cd'den oluşacak teoman albümü. şarkı seçimi benim için büyük hayal kırıklığı. teoman deyince akla gelen şarkıların neredeyse hiçbirisi yok. benim için bu albümde bazı yalanlar ve bugün dışında elle tutulur şarkı yok. hayreti mucip.

1.cd

tuzak
    güzel bir gün
    bugün
    renkli rüyalar oteli
    istanbul'da sonbahar
    galata'da rıhtımda
    bazı yalanlar
    iki çocuk
    hem hayattan hem ölümden
    fahişe
    paramparça
    duş
    elveda

2.cd
    kelimeler
    1 kadın ve 1 erkek
    istasyon insanları
    terlemeden sevişenler
    kıskançlık
    gökdelenler
    mavi
    limanında
    doktor
    ayna
    sessiz eller
    soluk soluğa
    yalnız kalpler sütunu
  • apple music’e düşmüştür.

dinleyin, dinlettirin. geçmişi yad edin.
  • yollar şarkısının albümde olmayışı biraz hayal kırıklığı yarattı bende açıkçası, böyle bir albüme yakışırdı diye düşünüyorum.

edit: dramatik bir filmin soundtrack'i havası var teoman'ın da belirttiği gibi, harika olmuş. ayrıca kemanist melisa uzunarslan vokaliyle de çok güzel dokunmuş bazı şarkılara.
  • şarkıları biraz daha "koyu" yorumlayarak farklı bir tat veren teoman albümü. lakin ben pek çok şarkısının orijinal halini daha çok seviyorum. farklı bir konser tecrübesi gibi olmuş. teoman gerek konserlerinde, gerek son albümlerinde son zamanlarda böyle şeyler yapmayı seviyor zaten.
    umarım derleme/yeniden uyarlama olmayan güzel albümlerini görürüz. bir de ortaçgil ile yeni bir konser turuna çıksa epey güzel olur. türkiye'de en beğendiğim konser albümünü çıkardılar :)
  • teoman artık aynı şarkıları farklı farklı yorumlarla bizlere dinletmek yerine artık yeni şarkılara odaklansa daha bi güzel olur kanaatindeyim. tamam şarkılar güzel, her bir yorumun güzel, yaşlandıkça sesinin çatallaşması harika ama ne bileyim amk sonunu bağlayamadım. eleştiri niyetiyle başlayan bir entry daha başarılı olamadı.

tanım: albüm