şükela:  tümü | bugün
30 entry daha
 • her gün yeni birileri yazar oluyor, bazıları hedefe kilitlenmiş füze gibi futbol, din, siyaset, ırk içerikli başlıklara koşup (veya yeni başlıklar açıp) nefretlerini kusmaya veya taraflarını belli eden propaganda içeren entry'ler dizmeye başlıyorlar.

  bazıları standart abazalık; ''boyum 1.90, kızlar yeşillendirsin ;)'' veya mezarcılık; ''bana da 3 aylık ücretsiz netflix aboneliği yollayın eheehe'' peşindeler. gerçekten sözlüğe bilgi katmaya çalışan veya düzeyli bir tartışma yapabileceğiniz yazarların sayısı gittikçe azalıyor.

  ben uzunca bir süredir ağırlıklı olarak (pek kimsenin umurunda olmayan) ingilizce tabirlerin türkçelerini yazmakla, video essay kanallarıyla ilgili başlıklar açmakla, yabancı filmler ve diziler üzerine ek bilgilendirme veya inceleme içeren entry’ler yazmakla geçiriyorum buradaki zamanımı. gittikçe soğuyorum sözlükten ve genel olarak ülkedeki insanlardan.

  yabancı bir arkadaşım biraz snob olduğumu söyledi geçenlerde. düşündüm. belki de öyleyimdir. ve belki de yukarıda prenses andromeda'nın yazdığı gibi edepsizimdir inanmadığım bir dinin getirdiği ibadetin (oruç tutmanın) sonucu (ketozis nedeniyle nefesin kokması) için mübalağa içeren ''bok gibi'' ifadesini kullanmam sebebiyle.

  belki de incomprensibile'ın dediği gibi (sonradan bir ek açıklama yapmış gerçi) koca kafalı bir çomarımdır çocukluktan beri ''aman cereyanda kalma'' , ''aman boynun tutulur'' falan diye yetiştirildiği için klimayı (ve dahi anlayamadığı her teknolojiyi) sorgusuz sualsiz düşman bellemiş, ondan kararınca yararlanması gerektiğini öğrenememiş cahil ve korkak insanlara laf sokan bir entry yazdığım için.

  hala birine mesaj atmadan veya yazdıklarını değerlendirmeden önce başlığında kendisi hakkında yazılanları okuyorsanız, sizden ricam kimseyi sadece 1-2 entry'si veya onlara gelen olumsuz yorumlar üzerinden değerlendirmeyin. 3 bin küsür entry; bilgi içeren başlıklar,lgbti hakları, ifade özgürlüğü, kadın-erkek eşitliğivs. üzerine bir sürü entry girmişim, onlara da bakın.

  zira özünde nazik, açık fikirli ve anlayışlı biriyimdir. sadece, zaman zaman kafamın attığı oluyor çünkü cehalete, yobazlığa, atatürk düşmanlığına, abazalığa, mezarcılığa, iki yüzlülüğe ve ırkçılığa gelemiyorum. bu kadar.