şükela:  tümü | bugün
29 entry daha
  • her gün yeni birileri yazar oluyor, sırf entrylerine favori kazanmak için* çaylak götü yalayan yazarlar gün geçtikçe çoğalıyor. insan; ''en azından debe'yi kaldırdılar.'' demeden edemiyor.

çoğu yeni veya eski yazar hedefe kilitlenmiş füze gibi futbol, din, siyaset, ırk içerikli başlıklara koşup (veya yeni başlıklar açıp) nefretlerini kusmaktan veya taraflarını belli eden propaganda içerikli entry'ler dizmekten başka bir şey yapmıyor. birini açıkça tehdit etmediğiniz veya devlet büyüklerine falan hakaret falan etmediğiniz taktirde herhangi bir başlığa neredeyse istediğiniz her bir (sözlükten çok foruma yakışan) saçmalığı yazabiliyorsunuz.

bazıları standart abazalık; ''boyum 1.90, kızlar yeşillendirsin ;)'' veya mezarcılık; ''varsa bana da 3 aylık ücretsiz netflix aboneliği yollayın ehe ehe'' peşindeler. gerçekten sözlüğe bilgi katmaya çalışan veya düzeyli bir tartışma yapabileceğiniz yazarların sayısı gittikçe azalıyor.

ben uzunca bir süredir ağırlıklı olarak (pek kimsenin umurunda olmayan) ingilizce tabirlerin türkçelerini yazmakla, video essay kanallarıyla ilgili başlıklar açmakla, yabancı filmler ve diziler üzerine ek bilgilendirme veya inceleme içeren entry’ler yazmakla geçiriyorum buradaki zamanımı. gittikçe soğuyorum sözlükten ve genel olarak ülkedeki insanlardan.

yabancı bir arkadaşım biraz snob olduğumu söyledi geçenlerde. düşündüm. belki de öyleyimdir. ve belki de yukarıda prenses andromeda'nın yazdığı gibi edepsizimdir inanmadığım bir dinin getirdiği ibadetin (oruç tutmanın) sonucu (ketozis nedeniyle nefesin kokması) için mübalağa içeren ''bok gibi'' ifadesini kullanmam sebebiyle.

belki de incomprensibile'ın dediği gibi (sonradan bir ek açıklama yapmış gerçi) koca kafalı bir çomarımdır çocukluktan beri ''aman cereyanda kalma'' , ''aman boynun tutulur'' falan diye yetiştirildiği için klimayı (ve dahi anlayamadığı her teknolojiyi) sorgusuz sualsiz düşman bellemiş, ondan kararınca yararlanması gerektiğini öğrenememiş cahil ve korkak insanlara çomar dediğim için. kendisinin mantığıyla; nefes alsın yeter mentalitesine sahip birini eleştirenler de otomatik olarak abaza oluyorlar, çıkın işin içinden çıkabilirseniz...

hala birine mesaj atmadan veya yazdıklarını değerlendirmeden önce başlığında kendisi hakkında yazılanları okuyorsanız, sizden ricam kimseyi sadece 1-2 entry'si veya onlara gelen olumsuz yorumlar üzerinden değerlendirmeyin. 3 bin küsür entry girmişim; başlıklarımın neredeyse tamamı bilgi içerikli,lgbti hakları, ifade özgürlüğü, kadın-erkek eşitliği vs. üzerine sayısız entry girmişim, onlara da bakın.

zira özünde nazik, açık fikirli ve anlayışlı biriyimdir. sadece, zaman zaman kafamın attığı oluyor çünkü cehalete, yobazlığa, atatürk düşmanlığına, abazalığa, mezarcılığa, iki yüzlülüğe, ırkçılığa ve kuralsızlığın getirdiği kaos ortamına gelemiyorum. bu kadar.