şükela:  tümü | bugün
28 entry daha
 • her gün yeni birileri yazar oluyor, sırf popülaritelerini arttırmak için (bkz: attention whore) aslında hiç umursamadıkları çaylakları sever ve önemser gibi davranan yazarlar gün geçtikçe çoğalıyor. insan; ''en azından debe'yi kaldırdılar.'' demeden edemiyor.

  çoğu yeni veya eski yazar hedefe kilitlenmiş füze gibi futbol, din, siyaset, ırk içerikli başlıklara koşup (veya yeni başlıklar açıp) nefretlerini kusmaktan veya taraflarını belli eden propaganda içerikli entry'ler dizmekten başka bir şey yapmıyor. birini açıkça tehdit etmediğiniz veya devlet büyüklerine falan hakaret falan etmediğiniz taktirde herhangi bir başlığa neredeyse istediğiniz her bir (sözlükten çok foruma yakışan) saçmalığı yazabiliyorsunuz. kuralsızlık diz boyu.

  bazıları standart abazalık; ''boyum 1.90, kızlar yeşillendirsin'' veya mezarcılık; ''varsa bana da 3 aylık ücretsiz netflix aboneliği yollayın ehe ehe'' peşindeler. gerçekten sözlüğe bilgi katmaya çalışan veya düzeyli bir tartışma yapabileceğiniz yazarların sayısı gittikçe azalıyor.

  ben uzunca bir süredir ağırlıklı olarak (pek kimsenin umurunda olmayan) ingilizce tabirlerin türkçelerini yazmakla, video essay kanallarıyla ilgili başlıklar açmakla, yabancı filmler ve diziler üzerine ek bilgilendirme veya inceleme içeren entry’ler yazmakla geçiriyorum buradaki zamanımı. gittikçe soğuyorum sözlükten ve genel olarak ülkedeki insanlardan.

  yabancı bir arkadaşım biraz snob olduğumu söyledi geçenlerde. düşündüm. belki de öyleyimdir. ve belki de yukarıda prenses andromeda'nın yazdığı gibi edepsizimdir inanmadığım bir dinin getirdiği ibadetin (oruç tutmanın) sonucu (ketozis nedeniyle nefesin kokması) için mübalağa içeren, kimseyi kırma amacıyla söylemediğim ve gün içerisinde de sıklıkla kullandığım bir söz olan; bok gibi ifadesini kullanmam nedeniyle.

  belki de incomprensibile'ın dediği gibi (sonradan bir ek açıklama yapmış gerçi) koca kafalı bir çomarımdır çocukluktan beri ''aman cereyanda kalma'' , ''aman boynun tutulur'' falan diye yetiştirildiği için klimayı (ve dahi anlayamadığı her teknolojiyi) sorgusuz sualsiz düşman bellemiş, ondan kararınca yararlanması gerektiğini öğrenememiş insanlara çomar dediğim için. kendisinin mantığıyla; nefes alsın yeter mentalitesine sahip birini eleştirenler de otomatik olarak abaza oluyorlar, çıkın işin içinden çıkabilirseniz...

  hala birine mesaj atmadan veya yazdıklarını değerlendirmeden önce başlığında kendisi hakkında yazılanları okuyorsanız, sizden ricam kimseyi sadece 1-2 entry'si veya onlara gelen olumsuz yorumlar üzerinden değerlendirmeyin. 3 bin küsür entry girmişim; başlıklarımın büyük bölümü bilgi içerikli.

  bu vesileyle buradan açıkça söylemek isterim; geçmişte herhangi bir entry'm nedeniyle kötü hissetmişseniz samimi olarak özür diliyorum sizden. ben bir ateist olarak, ''cehenneme gideceksin, cayır cayır yanacaksın'' dendiğinde veya bir muhalif olarak, ak parti seçim kazandığında ''ooh nasıl da koyduk'' dendiğinde üzülmüyor ve sinirlenmiyorsam sizden de aynı açık fikirliliği bekliyorum. entry'lerime bakarken; lgbti hakları, ifade özgürlüğü, eşitlik, kadın hakları, laiklik, modernite vs. üzerine sayısız entry girmişim, onlara da bakın lütfen.

  zira özünde nazik, açık fikirli ve anlayışlı biriyimdir. sadece, zaman zaman kafamın attığı oluyor çünkü cehalete, yobazlığa, atatürk düşmanlığına, abazalığa ve ırkçılığa gelemiyorum o kadar. hiçbir ırktan, ülkeden, partiden, yaştan, dış görünüşten, inanıştan insana düşman değilim.