şükela:  tümü | bugün soru sor
  • moda'da, eski inci profiterol'un yaninda bulunan, simdilerde ise inci profiterol'un yerini de alip dukkani genisletmis, ancak hakikaten eskisinden cok ama cok daha kaliteli (ve hafif) pideler yapan mekan. ilk defa bir pide bana "oeh cok yagli lan bu" dedirtmedi.
  • eve servis için,
    tel: 0216 3389846
  • begendili pidesi için gidilmesi gereken mekan.
  • üçüncü şubesi göztepe tütüncü mehmet efendi caddesi'nde, sahan kebapçısının eski yerine açılmış olan mekandır. çeşit çok, fiyatlar kaliteyi ve servisi de katarsak uygun. caddedeki diğer pideciler ve kıymalı pide bazında ele alırsak, bağdat caddesi'ne yakın taraftaki kadim pidecinin, caminin yakınındaki pidecinin ve minibüs caddesi girişindeki taner böreğin eline su dökemese de gayet başarılı.
  • sahiplerinin misafirperverligi ile insani pek rahat hissettiren, kaliteli ve hos bir mekandir. "karadeniz pide"cilerinin sinirli cesitlerine getirdigi farkli alternatiflerle (karidesli pide, begendili pide, vb.) kendim gibi kokos pide tuketicilerini de memnun edebilir.
  • vejetaryan pidesi icin yumulmak ifadesinin kullanılabilecegi pidecidir. modaya dogru cıkan yolda ali usta ya gelmeden hemen sagdadır. acık, kapalı, sucuklu, sucuksuz, mantarlı pideler yapmakta bir numaradır.

(bkz: samsun pidesi)
  • goztepe subesinin mantisi da cok guzeldir
  • padişah sofrası'nın piliç pirzolası ile birlikte buranın tavuk kalça'sı, piyasada bulunan en leziz tavuklardandır.
    (fast food sektörünü saymıyorum, o zaman kfc de girer işin içine.) bayağı güzel yahu.

pidelerine de on puan veriyoruz; gerçi orijinal karadeniz pidesi yemişliğim yoktur, bu pideler aslına ne kadar uygundur bilemem, lakin ben çok yağlı bulduğum için pide yiyemeyen bir insanım fakat buranın pidesi insanı baymıyor. he ben yine de yemiyorum o ayrı. yanımdaki tabaktan otlanıyorum azcık.

mantısı güzel, tabi hiçbit mantı anne mantısı gibi olamaz ama güzel. sayla'nınki daha mı güzel yoksa. bilemedim. ama sayla kadar var bence gayet.

yalnız çok rica edicem ızgara köfte yemeyin burda. elli saat bekliyosunuz, pastırmalı pide bile daha erken geliyo. gelen köfte güzel, tamam, yumuşacık, pamuk gibi. ama gerçekten değmez o kadar beklemeye.

hesaplar makul, iki kişi içecekle beraber 20 lira filan ödüyorsunuz. ayrıca ayran eker ve kola coca cola. hadi coca cola zaten hemen her yerde var fakat eker ayran çok mühim bi seçim. zira az bulunuyor.

tek sorunu şudur ki, burada yer bulabilmek zor arkadaşım. bariz zor. hep mi dolu olur bir yemek dükkanı? hep dolu hep dolu... ama haklı insanlar. bişey de diyemiyosun. kös kös geri dönüyosun öyle.
  • kaşarlı vejetaryen pidesi harika (ıspanak, mantar, siyah zeytin, mısır, kaşar), kaşarlı tavuk pidesi de cok cok guzel (kalçadan yapiliyor), fiyatlar cok iyi. incecik olsaydim her hafta giderdim. tesvikiye pide kapandigindan beri benim icin bir numara burasi oldu.