şükela:  tümü | bugün
 • konuya tek taraflı yaklaşmanın yanlış olduğunu düşünüyorum.
  yazılanların arasında savunduğum bir nokta veya kesinlikle böyledir denilebilecek bir durum yok fakat,

  havan topunu 250-300 metreden hedef alıp bir insanın üzerine düşürmek ve bunu tek atışta yapmak, değil 100'de 10milyonda bir ihtimaldir. ayrıca asker "şu kızı öldüreyim ne olur ne olmaz" diyip hele hele gündüz vakti havan topu atmaz. bu olay gece yaşansa terörist zannedildi araziyi taradık top attık denilebilir.ama gündüz vakti böyle birşey iddiaa etmek bile komik olur.

  bahsi geçen patlayıcının havan mermisi mi, yoksa bir mayın mı olduğunu öğrenmekte/bilmekte fayda var. askerin karakol etrafına kendi güvenliği için döşediği bir mayın çocuğun oynaması veya üzerine basması sonucu patlamış olabilir. bu mayın terör örgütü tarafından belki 1 gece belki 1 ay önce askere zarar vermek için döşenmiş olabilir. veya; askerin veya teröristin atıpta patlamayan bir havan topu mermisi olabilir.

  oradan çıkan ve orada karakol olduğu için "asker havan topu mermisi attı ondan öldü" diyen bir köylünün veya belkide terör örgütü yanlısı bir şahsın lafıyla kişiyi/kişileri veya kurumları suçlamak ne kadar doğru.

  hele ki demokratik açılım denilen şeyin konuşulduğu, aynı gün içinde mahkemenin bir partinin milletvekillerini yasadışı terör örgütü liderini övemekten dolayı ifade vermeye çağırdığı ve gitmemeleri üzerinede "zorla" yani polis zoruyla bileğine kelepçe takılıp getirilmesi yönünde bir karar verdiği günlerde; bir kız çocuğu ölüyor ve birileri asker kızın üzerine havan topu attı diyor... bu kadar basitmi.
 • - tsk lğvttğmzd artk lmz bl sylr
  + insan mısın?
 • "ölmenin çeşitleri üzerine sacmalama" isimli bir tiyatro oyunu konusudur.
 • eğer haberin suçlusu askerse ve haberi yapan gazete taraf'sa araştırmaya, doğruluğunu tartmaya gerek yok. kesin olarak gerçekleşmiştir(?)

  bayılıyorsunuz di mi böyle haberler üzerinden prim yapmaya? haber gerçek veya değil, şu anda bilmiyorum. zaten şu dakikada aklı başında birisi, haberin gerçek olup olmadığını öğrenmeden sağa sola sallamaya başlamaz. ama işte "malzeme" çıkınca akıl başta kalmıyor.

  yanılmıyorsam 1930'larda bir radyo programında "uzaylılar amerika'yı istila ediyor, ülke panik içinde" gibi bir haber yayınlanmış ve amerikan halkı sokağa dökülmüş, stoklar yapmaya başlamış. gerçekten o kızcağızın başına geldi mi bunlar bilinmez ama siz, bu haberi duyup heyecandan elleri titreyenler, o amerikan halkının sinsi versiyonusunuz.

  sonuç olarak, kimin yaptığından bağımsız bir dilekle; umarım gerçek değildir, bu şekilde ölen bir kız yoktur. kendi ideolojilerine, içten içe o kızın "öldürülmüş" olma ihtimaline sevinecek kadar tapanlar da avucunu yalamış olur.
 • - olmaz öyle şey, çok küçük bir ihtimal havan düşmesi..
  + ....
  - belki mayındır, olamaz mı?
  +...
  - ama köylü demiştir, yalan demiştir
  + madem tsk'nın havantopunun paramparça ettiği masum bir ergen bedeni hakkında bu kadar kafa yoruyorsun, devlet olarak kendi savcının can güvenliğini sağla da olasılıklar azalsın.

  (bkz: savcısının can güvenliğini sağlayamayan devlet)
 • üzerine havan mermisi "atılan" ceylan'ın, ağabeyi rifat önkol yaşadıklarını anlatmıştır. birileri hala mayındır, mayın desin.

  "olay yerine gittim. olay yeri evimizden 200 metre uzaktadır. kardeşimin parçalanmış cesediyle karşılaştım. bu atış taburdan yapıldı ve de kasıtlı olarak yapıldı. atılan her ne ise kardeşimin direk vücuduna isabet etmiş. mayın ya da her hangi bir patlayıcı işi değil. yerde bir çukur oluşmamış. yapılan atışı kendi gözümüzle gördük. köyde yaşıyoruz, kimseye bir zararımız, gerilla değiliz, niye bize öldürüyorlar?"

  http://www.firatnews.nu/…hp?rupel=nuce&nuceid=14440
 • işin acı tarafı bu olayın oldukça sıradanmış gibi gösterilmesi. biraz yakından bak bakalım ne olmuş:

  1. özne kim? 15 yaşında bir çocuk
  2. ne yapıyor? koyun otlatıyor yani çoban
  3. ne oluyor? üzerine havan topu düşüyor!
  4. kim atıyor? kaynak belirsiz (!)
  5. polis, savcı, asker? olay yerine gidemiyor ":((("
  6. niye? can güvenlikleri yok
  7. kim ilgileniyor olayla? imam ve köylüler
  8. ne yapıyorlar? köylüler ceset parçalarını torbalara koyuyorlar imam da kameraya çekiyor.

  sürrealizm 2. aşamadan itibaren başlıyor sonra logaritmik bir hızla artarak sonsuza yaklaşıyor. yani sövsem mi ağlasam mı bilemedim.
 • allahın izniyle tsk 15 yaşına gelen kendini kürt sananları "yanlışlıkla" havan ile vurduğunda ya da çarpık adalet sistemi tarafından ömür boyu hapsedildiğinde*, artık olmayacak böyle şeyler. amin.

  henüz 15 yaşında bir çocuk öldürülmüş, "karalama yapülüyor, tsk'mız üzülüyür" deniyor. asıl bu kadar basit mi?
 • http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=16464808

  çok yazık... sözümü geri alıyor, kamuoyundan özür diliyorum.
 • epey bir düşündüm üzerine ve sonra haberin taraf'ta yayınlanması sebebiyle aklımı başıma devşirdim. zira şu ana kadar taraf'ın her haberi yalan çıkmıştır.
  haa derseniz ki adamların yazdığı gündem yaratmış kaç habere tekzip geldi bi deyiver, kaçı asılsız, kaçı yanlış çıktı? yahut eline bomba verilip havaya uçurulan erin haberini taraf yazmasa bu haberi özdil,coşkun ve özkök abilerinden mi alırdın deseniz....bana bunu bi sorsanız...
  göt olurum inanın. sağlam bir gött. ama inanın pasından tipi belli olmayan fikir alemimin uğruna her şeyi reddetmeye hazırım. yoğusa -siz de bana hak verin- bu putları da kırarsanız neye inanacaktım ben acaba?

  tüm müesses düzen fanatikleri için "default" geliyor: münferit,yıpratmak,orospu çocukları,hainler,"buna tepki gösterenler a'ya neden tepki göstermedi", sevgi kelebekleri, sözde (1kb)