şükela:  tümü | bugün
  • bazı barlar dışında içemediğim, alıp evime götüremediğim bira.

yok mu ya bunun şişeyle, fıçıyla satıldığı, alıp eve götürebileceğim bi tekel? bi market? bi bişey?
  • en sevdigim biralardan biridir, kaset kadikoyde icmeyi severim.
  • geçenlerde ilk defa pendor corner'da içtiğim ve ilk yudumda aşık olduğum çek asıllı esmer güzelidir.

gayet hafif ve bildiğin lezzetli olan tadı, "asidi kaçmış kola ve yanık pekmez arası" şeklinde tarafımdan tarif edildiğinde kulağa hiç hoş gelmese de, kanımca dile, damağa, boğaza ve mideye fazlasıyla hoş gelmektedir. sanırım bugüne kadar içtiğim en güzel bira olduğunu söyleyebileceğim ve hayallerimdeki biraya çok yakın olan nam-ı diğer kozel cerny'nin alkol oranı da % 3,8 imiş.
  • enfes bira.

türü, sanırım, bock.
  • antalyada n'sin cafe keşfettiğim ve sadece orada içebildiğim bira iken artık gelmiyormuş. ne güzel biraydı oysaki.
  • prag'da keşfettiğim nefis bira.

hiç şişkinlik yapmiyor ve aroması mükemmel.

şimdi istanbul'da nasil bulabilirim onun arastirmasini yapıyorum.
  • dunkel biralar icinde icimi hos olan bir biradir. karamelize tadi alternatiflerine gore
    biraz fazla olsa dahi icimi kolaydir. ictikten sonra agizda kotu bir tad birakmaz.
  • nasıl bir mantıksızlıkla kaldırılır anlamıyorum. ıçtiğim 15 farklı bira arasında gerçekten en beğendiğimdi. resmen aş eriyorum ama malesef.
    burdan yetkililere sesleniyorum; yazık günah bu ayrılık yetti, lütfen ülkemize geri getirin ve yaygınlaştırın. benden sonra 10 kişiye içirdim ve sadece 1 tanesi içmeye bu bira ile devam etmedi. türkiye sınırlarında bulan yeşillendirsin lütfen.
  • turkiye fici bira piyasasindaki acik ara en iyi biraydi. yeterli reklam edilmedigi icin pazarlanamadi, kaldirildi. fiyat/performans olarak da marketle yarisabilen bir birayi neden iyi reklam etmeden kaldirdilar anlamak mumkun degil.