şükela:  tümü | bugün
  • her mağazada 20-25 tanesinin çalıştığını düşündüğümüzde ülke nüfusunun büyük bir kesimini oluşturmaktadırlar.

misyonları, ülkedeki dişi hemcinslerinden birer kate, birer adriana çıkarmaktır. kendine güvenen duruşları, bol makyajlı suratları ve sıcak kanlı olmaları ile tanınırlar. birçoğu liseden sonra okumamış, lisede dahi okula makyajla giden tiplerdir. en kültürlüsü muhtemelen şuanda açıköğretim kamu yönetimi okumaktadır. mezun olunca kozmetiğe töbe edecek, kpss ile memur olacaktır. buna inancı tamdır.

beyaz gömlek, siyah kumaş pantolon tercih ederler. facebook'da hep aşklı, böcekli paylaşımda bulunurlar, sürekli ilişki durumunu günceller. bir bakarsın ilişkisi var yazar bir bakarsın ilişkisi yok olarak sabitlenir. mesai çıkışı arkadaşları ile kahve içmeye gidip, bol bol checkın yaparlar. tabi 4 diğer kız arkadaşı ile birlikte olur. her fotosunda en az 4 kız arkadaşını etiketlemiştir. fotoğraf altı yorumlarına bakıldığında genelde bayanlar yorum yapmıştır, bol bol iltifata boğulmuştur. arkadaş listesinin yüzde 95'i bayanlardan oluşur.

he bir de avea, turkcell türevi iletişim operatöründe çalışan kızlar vardır, onu başka zaman açıklayacağım.
  • tum makyaj malzemelerini kendi suratlarina surerek nasil durdugunu gostermek icin ugrasan kizlardir..

yoksa cirkinim ben bu kadar makyaj beni anca toparlio demek deildir..makyaj miktarimla ozguvenim dogru orantilidir demek hic deildir..asla..
  • bunlar zorla kendi istedikleri ürünü satmaya çalışırlar , asla sizin fikrinizin önemi yoktur.
  • (bkz: konu mankeni)

swatch mağazalarında çalışanlar da iki koluna birden fazla renk renk saat takarlar.

iç çamaşırı mağazasında çalışanlardan henüz bir atak göremedik, ne sattıklarını anlamak zor bu halleriyle.
  • genelde guzel kizlardir..

yuzlerini bilemicem ama fizikleri oldukca duzgundur. bol kazanclara olsun, ne diyek
  • ürün tester'larını kullandıkları için kozmetik masrafları yok denecek kadar azdır
  • aynısını evde ben kullanıyorum diyen esnafan farkı yoktur.
    (bkz: pazarlama stratejisi)
  • vahe kılıçarslan'ın bir alt modeli canlı manken ya da reklam tabelası.
  • sektör standartı mı bilmiyorum ama:

siyah tişört - siyah kumaş pantolon
    siyah tişört - kot pantolon
    beyaz gömlek - siyah pantolon

bu üç kombodan biri oluyor kesin.

edit: lacivert etek - mavi gömlek de varmış.