şükela:  tümü | bugün
  • çok başarılı, dermokozmetik ürünleri satan site, normal fiyatların çok altında ürün satışı yapıyor ve 75 tl üzerine kargo ücretsiz falanlar filanlar. ne teslimatta (antalya'dan ankara'ya 2 günde geldi kargo), ne ürünlerde hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadığım cici site.
  • anında kargo yazan ürünleri günler sonra kargoya veren ve özensiz bir pakette gönderen, sipariş notlarını dikkate almayan sitedir. bir daha sipariş verir miyim, kesinlikle hayır.
  • buradan alışveriş yapmadan önce yorum aradım ama pek fazla yoktu, o yüzden hazır yeni kullanmışken yazayım dedim.
    avene ürünlerini ararken baktığım bir site değildi ama diğer daha büyük sitelerde olmayan bir ürünü orada bulup üzerine daha ucuz fiyatları görünce sipariş verdim. üye olmadan sipariş verince durumu takip etmek için bir link yok ama arada mail gönderiyorlar ürün hazırlanıyor falan diye. yalnız siparişiniz hazırlanıyor mailinden sonra daha kargodan bahsetmeden kargo geldi bile. çarşamba gece yarısı verdiğim sipariş pazartesi günü teslim edildi. ürünler düzgünce paketlenmişti, bir de aldığım kremlerden birinin deneme boyunu yollamışlar sağ olsunlar.
    beklediğimden daha iyi bir teslimat oldu, teşekkür ediyorum kendilerine.
  • 5 ocak 2017'de kendilerinden sipariş ettiğim pharmaton halen elime ulaşmadı. firma yetkilisi serkan bey ile yaptığım görüşmelerde de bir çözüm alabilmiş değilim. 12 gün geciken bir kargo ile ilgili yapacağınız şey bellidir, kargo firmasını arar kargoyu geri çektiğinizi söylersiniz, bana da farklı bir kargo firması üzerinden yeni gönderim yaparsınız. kendilerine 12 ocak'ta attığım mesaja "kargoda hava muhalefeti nedeniyle gecikme olmuştur." gibi ilgisiz bir cevap aldım. bunun üzerine cuma günü 13'ünde aradığımda "ulaşamıyoruz kargo bilgilerine" dediler. ertesi gün aradılar "kargo şubesi kapanmış, bilgi alamıyoruz, 16 ocak'ta ulaşıp döneceğiz" dediler.

16 ocak'ta arayan soran olmadı. bugün aradığımda ise "biz kargonuz teslim edildi sanıyorduk" dediler. tekrar aradılar şubeyi, kargo şirketinin müşteri hizmetlerinin "dağıtımda şu an" dediği kargoyu dağıtıma çıkarmamış şube yarın teslim edecekmiş. hiç sanmıyorum ama bakalım 13 gün sonra yarın sipariş teslim edilebilecek mi. kuryenin telefonunu verdiler 10 sefer aradım her seferinde meşgule düşürüyor adam.

hayır siparişin içeriği ilaç bir de. ben burada kargo şirketi kadar kozmodi'yi de sorumlu tutuyorum. madem doğru düzgün teslimat yapamıyor çalışmayacaksın aras kargo ile. hadi çalıştın başına böyle bir sorun geldi, müşteri mağdur etmek nedir kardeşim. ben senin çalıştığın kargo yüzünden iki hafta beklemek zorunda mıyım. çekersin kargonu, gönderirsin mng ya da yurtiçi ile, hadi en kötü ptt ile. ptt bile getirmişti şu ana kadar çoktan.

"yarın teslim olmazsa ne olacak?" soruma verilen cevap ise şaka gibi. "kargoyu çekip paranızı iade edeceğim". insan "yeni ürününüzü hemen başka kargo ile göndereceğim" gibi bir telafi cümlesi bekliyor ama nerede. 15 gün beklemişsin zerre kadar umrunda değil adamların.

bir daha katiyen sipariş vermem de verdirmem de. firma hakkında yorum arayanlar için de bu burada dursun.

edit 1: firma yetkilisi bey halen kargo şubesini arayarak ve baskı yaparak kargomu teslim ettirmeye çalışıyor, saat 18:00 mesai saati biteli bir saat oldu ve kargo teslim edilemedi. kendisine "kurye gelse göndereceğiz" diyormuş aras kargo şubesi ama muhtemelen oyalamaya çalışıyorlar. bu arada firma yetkilisi bey önceki ürünü iade almadan yeni ürün gönderemeyeceğini de belirtti. yarın (19.01.2017)'de sabah kesin teslimat sözü almış, bekliyoruz. teslimat filan yapılacağını sanmıyorum ben.

firma yetkilisi bey bugün ciddi bir uğraş veriyor buna şahidim allah var ama netice olarak halen ben ürünüme erişmiş değilim. suçu kargo şirketine atmak da yeterli değil böyle bir durumda malesef. siz bir şirket olarak o kargo şirketiyle çalışmayı tercih etmişsiniz ve neticede ürün bana ulaşmamış. ürün bana dönmeden yeni ürün gönderemem demek benim en az bir hafta daha beklemem demek, çünkü 14 günde kargo teslim edemeyen aras kargo'nun kargoyu geri iade etmesinin bir haftadan kısa süreceğini zannetmiyorum.

sonuç, halen mağduruz ve bir çözüm yok. (aras kargo'ya beşinci şikayet kaydımı oluşturdum acil etiketiyle)
  • buradan özellikle pharmaton almaya karar verdim aniden.
    böyle bir güzellik yapmamız gerekmiyor mu?

kaç günde gelirse gelsin, zaten kullanmayacağım (*swh)

(bkz: #71109286)
  • siparişinizi kaç günde kargoya vereceklerini, ya da kargoya verdikten sonrası ile asla ilgilenmediklerinden mütevellit o kargonun elinize ne zaman ulaşacağını asla bilemeyeceğiniz dermokozmetik ürün satış sitesi.

arayıp sorduğunuzda "valla biz verdik kargoya gerisini bilmeyiz" şeklinde bir tavırla karşılaşırsanız şaşırmamalısınız.

bu zihniyetle iş yapan esnaf bozuntularından çok rahatsız oluyorum sözlük. anlıyor musun?
  • burada olumsuz yorumlari gorunce sasirdigim sitedir. 3 kere siparis verdim kargom cok hizli geldi urunlerim de gayet ozenli paketlenmisti. 3. siparisimi bu sabah teslim aldim. urunlerden bir tanesi unisex organik roll on idi. ama gelen urunun uzerinde baylar icin ibaresini actiktan sonra farkettim. firmaya mail atip durumu bildirdim. 1 saat icinde telefon ile geri donus yaptilar. ozur dilediler sitede hatali urun tanimini degistirdiklerini istersem urunu geri gonderebilecegimi ilettiler. urunu acmama ragmen iade alacaklarini ilettiler. bu yaklasimlari musteri memnuniyeti icin gercekten gayet olumlu. sonraki siparislerim icin bir adim one gectiler.
  • beni çok şaşırtan yok yokun olduğu kozmetik firması. olay şöyle başlıyor lab series şampuan ve solante güneş koruyucu sipariş ettim. bir iki güne elime sorunsuz ulaştı. lakin şampuanda -yaz olduğu için, ya da uygun saklama koşullarından da olabilir- bir sorun oldu. hemen müşteri temsilcisine mail attım, durumu özetleyen.. belki inanmayacaksnız, 2 dk. sonra beni firmanın genel müdürü aradı; fırat bey.. çok şaşırdım önce onu belirtmeliyim; türkiye sonuçta. fırat bey sağ olsun çok nazik bir dille durumu açıkladıktan sonra kullanmış olduğum ürünü geri gönderip ücret iadesini hemen gerçekleştirebileceklerini söyledi.

uzun sözün özü; kozmodi.com güvenilir ve müşterisini adam yerine koyan kaliteli bir firma. gönül rahatlığıyla ve piyasanın daha altında fiyatlarlarla istediğiniz her şeyi bulabilirsiniz.

müşteri memnuniyetine verdiğiniz değer için teşekkürler (bkz: kozmodi.com genel müdürü fırat bey)ve kozmodi.