şükela:  tümü | bugün
  • atatürk caddesinde bir aşağı bir yukarı yürüyen sürekli kafa sallayan uzun beyaz saçlı ihtiyar bir delidir. kendisi en az 15 yıldır o bölgede dolaşmaktadır. çocukken onunla ilgili türlü türlü hikayeler duyardım, ailesini yangında/depremde kaybettiğine dair vb ama hiçbir zaman gerçek hikayesini ve ismini öğrenemedim. bu abimiz sürekli kafa sallar ara sıra da gülümser, aslında çok da sempatik bir gülümsemesi vardır. kimseye zarar verdiğini duymadım, kimseyle muhattap olmaz zaten, kendi halinde yürür oradan oraya sürekli. çocukluğumun mahallesinin vazgeçilmez bir parçasıdır. onu mahallede görünce mutlu olurum. onun yeri orasıdır çünkü. kendisine saygılarımı sunuyorum. umarım bir gün gerçek hikayesini ve ismini öğrenebilirim.
  • saç sakal birbirine girmiş kovboy şapkalı amcadır. uzun yıllardır o bölgede yaşar, akli denesi yerinde olmamakla beraber zararsızdır. caminin bahçesinin önünde sanırım çalı çırpı gibi şeylerle yaptığı yatağı vardı. 6 aylık askerden dönüşüm üzerine dün caminin önünden geçerken gördüğüm kamp çadırı dikkatimi çekti. amca orada yaşıyormuş ve sanırım etraftaki yardımsever komşular yardım ediyor kendisine.

keşke devletimiz kendisine ve kendi gibi yüzlercesine sahip çıksa..

edit: bu entry'i yanlışlıkla (bkz: kozyatağı starbucks'da yaşayan gizemli amca) başlığına yazmıştım. uyaran uzunada1969 ve gael garcia bernalin ikizi'ne teşekkürü borç bilirim.
  • ara sıra starbucks'ta da takılıyor artık. ben sokakta gördükçe hafif tebessüm eder, kafa selam veririm babaya...