• yürüyen merdivenlerin tavanında sarkıtalar görebileceğiniz metro istasyonu. yakında dikitler de oluşmaya başlar. mağara bilimcilerin kesinlikle görmesi gerek.
  • babamın yaptığı yoruma göre, "zevksizlerin eseri", annemin yorumuna göre "yerin bin kat dibi".
    halbuki ben mağara görüntülü ilk metro olmasından dolayı, (ciddi ciddi sarkıt var!!) garip bir şekilde beğeniyorum sanırım, melih'in ankara'daki her yeri banyo fayansıyla döşemesinden sonra bu bile güzel gelmeye başladı gözüme galiba.
  • o mağara görüntüsü bilinçli bir şekilde mı yapılmış yani, yeminle aydınlanma yaşıyorum şuan ben ha bugun ha yarın düzeltirler sağını solunu diye düşünüyordum her defasında, mağara görüntüsünden çok sankı yapım aşamasındayken paraları yetmemiş, sıvasını sonra yaparız yea demişler izlenimi veren metro.
  • "yaptık oldu" zihniyetiyle inşaat halinde kullanıma açılıp öyle bırakılmış akp zihniyeti eseri.

bu kafaya göre nitelik ve kalite önemli değil, sayı önemli. böyle aptal bir zihniyet.

---

çoklukla övünmek sizi, kabirlere varıncaya (ölünceye) kadar oyaladı. (102, 1-2)

hayır; ileride bileceksiniz! (102, 3)

hayır, hayır! ileride bileceksiniz! (102, 4)

hayır, kesin olarak bir bilseniz... (102, 5)

andolsun, o cehennemi muhakkak göreceksiniz. (102, 6)

yine andolsun, onu gözünüzle kesin olarak göreceksiniz (102, 7)

sonra o gün, nimetlerden mutlaka hesaba çekileceksiniz (102, 8)
  • ben bugün buranın her daim bozuk yürüyen merdivenlerini, kesif rutubetini, işgalcilerin talanından önceki modern halini özledim. o mis çimento koktuğu 2010’ları saymıyorum. önce, beyoğlu ve beşiktaş mahvedilince anadolu yakası’na kavimler göçü oldu, sonra marmaray’la yolcu sayısı artışı, 2020 ve sonrasıysa koskoca bir karanlık.
  • ibb'nin her sabah topuklu ayakkabıyla koşması için bir kişilik kadro açtığını düşündüğüm metro istasyonudur.

hiç sekmiyor. sabahın köründe 4 dakikada bir kalkan ve muhtemelen içine zor gireceğin metroya o ayakkabılarla niye koşarsın be ablacım.

--- spoiler ---

tık tak tık tak tık tak
    *saate bakar*
    tak tak tak tak tak tak tak
    *insanlar cıkcıklar*
    taktaktaktaktaktaktak
    tak tak tak tık tak tık tık tık
    *uzaklaşarak kaybolur*

--- spoiler ---
  • allahin her gunu (bkz: kozyatağı metro istasyonu)nda yuruyen merdivenlerin bozuk olmasi ve aylardir yapilmaya bile ugrasilmamasi nedeniyle vatandaslarin her sabah sinirlerini oynatan bir metro istasyonudur.

ustelik dilek ve sikayet kutusunda ne bir kagit ne bir kalem var. aylardir kagit bile koyulmuyor. ınsanlar sikayet etmesin diye vatandaslarin sikayet hakkini bile elinden almalari saygisizliktir.

yetkililerden rica ediyorum hergun onumden arkamdan yuruyen merdivenler hakkinda kufurler duyuyorum, duzeltin su merdivenleri...

https://ebelediye.kadikoy.bel.tr/…sikayetoneri.aspx
  • e-5'in hemen yanibasindaki bir metro istasyonu daha.

dikkatimi ceken, istasyonun tavanlari hala kaba siva olarak durmakta. birak boyayi alci bile yok. sanki insaati apar topar bitiremeden hizmete acmislar gibi. cok kotu gorunuyor.

yoksa yeni bi mimari stil mi la o?
  • m4 metrosu:***

yürüyen merdivenleri hep arızalı olan (özellikle otoyoldan gelip kadıköy'e giden otobüslerin yolcu indirdiği durağın oradaki girişinin aşağı inen merdiveni ve kozyatağı çıkışındaki merdivenler) metro istasyonu. tavanın bazı kısımlarında herhangi bir kaplama bulunmaz, bu kısımlar öylece oyuk halde bırakılmıştır ve mağaraya benzer. bazen yürüyen merdivenlerin üstünde tavandan su sızıntısı olur.

m8 metrosu:**

m4'teki istasyondaki sıkıntıların hiçbirisi söz konusu değildir. aç-kapa şeklinde inşa edildiği için tünel görüntüsü yoktur ve çok ferahtır. henüz m4'teki istasyona bağlantısı olmadığı için m4 ile m8 arasında bu istasyondan aktarma yapılacağı zaman yeryüzüne çıkılıp avm'nin bahçesindeki girişten girilmesi gerekir.
hesabın var mı? giriş yap