şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kozyatağın'da yapımı süren alışveriş merkezi. nisan ayıs içerisinde açılması bekleniyor.
 • alışveriş ve kültür merkezi adıyla tanıtılan evimin dibine açılacak olan mekan. dış cephesi güzele benziyor, sineması tiyatrosu varsa tadından yenmez.
 • içinde mango olacağı kulağıma çalınan kültür ve alışveriş merkezi.
 • 22 nisan'da açılacak olan avm.
 • kozyatağı kültür merkezi'ne verilen ad. ismi ile müstesna bir yer olacak umuyorum. zira adı kozzy olan bir yerde, neyin kültürü olacağını ben bilemedim.

  buranın toplu ulaşım sorunu yok. daha doğrusu toplu ulaşım yok. gelebilmek için iki ihtimalden, birincisi; minibüs caddesi'nde, öğretmen hayrullah durağında inip kaya sultan sokağına doğru yürümek, ikincisi de; kadıköy-altbostancı arasında ring yapan 10b veya 10s ile kozyatağı durağında inip darth vader camii'nden içeri doğru yürümek. ancak; 10b ve 10s'in seferleri seyrektir.

  girişinin olduğu cadde tek yöndür. paraleli olan kaya sultan sokak da ise cuma günleri pazar kurulur ve trafik keşmekeştir. böyle bir yerin, bir avm'nin trafiğini kaldırabileceğini düşünmüyorum açıkçası.

  tek isteğim, bünyesinde adam gibi bir kitabevi (alkım, remzi, inkılap gibi) açılması. zira yakın çevredesinde tek bir kitapçı yok.
 • leman'da mehmet çağçağ tarafından çizilmiş olan (hala devam ediyor mu bilmiyorum) kozalak adındaki ayı ırkından olan, maganda ve kro'nun önde gideni, damalı bayrak sallayanı karaktere hitap şekli.

  yedi tepeli istanbulun her tepesinde manitalarına emaneti sıvazlatması ile meşhur bir tipti.
 • çevre düzenlemesi bitmiş gibi. dışarıdan, yarın yapılacak açılışa hemen hemen hazır görünüyor. okulun önüne doğru devam eden yolda yapılan düzenlemeler güzel olmuş açıkçası.
  yanlız yanından geçerken dikkatimi çeken bir şey oldu; alışveriş merkezinin önüne doğru giden yol, sağlı sollu araba doluydu. umarım açıldığında araç parkına izin vermezler. zira, daha dün yapılan kaldırımda yürüyecek yer kalmamış.
 • yapılırkenki gürültüsünü aratmayacak bir orkestrayla açılışını yapmakta olan alışveriş merkezi. kapının önünde yeşil dinozor dans ediyor, yurdum gençleri fotoğraf çekiniyor kendisiyle. çoluğunu çocuğunu alan gelmiş, hamburgerler bile ısmarlanmış. fırlatılmaya hazır balonlarla deniz baykal'ı beklemekteyiz. allahtan başbakan gelmiyor, evin içinde pembe panter çalan sempatik orkestranın yanında bir de nişancı çekemeyecektik doğrusu..

  lunaria annua 15. kattan bildirdi
 • her ne kadar düşük bütçeli patates cipsi markasına benzeyen bir ismi de olsa, kozyatağı halkına derin bir nefes aldırmıştır zira kozyatağı çevresinde bu mağazaların hemen hemen hiçbiri yok. o kadar büyük olmamasına rağmen açılan mağazalar gidilebilitesi yüksek yerler. iyi oldu yani süper.