şükela:  tümü | bugün
 • enternasyonal bir consulting* firmasi.. yeryüzünün her bir kösesine sizar bu firmalar. özellikle 'cus'larin gidisatina ayar verirler, para kirarlar.. havalidirlar ama.
 • kökeni taa 1870'e dek uzanan, fakat bugünkü halini 1987 yılında peat marwick international (pmi) ile klynveld main goerdeler (kmg) adlı firmaların birleşmesi ile almış büyük bir denetim firması.. türkiye'de ise cevdet suner'in girişimleri ile 1982'de faaliyet göstermeye başlamıştır.. 2003 yılına kadar mecidiyeköy'deki alba işhanı'nda çalışan şirket denetçileri artık yapı kredi plaza c blok'da çalışmalarını sürdürmektedirler.. ilk girdiğiniz yıl asistan, ertesi sene experience asistan, sonra da sırasıyla senior, 2nd year senior, 3rd year senior, supervisor, manager, senior manager ve de partner olunur.. 2004 yılına dek yerli ortağı sadece cevdet suner denetim ve yeminli mali müşavirlik aş. olan şirket bu yıl genişleyen kadrosu ile birlikte akis serbest muhasebeci mali müşavirlik aş adlı bir şirket daha kurmuştur bünyesinde.. piyasadaki cogu $irkette cali$anlar gunluk 5 liralik ticket'lara kalmi$ken, kpmg cali$anlarinin kapı gibi smarticket'lari vardir.. piyasada big 4'un içinde en az bilinen audit firması oluşunu medyada pek iş ilanı vermeyişine, stajyer almamasına ve daha bir kaç sene öncesine kadar üniversitelerdeki kariyer günlerine katılmayışlarına bağlayabiliriz.. fakat artık türkiye'nin önde gelen üniversitelerindeki bu tip organizasyonlara katılmaya başladılar ve yavaş yavaş bir marka haline geliyor diyebiliriz.. ayrıca şirketten ayrılan çalışanların kendi sektörlerinde yüksek repütasyona sahip firmalara iyi title'larla transfer olmaları da şirketin piyasadaki kaliteli imajını sağlamlaştırıyor.. halk arasinda key-pi-em olarak da bilinir, zira en son harfi olan "g" yani okunu$uyla "ci", yurdum insani tarafindan bir yapim eki muamelesi gormektedir; cicekci, kunduraci, dondurmaci vb. gibi.. sanki "kpm"'in kelime olarak bir anlami varmi$ gibi.. her sene me$hur reunion'lariyla bir nevi kpmg-alumni karnavali ya$atirlar yolu bir $ekilde bu $irketten gecmi$ olanlara.. cok saglam i$ yaparlar, overtime'a overtime demezler ama hakkini da verirler (her anlamda)..
 • cevdet suner smmm, türkiye deki ortaklarıdır. şu anda mecidiyeköy de hizmet verselerde en kısa zamanda yapı kredi plaza ve iş kulelerin oraya taşınacaklar.
 • consulting degil auditing $irketidir. (en azindan turkiye'de boyle)
 • (bkz: bülent ejder)
 • hem consulting hem auditing sirketidir. consulting bolumunun adini yakin zamanda bearing point olarak degistirmistir.
 • turkiye partnerligi 1982'de kurulmu$tur, denetim* ve vergi* alaninda servis sunmaktadir. 2003'te ise turkiye, $irketin avrupa, orta asya ve afrika bolgesine dahil edilmi$tir.

  turkiye'deki ortaklar:

  cevdet suner denetim ve yeminli mali müşavirlik aş, yetkin yeminli mali müşavirlik aş. ikisinin de burosu levent'te yapı kredi plaza'dadir.
 • price waterhouse coopers'tan sonra dünyanın alanında iki numaralı şirketi olduğunu iddia etmişlerdir. türkiye'deki ortağı ise akiş serbest muhasebeci mali müşavirlik a.ş.'dir. *

  http://www.kpmg.com.tr/
 • rakipleriyle kıyas edildiğinde yine de en sempatiği görünen gün itibarı ile kemer golf countryde eğitimleri başlayan audit firması.
 • bugun yaptiklari konusmada audit ile ilgili ekşi sozlukte yazilanlari da okuyarak beni benden almış denetim firmasıdır.

  işyerine isterseniz terlikle gelin,yeter ki audit ile committed olun ve işinizi zamanında düzgün şekilde yerine getirin hedefli,maaşlarını dolar üzerinden veren,bir tane bile sekreteri olmayan "mutlu" bir örgütsel kültüre sahip en pahalı denetim şirketi.