şükela:  tümü | bugün
760 entry daha
  • tüm öğretmen adaylarına geçmiş olsun artık kpss bizim için de 2 yıl geçerli olacak ve 2018 kpss atamalarında 2017 puanlılarda başvurabilecek. emeği geçen herkesin...
  • alınan bu kararla atanma ihtimalim sıfır artık. kpss 2018e girenleri harcıyorlar şu an.
  • bu neden kötü birşey amk? sızlanacağına git otur ders çalış 90- 100 arası puan al geç git. 30 yıl geçerli olsun sana ne sıkıntı çıkaracak?
  • arkadaşlar biraz kafanızı çalıştırın. siz şimdi bu atama bizim olsun mart'ta da ek atama için bastırırız diye düşünüyorsunuz ama 2017 kpss ile 20bin atama yapılmış, bu şekilde kapanmasına izin vermek meb'in eline "geçen yıl da bu kadar aldık" kozu verir. asıl bu atama sadece 2017liler için yapılırsa hem önünüzdeki aday sayısı azalır hem de ileride ek atama için daha kolay bastırırsınız.

şunu da belirteyim ben zaten devlette çalışan bir öğretmenim, atanacak bir yakınım falan yok. sizin için söylüyorum.
  • yine içimizden geçtiler.

düşünün adam bu seneki puanlara göre mülakata gidecek puanı almış. geçen yıl yüksek puan alanlar adamın önüne geçecek.

hatta mülakattan elenenler aynı puanla bu sene başvurabilecekse bu iş bitmiştir.
  • (bkz: allah kahretsin)
    zaten 2017 girişliler siyasi sebeplerle 20bin atamayla önümüzü tıkadılar. seneye hâlâ tercih yapacaklar.
    her sene aynı zorlukta soru mu soruluyor ki 2 sene geçerli?
    hayır kendime de kızamıyorum neden 2017 girişli değilsin diye. 1996 doğumluyum üniversiteye ilk girişte kazandım hiç sene kaybım yok 4.sınıfken 2018 ilk giriş işte.
    bu coğrafyada ne zaman yüzüm gülecek acaba?
  • adil olmayan ve geçerlilik süresi tekrar 2 yıl olan sınav.

şu ana kadar "adaletsiz" olarak gerçekleştirilen ve bundan sonra ne olacağını bilmediğimiz, önümüzde yapılacak 20 bin olan öğretmenlik ataması için :

- 2017 kpss puanı yüksek olanlar 2017 puanıyla yapılsın,
    - 2018 sınavı iyi geçip yüksek bekleyenler, 2018 puanıyla yapılsın diyerek, her iki tarafta bencillik göstererek hareket edersen getirisi böyle olur.

ben daha hayatımda bencilliğin kazandığını görmedim, duymadım, okumadım. benciller, kazandıklarını düşünseler de ve kazanmış görünseler de, gerçekte hep kaybederler....
  • 2018 kpss sine girmiş bir öğretmen adayı olarak, 2017 kpss puanlarının bu sene de geçerli olması üzerine şunu merak ediyorum.

atanacak puanı almış olanlar zaten atanmadılar mı ? yani 2017 kpssinde yeterli puanı alamayanların bu sene de puanları yetersiz kalmayacak mı?
  • şuraya bi entry daha bırakayım belki sayın ziya selçuk bey'in danışmanları falan okur, farkedilirim, meşhur falan olurum *

bilindiği üzere bugün kpss'nin geçerlilik süresinde bu değişiklik yapıldı.

--- spoiler ---

kpss, sonuçların açıklanmasından itibaren iki yıl süreyle geçerlidir. ancak, öğretmen adayları için kpss'de elde edilecek puanların geçerlilik süresi bir yıldır.
    --- spoiler ---

verilen kısmın 2. cümlesi silindi diyebiliriz.

şimdi herkes bu yapılan değişiklikle 'ogretmenlik sınavı artık 2 sene geçerli olacak, önümüzdeki 20bin alımda 2017 ve 2018liler birlikte tercih yapacak' gibi düşüncelere kapılmış lakin ben öyle düşünmüyorum.

bi kere şunu netleştirelim asla üstüste iki sene sınava girenler aynı atama için birlikte tercihte bulunmayacaktır. bu önceden yapıldı, tutmadı, sonra kaldırıldı. sayın ziya selçuk bey gibi eğitime ömrünü vermiş birinin başarısızlıkla sonuçlanmış bir sistemi geri getireceğini düşünüyorsanız birşey diyemem, sadece gülerim.

ikinci olarak; sınavın geçerlilik süresi 2 yıl olmuyor gençler. şimdi malumunuz geçen yıllarda senede tek alım yapılacağı, bu alımın şubat'ta yapılacağı ve mülakat ile yapılacağı gibi değişiklikler vardı. (sırf alımların şubat'ta yapılması bile önümüzdeki 20binin sadece 2017lilere verileceğine dair bir kanıttır) ve yine bildiğiniz üzere bu süreç şubat'ta takvimin açıklanması ile başlayıp alelacele yapılan mulakatıydı güvenlik soruşturmasıydı derken çek sündür don lastiği gibi uzuyor, hatta bazen sınırlarını (bir sonraki sınavın sonuçlarının açıklanması) bile aşabiliyordu. bizzat benim okulumda 2016 kpssye girip 2018 şubat'ta gelen var. meb bu tip engellere takılmadan geniş geniş mülakatını yapsın, güvenlik soruşturmasını yapsın diye kaldırıldığını düşünüyorum bu maddenin.

velhasıl benim düşünceme göre şuan bu konuda herkes konuşuyor (memurlar.net dahil) ama boş konuşuyor. birkaç gün içinde net bir açıklama gelir zaten, bekleyip göreceğiz.

edit: imla