şükela:  tümü | bugün
53 entry daha
 • ramazana denk geldigi icin gecici sureligine ramazan disina cekilen sinavin yerine donmesidir.ramazanda calisamiyoruz dediler ayarlandi.
  ayrica mayista da girilse, temmuzda da soz konusu atamaya tabi olunmuyordu. kasim atamasi ile puan kullanimina baslaniyordu, baslanacak.

  edit; 2 yil sinavi girip her boku bilenlerin 15 yildir bu isten ekmek yiyenleri sacma sapanlikla sucladigi ilginc mecra. he canim girsen mi girmesen mi bilemiyordun simdi girmen gerektigini anladin. egitim sinavinin gecerlililigi kac yilmis bir de onu yazsan da bilsek.
  edit 2; coluk cocukla muhattap olmusum bir de dert anlatmaya calismisim.
 • mayıs 2017'de girilen kpss puanıyla daha hiçbir öğretmen ataması yapılmadı.

  en son 2016 kpss ile ekimde atanan öğretmenlerden güvenlik soruşturması bitmediği için göreve başlayamayan öğretmenler var.

  tam olarak sayıya hakim olmamakla birlikte 60-70 bin ücretli öğretmen meb'de çalışıyor. eğitim fakültesi mezunu ya da fen-edebiyat fakültesi mezunu olup formasyon sahibi olan insanlardan fazla sayıda, çeşitli lisans bölümlerinden mezun hatta ön lisans mezunu insanlar ücretli öğretmenlik yapmakta.

  100 bine yakın öğretmen açığı var. atama yok.

  öğretmenlik dışında alımlar nasıl bilmiyorum. her yıl temmuzda yapılan sınavları, ağustosta açıklanan sonuçları, eylülde okullar açılmadan az da olsa atama yapılan günleri özledik. en azından önümüzü görebiliyorduk. şubatta da ek atama yapılırdı ne güzel. şimdi bir de mülakat var.

  iki senedir mayısa çekilen sınav yine temmuza alınmış. sebebini biz bilmiyoruz. birileri düşünmüş karar vermiş. benim verebileceğim tek kararsa geleceğe dair karanlıktan başka bir şey görene kadar bu sınava girmemek.

  umut kırmak için söylemiyorum. benim açımdan durum budur. kpss 2018'e girecek tüm arkadaşlara şimdiden başarılar.

  tanım: ösym'nin nadide bir sınavı.
 • üzgünüm ama ramazan muhabbeti doğru. normalde sınav temmuz ayında oluyordu. eski zamanına döndü yani. ayrıca atamalar da sarkıyordu zaten. sınav puanın belli iken önceki puanla atama yapılıyordu.
 • 2017 kpss puanıyla atama bekleyen öğretmen adaylarının yeni umut ışığı olarak gördüğü sınavımsı şey.
 • 22 temmuz’a ertelenmiş olan sınavdır.
 • sanırım bir kez daha girmek zorunda kalacağım sınav. öncesinde bir sürpriz olsa da atansak ne güzel olur.
 • bu sene girecek olduğum sınav. iyi bir puan almayı ve atanmayı çok istiyorum fakat okul derslerinin ağır olması ve bu sene son senem olduğu için okul derslerine ağırlık vermem gerekmesi nedeniyle çok fazla çalışmaya vakit bulamıyorum maalesef. ayrıca bahar aylarında haftalık 5 gün staja çıkacağımız için de vakit ayırmak epey zor olacak. hayırlısı olsun, herkesin gönlünce istediği olsun.
 • eski sınav tarihine dönülmesi yerinde olan sınav. en azından mayıs'a odaklanmış olanlar 2 ay daha kazanmış oldu.

  bir de tarihi çok çabuk unutuyoruz sınavın uzaması kötü oldu diyenler var ki insankn ağzına ağzına vurasi geliyor. kardeş madem ki çabuk unutuyorsun o halde daha fazla tekrar yap. herkes senin gibi sabah 10'da kalkıp koca gün evde kpss kasamiyor. akşamın 7'sinde eve gelirsem kendimi erken gelmiş sayıyorum.bir de bunun kara sabahtan işe gitmek için kalkması var.

  emek veren umarım karşılığını alır. herkese başarılar.
 • alanda ilk 300 e girerim diyorsanız girin yoksa hiçbir anlamı yok.
850 entry daha