şükela:  tümü | bugün
163 entry daha
  • erasmustan dönüp mezuniyet işlemleriyle uğraştığım.şu günlerde hazırlanmaya başladığım sınav.mühendis olarak şansım yok denecek kadar az gözüküyor.haydi şansım.
  • sınava 154 gün kaldı ve konuların yarısı duruyor.
  • geçmişten günümüze:
    (bkz: 2013 kpss ücretleri)
    (bkz: 2020 kpss ücretleri)
    (bkz: ösym tercih ücreti)
    *
    *
  • 2017 kpss de yaklaşık 10 gün çalışarak 90 almış bulunuyorum. geçmişte matematik ile aranız kötü olmadıysa kalan zaman gayet yeterli olacaktır. enseyi karartmayın.
  • çoğunuz biliyordur ama bilmeyenler için ekleyeyim. google arts & culture diye bir güzellik var. bu güzellik sizi başka şehirlere, müzelere, antik kentlere, tehlikede olan ve koruma altındaki alanlara/yapılara götürüyor. sizi farklı kültürlerle tanıştırıyor, koruma altındaki mirasınızı tanıtıyor, antik/modern çoğu akımdan haberdar olmanıza olanak sağlıyor. bununla da kalmıyor; size kendi profilinizi oluşturma imkanı sunuyor ve siz bu profille bir nevi kendi müzenizi oluşturmuş oluyorsunuz. şöyle düşünün; bir zaman tünelinden geçip ister geçmişte, ister bugünde olabiliyorsunuz. ressamlar, heykeltraşlar falan hep kankanız oluyor. onların ruhuyla birlikte ciğerini de bilir hale geliyorsunuz.* bu arada ben genellikle müze ve sanat eserlerinden bahsettim ama kendi ilgi alanınız doğrultusunda çok farklı şeyler bulacağınıza eminim. epey değişik içerikler söz konusu.

görüyorum ki bunalmaya başlayan arkadaşlar olmuş. canınız sıkıldıkça verdiğim linke tıklayıp bambaşka bir ruh haline bürünün. kpss için güncel alan çalışayım mantığıyla kendinizi sıkıntıdan patlatarak bir şeyleri ezberlemeye zaman harcamayın. bunaldığınızda ya da ara verdiğinizde biraz bu sitede gezinin. hem zihniniz dinlensin, hem yeni şeyler öğrenmiş olun.

dünya sadece ekvatordan basık, kutuplardan şişkince olan bir geoid değil. üstelik siz de 36 - 42 kuzey parallelleri ve 26 - 45 doğu meridyenleri arasına sıkışmak zorunda değilsiniz. kpss formatına uydurarak ancak bu kadar yazabildim.* çalışanlara kolaylıklar diliyorum.
19 entry daha