şükela:  tümü | bugün
303 entry daha
  • vatandaşlık için ders notu bulunan var mı? onun için bir daha not yazmakla vs çok uzun sürer. yeni karar verdim zaten çalışmaya. saçma sapan telegram gruplarına da katılmak istemiyorum açıkçası.
  • sınav ücreti için camii çıkışında yardım toplamayı düşündüğüm sınav
  • bu güne kadar hiç böyle sınavlarla işim olmadı. mesleğimi lisede belirlemiştim ve üniversitede bölümümü buna göre seçmiştim. hayat beni üniversite sonrası böyle sınavlara girmek zorunda bırakmadı.

yazılanları okudukça stresinizi ve umut bağladığınız hayalleri kendim de hissedebiliyorum. bir yaştan ve sorumluluktan sonra böyle sikimsonik şeylerle uğraşmakta zor anlıyorum ama zaman az kalmış anladığım kadarıyla. son gayret sıkın dişinizi. allah bu çalışmaların hakkını verenlere sabır, güç ve kuvvet versin. başarılar ve kolaylıklar diliyorum.
  • kâh güldük kâh ağladık, yeri geldi umutsuzluğa kapıldık ama hiçbir zaman ipin ucunu bırakmadık * ben ve örselenmiş psikolojimle birlikte son düzlüğe girmiş bulunmaktayız. hiçbir zaman yeterince çalışmadığımı söyleyen iç sesime aldanmayıp kurtlar sofrasından galip çıkmak için tüm gücümü kullanacağım, çünkü aile evinde bir yıl daha kalmamak için kanımın son damlasına kadar savaşmak zorundayım, ey güzel allah'ım sen kpss çalışanların da rabbisin, kpss 2023 başlığına yazdırma aminn.
  • başvuru ücretini yatırdığım gün atandığımı öğrendim allah herkese nasip etsin bu duyguyu.
  • üstteki yazarın entrysine ithafen; başvuru ücreti yatırıp atanan oluyor ki ücret iadesi olmuyor. o insanın kpss’ye de girmesi anlamsız. zaten insan kpss’ ye giriyorsa o üç kuruşa ihtiyacı olan insandır. yazıktır devletin vatandaşın dişinden tırnağından arttırdığı parayı gelir parası olarak görmemesi gerekiyor.
  • ya tuhaf bir psikolojideyim. çok çalışanın kazanmasından ziyade; gerçekten ihtiyacı olanın, zor durumda kalanın, memuriyeti kazandığında hayatını düzene sokup sevincinden uzun yıllar boyunca işine 4 elle sarılacak olanın kazanmasını istiyorum. memlekete bu lazım sanki.
    şimdi mali gücü iyi olup dershaneye giden ve ailesinin yardımıyla çok çalışabilen şanslı insan var, özel sektörde sürünüp akşam yorgun gelip umutlarına tutunup soru çözen var...
    sırf rahatına düşkün olduğu için memur olmak isteyen var, özel sektörde bile iş bulamayan insan var (tübitak projesinin bitip, akademik kariyerimin de sekteye uğramasıyla ve inşaat sektörünün çökmesi nedeniyle bu grubu iyi bilirim)...
    dediğim gibi darda olan, işine 4 elle sarılacak olan kazansın... kafam karışık be dostlar...
  • bu başlık takibimde, yeşil yanınca kendi yaşadıklarımı hatırlayıp yazanlara üzülüyorum. çok büyük bir stres. ben bu sınavın 2020 olanına girip atandım. sınav sonucum denemelerimden kötü, sınav çıkışı beklediğimden iyi geldi. kendime bir sınav stratejisi belirlemiştim. genel yetenek ilk 30 sonra genel kültür olarak devam ederdim hep. sınavda genel yetenek kısmı zor gelince ciddi paniklemiştim. normalde sakin bir insanım ama gecede geç uyumuştum sabah da alarmdan saatler önce uyanmıştım. dikkatimi toplayamıyorum çözemedikçe doğal olarak stresten gözlerim kararmaya başlamıştı. okuyorum okuyorum anlayamıyorum, baya vakit kaybettikten sonra genel kültür çözmeye karar verdim. onda da seri çözüyorum ama hiçbirinden emin değilim. kesin aşırı yanlış yaptım diye düşündüm ama genel kültürden 55 civarı yapmam atanma sebebim oldu sonuçta çok şükür. belli bir puan bandında alanlar çok çalışan ama seri metod değiştirmeye uyum sağlayabilen insanlar da bence. hep tek bir yola bağlı kalmayın derim denemelerde. gelecek soruya göre ve sınavda ciddi stres faktörü de varken o metod işlemiyor maalesef.

hesabın var mı? giriş yap