şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 4 kasımda yapılacak ve benim gireceğim sınavdır.

edit: sınav tarihi değişikliği.
  • 2018 kasım ayının dördüncü günü yapılacaktır. tek atacağım sınav.

edit: kaldırdım bekliyorum.*

büdüt: 90
  • her girisimde istisnasiz 80 aldigim sinav.
  • bana girecek olan sınavdır.
  • yarın yapılacak olan sınav
  • 4 ay çalışmama rağmen sanki bir şey bilmiyomuşum gibi hissettiren sınavdır.

2016 önlisans çözdüm ve aldığım puan 87 bakalım bunda nolcak.

şunu da ekleyeyim allah kimsenin emeğini karşılıksız bırakmasın.bol şans.

sınav sonrası edit: 86.7 aldım :)
  • bugün yapılacak dandik sınav. yine hiç çalışmadım yine 75-80 arasi bı puan alırım muhtemelen. bu sınavda 70i geçemeyen arkadaşlar mümkünse okumasın memur falan da olmasın.

ayrıca önlisans sınav hakkım son 1 tane kaldı 2020de lisans programindan mezun olacağım için son 1 kez 2020de girip bu kpss mevzusunu atanarak kapatıp önümdeki alese odaklanacagim sınav olacaktır 2020.

çalışanlara başarılar çalışmayanlara iyi eğlenceler.

edit: güzel sınavdı oldukça kolaydı doğru düzgün 1 yıl çalışıp soru çözen biri 90 altında alıyorsa memur falan olmasın gitsin simit satsin. matematiğe yıllardır bakmama rağmen 20 soru isaretledim ama geometri yok geometri özürlüyüm çünkü.
  • görebildiğim kadarıyla kolay olan sınav.

ama karşılaştırma yapamıyorum. arkadaşım için, girenler önceki ön lisans kpss'den daha kolay olup olmadığı hakkında yeşillendirirse sevinirim.

benim kolay görme sebebim ise:

türkçe'de sadece bir mantık matematikte iki sayısal mantık sormaları ve birinin dairesel grafik olması.

mozart, mete gazoz, zeki müren gibi bilindik cevabı olan güncel soruların gelmesi.

vatandaşlığa da göz gezdirdim kolaydı.

tarih ve coğrafya hakkında da yorumunuzu alırım.

girenlere geçmiş olsun.
  • ters köşe yapan sınav.

normalde tarih coğrafya süründürecek, matematik ile türkçe puan getirecek düşüncesiyle girdiğim sınavda türkçe'de utanmasam ağlayacaktım. o selami ustayla yalçın ustaya kolum girsin öncelikle. hemen hemen her denemede ful çektiğim sözel mantığı bu denemede yapamadım. çok fazla zaman kaybettim bu yüzden.

matematikte ise çok kolay sorular vardı ancak sonlara doğru çıkan "sağındakiyle solundakini toplayınca süper olan sayılar" temalı soruları çözemedim. genelde denemelerde onları da çözerdim ancak olmadı.

bunların dışında tarih, coğrafya, güncel kolaydı diye düşünüyorum. "d.d.s.m.a.ç'tan kesin soru gelecek ve ben yağıbasan medresesini, sivas divriği camisini falan birbirine katıp karıştıracam" diye düşünürken onlardan hiç soru gelmemesi şaşırttı açıkçası.**
  • gayet kolay soruların olduğu sınav.yalnız herkes en az 85-90 alacağını düşünüyor (bende içlerinde olmak üzere) sanırım yakında 100 puanla bile atanamayacağız