şükela:  tümü | bugün
  • ınstagram’da uzun süredir takip ettiğim catlamismisir kullanıcı isimli bir okul öncesi öğretmeninin 2018 öğretmenlik mülakat sonuçlarının açıklanmasıyla yaşadığı hadise. takipçilerinden destek istemiş .

mülakat sonucu

hem meslektaşlarıyla hem ailelerle yararlı bilgiler ve etkinlikler paylaşan, yardım kampanyaları başlatıp köy okullarına yardım toplayan, kreşlerde yaşanan çocuk istismarlarıyla ilgili bir çok haberin yayılmasına ön ayak olan bir öğretmenin hiçbir neden belirtilmeden puanının 55’e düşürülmesi insafsızca. emek verip 84 puan alıyosunuz-ki bu puan atanması için fazla bile-ama birileri sebepsiz yere puanınızı 55’e düşürüyor. aklım almıyor, vicdanım da kabul etmiyor.

edit: imla
  • naapalım canıım o da yandaş olsaymış.

maalesef ülkenin genel özeti bu her kurumda torpil geçiyor artık.

ulan daha geçen gün ev arkadaşıma ankara'dan telefon geldi kpss'den 60 üzeri al seni polis yapalım dediler neymiş arayanın akp + mhp'de yüksek kademeli tanıdıkları varmış o yediğiniz kul hakları umarım çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıkar
  • hukuk da boşa çıktı artık.
    insanlar haklarını sosyal medyada duyurup kazanmaya çalışıyor.
    olur da bir ünlü paylaşırsa tt falan oluyor.
    sonra "aaaa yanlışlıkla olmuş" denilerek kişinin hakkı veriliyor.

peki ya hakkı yenen binlerce belki de on binlerce insan?

şu vicdansızlıkta zerre etkim olmasa da benim bile vicdanım sızlıyor.

not: 2010 yılında benim de hakkım torpil ile elimden alınmıştı. bir fanustan çektiğimiz ve cevabını bırak okuduğumuz kelimeleri hayatımızda ilk kez gördüğümüz sorular ile karşılaşmıştık. düşünün. geleceğiniz bir fanustan çektiğiniz saçma sapan bir soruya bağlı.

not 2: diğer yazılı ve sözlü mulakatları geçmiştim ve puanı yeterliydi.
  • bizim memlekette normal durumdur.

dünden önce icra katipliği sınavlarına girdim. mevzu klavye ile 3 dakikada 90 kelime yazmak. yan tarafımda bir kız var sevgilisi benimle beraber sınava girecek onu bekliyor.
    aralarında geçen diyaloğa kulak misafiri oldum.

kız: sınava girsen yeter bizimkiler halledecek nasılsa?!?!

hepsini geçtim ben ordu'dan kalkıp ne sik aramaya geldim ki antalya'ya. işte bir umut belki olur diyor insan. adaletini sikiyim memleket gibi. şimdi ben o adamla aynı yer için girdim sınava daha girmeden 10 kişilik alım sayısı düştü dokuza.
  • nedeni mutlaka açıklanması gereken durumdur. eğer bir suça karışmışsa bu belirtilmeli. suçsuz insanlar da bazı teknik hatalar yüzünden bu şekilde yüz üstü bırakılmamalı.
  • mülakat bu sebeple var zaten. akpli değilsen eleneceksin. fazla uzatmaya da gerek yok böyle konuları. bizim özgürlükçü, demokrası aşıkları ne diyordu?*
  • "yaşanan çocuk istismarlarıyla ilgili bir çok haberin yayılmasına ön ayak olan bir öğretmen"

sebep işte bu yukarıda yazılandır.
    yazma, okuma, okutma kimse bilmesin isteniyor.
  • ilgili kullanıcıyı ben de düzenlediği yardım kampanyaları ile vs tanıdım. bir süredir de takipleşiyoruz. hayatımda yüzyüze görüşmedim ama yaptıklarını üç aşağı beş yukarı biliyorum. iddia ediyorum alanında kendisi kadar yetkin öğretmen sayısı çok azdır. oluşturmaya çalıştığı farkındalık olsun düzenlediği yardım kampanyalari olsun dört dörtlük bir öğretmen. fakat mülakatta 55 almış.

bu gerçekten açıklanmaya muhtaç bi durum. hayır bi ara söylenti vardı mülakatta verilebilecek puan +- 5 puan diye. o da mı yalan çıktı şimdi?

burada bu konuyla alakalı en ufak bir şey yapabilecek vicdanlı insanlar varsa kendilerine sesleniyorum. bu konu incelensin. hocaya bedava kadro verin demiyoruz ancak sınav puanı ile mülakat arasındaki korkunç puan farkı açıklanmak zorunda.

lütfen gereken özveriyi sözlük olarak gösterelim.

not : yazıyı okuyan badilerimden de başlığı uplamalarını rica ediyorum.
  • bu arkadaş gibi binlerce insan var.

umarım yeni bakan ile bu mülâkat saçmalığı sona erer.
  • benim de ylsy mülakatında aynısı başıma gelmişti. yıl 2014. birilerine yaranmadık diye üzerimizi çizmişlerdi. 87 puan ortalamamı mülakatla 69'a düşürmüşlerdi. ki o zaman 70 olsa bile tercih hakkı veriliyordu. tam travmalık yani. bir puanla. hakkım hepsine haramdır zaten. hem bu sistemi kurmalarına izin verenlere, hem de kuranlara. bu ülkeden bi' bok olmaz kısacası. benim gibi nice binler var eminim.

edit: imla