şükela:  tümü | bugün
  • ösym'nin almakta sonuna kadar haklı olduğu paraysa sınava girmeden ataması yapılan kişilerin maaşlarını sınavda başarılı olanlara da dağıtmasını bekleriz.
  • (bkz: kpss tercihlerinde para alınması)

cidden ben böyle ösym'nin de böyle devletin de taaa amına koyim. lan oha be, oha. yedikleri, kazandıkları kesmedi adamları ya. şundan bile 15 lira kesiyorlar.

bu 15 lira kimin cebine gidiyorsa, allah gani gani çıkarsın ondan, bu 15 liradan kim nemalanıyorsa allah onun belasını versin.

sok ya sok hiç utanma. şurada götüm kaldı, ona da sok. ohhhh rahatladım valla. 15 lira daha sok.
  • kesinlikle alınması gereken ücrettir.
    geleceğe yatırım çünkü.
    sanırım 5-10 seneye işsiz sayısı çalışanların sayısını katlayacağı için işsizleri böyle böyle skmeye alıştırmak lazım.

bir sonraki aşaması mesela tercih başına 10 lira para istemek olabilir. eşşeğin aklına karpuz kabuğu sokmak gibi olmasın da şimdi.
    ben mesela 1 tercih yapıyorum 15 lira veriyorum, elin çocuğu 15 milyon tercih yapıyor, o da 15 lira veriyor. bence adaletsizlik burda.
  • haram paradır.

kimse baştan böyle bir şey söylememişti sınava girerken lan. kim koyduysa oraya o 15 lirayı cehennemin dibine kadar yolu var.
  • ösym'nin güzide saçmalıklarından birisi. bir gün korkuyorum, ösym "ösym" dediğimizde bile para alacak diye
  • işsiz vatandaşı soymaktır.
    işsizsen;

işe girmek için rapor 50 lira,
    gss ne kadar geçirirsem kardır,
    sınava gir en kötü 100 lira,
    tercih mi edecen 15 lira da öyle.

soymak güzel, yola devam.
  • bugüne kadar ne dengesizlikler,ne tuhaflıklar gördüm ama böylesini görmedim...

milyonlarca vatandaştan sınav parası al,üstüne kadro açma,üstüne 72 kişilik kadro aç ve tercih bedeli olarak 15 lira iste...

o 72 kişilik kadroya binlerce başvuru yapılacak,dönen rantı düşünebiliyor musunuz?

bir de niye 15?

10 kurtarmıyor mu?

bu rakamları kim neye göre belirliyor?

o 72 kişilik kadro
  • ulan allah belanızı versin, vatandaşınız olduğuma artık utanıyorum . bu olay hiç haber olmadı mı ya ben neden bilmiyorum ? suçlu benim araştırmadığım için ama beni de anlayın ben sınav ücreti ödemişim zaten zamanında tercihten de para alacağı nereden gelsin aklıma bu açların.